Cuba
Havana

Republiek Cuba
CUB
locatie
staatshoofden
vicepresidenten
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Cuba kreeg op 1 januari 1898 voor het eerst een regeringsleider, die slechts korte tijd het ambt uitvoerde alvorens het weer werd afgeschaft. In 1940 werd opnieuw een regeringsleider aangesteld. In 1976 werd de functie van premier feitelijk afgeschaft. De leider van het land werd tevens als president van de ministerraad de regeringsleider. In 2019 kreeg Cuba in Manuel Marrero weer een separate regeringsleider met de titel premier.
1898 José María Gálvez Alonso, geboren op 5 september 1864 te Matanzas en overleden op 12 mei 1906 te Havana.

PAL
President van het Kabinet:
01-01-1898 - 1898
       
1940-1942 Carlos Saladrigas y Zayas, geboren op 13 oktober 1900 te Havana en overleden op 15 april 1956 te Havana.

CSD
Premier:
10-10-1940 - 16-08-1942
1942-1944 Ramón Zaydín y Márquez Sterling, geboren in 1895 te Havana en overleden op 23 juli 1968 te Madrid, Spanje.

CSD
Premier:
16-08-1942 - 16-03-1944
1944 Anselmo Alliegro Milá, geboren op 8 december 1899 te Yguajay en overleden op 15 juli 1961 te Miami, FL, V.S.

CSD
Premier:
16-03-1944 - 10-10-1944
1944-1945 Félix Lancís Sánchez, geboren op 20 november 1900 te Havana en overleden in 1976 te Havana.

PRC-A
Premier:
10-10-1944 - 13-10-1945
1945-1947 Carlos Prío Socarrás, geboren op 14 juli 1903 te Bahia Honda en overleden op 5 april 1977 te Miami, FL, V.S.

PRC-A
Premier:
13-10-1945 - 01-05-1947
1947-1948 Raúl López del Castillo, geboren in 1893 te Cuba en overleden op 24 juli 1963 te Miami, FL, V.S.


PRC-A
Premier:
01-05-1947 - 10-10-1948
1948-1950 Manuel Antonio de Varona y Loredo, geboren op 25 november 1908 te Camagüey en overleden op 29 oktober 1992 te Miami, FL, V.S.

PRC-A
Premier:
10-10-1948 - 06-10-1950
1950-1951 Félix Lancís Sánchez, geboren op 20 november 1900 te Havana en overleden in 1976 te Havana.

PRC-A
Premier:
06-10-1950 - 01-10-1951
1951-1952 Óscar B. Gans y López Martínez, geboren op 12 mei 1903 te Havana en overleden op 7 december 1965 te Mexico-stad, Mexico.

PAU
Premier:
01-10-1951 - 10-03-1952
1952 Rubén Fulgencio Batista Zaldívar, geboren op 16 januari 1901 te Banes en overleden op 6 augustus 1973 te Guadalmina, Spanje.

Militair
Premier:
10-03-1952 - 04-04-1952
1952-1954   vacant 04-04-1952 - 14-08-1954
1954-1955 Andrés Domingo Morales del Castillo, geboren op 4 september 1892 te Santiago de Cuba en overleden op 1 juni 1979 te Miami, FL, V.S.

Partijloos
Premier:
14-08-1954 - 24-02-1955
1955-1957 Jorge García Montes y Hernandez, geboren op 23 april 1896 te New York, NY, V.S. en overleden in 1982 te New York, NY, V.S.

PAP
Premier:
24-02-1955 - 26-03-1957
1957-1958 Andrés Rivero Agüero, geboren op 4 februari 1905 te San Luís en overleden op 8 november 1996 te Miami, FL, V.S.

PAP
Premier:
26-03-1957 - 06-03-1958
1958 Emilio Núñez Portuondo, geboren op 13 september 1898 te Philadelphia, PA, V.S. en overleden op 19 augustus 1978 te Panama.

PAP
Premier:
06-03-1958 - 12-03-1958
1958-1959 Gonzalo Güell y Morales de los Ríos, geboren op 16 februari 1895 te Havana en overleden op 2 september 1895 te Coral Gables, FL, V.S.

PAP
Premier:
12-03-1958 - 01-01-1959
1959   vacant 01-01-1959 - 05-01-1959
1959 José Miró Cardona, geboren op 22 augustus 1902 te Havana en overleden op 10 augustus 1974 te San Juan, Puerto Rico, V.S.


Partijloos
Premier:
05-01-1959 - 13-02-1959
1959   vacant 13-02-1959 - 16-02-1959
1959-2008 Fidel Alejandro Castro Ruz, geboren op 13 augustus 1926 te Birán en overleden op 25 november 2016 te Havana.

MR-26-7, sinds 1961 ORI, daarna 1962 PURSC en dan 1965 PCC
Premier:
16-02-1959 - 02-12-1976
President van de Ministerraad:
02-12-1976 - 24-02-2008
2006-2008
2008-2018
Raúl Modesto Castro Ruz, geboren op 3 juni 1931 te Bíran. Broer van zijn voorganger Fidel Castro.

PCC
Interim President van de Ministerraad voor Fidel Castro:
13-07-2006 - 24-02-2008
President van de Ministerraad:
24-02-2008 - 19-04-2018
2018-2019 Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez, geboren op 20 april 1960 te Placetas.

PCC
President van de Ministerraad:
19-04-2018 - 21-12-2019
2019- ? Manuel Marrero Cruz, geboren op 11 juli 1963 te Holguín.

PCC
Premier:
21-12-2019 - heden