180 Congo-Kinshasa - Kinshasa
Congo-Kinshasa - Kinshasa

République Démocratique du Congo (Democratische Republiek Congo)

 CD - COD  
locatie
staatshoofden kaart

ONAFHANKELIJKE REPUBLIEK CONGO: 30 JUNI 1960
DEMOCRATISCHE REPUBLIEK CONGO: 1 AUGUSTUS 1964
REPUBLIEK ZAÏRE: 29 OKTOBER 1971
DEMOCRATISCHE REPUBLIEK CONGO: 17 MEI 1997

De regeringsleiders sinds 1960:

1960 Patrice Lumumba (1925-1961)
1960 Joseph Iléo (1921-1994)
1960 Albert Ndele (1930)
1960-1961 Justin Bomboko (1928-2014)
1960-1961 Antoine Gizenga (1925-2019)
1961 Joseph Iléo (1921-1994)
1961-1964 Cyrille Adoula (1921-1978)
1964-1965 Moïse Tshombe (1919-1969)
1965 Évariste Kimba (1926-1966)
1965-1966 Léonard Mulumba (1928-1986)
1966-1977 afgeschaft
1977-1979 Mpinga Kasenda (1937-1994)
1979-1980 André Bo-Boliko Lokonga (1934)
1980-1981 Jean Nguza (1938-2003)
1981-1982 N'singa Udjuu (1934)
1982-1986 Léon Kengo (1935)
1986-1987 vacant
1987-1988 Mabi Mulumba (1941)
1988 Jules Fontaine Sambwa (1940-1998)
1988-1990 Léon Kengo (1935)
1990-1991 Lunda Bululu (1942)
1991 Mulumba Lukoji (1943-1997)
1991 Étienne Tshisekedi (1932-2017)
1991 Bernardin Diaka (1933-1999)
1991-1992 Jean Nguza (1938-2003)
1992-1993 Étienne Tshisekedi (1932-2017)
1993-1994 Faustin Birindwa (1943-1999)
1994-1997 Léon Kengo (1935)
1997 Étienne Tshisekedi (1932-2017)
1997 Likulia Bolongo (1939)
1997-2006 afgeschaft
2006-2008 Antoine Gizenga (1925-2019)
2008-2012 Adolphe Muzito (1957)
2012 Louis Alphonse Koyagialo (1947-2014)
2016 Augustin Matata Ponyo (1964)
2016-2017 Samy Badibanga (1962)
2017-2019 Bruno Tshibala (1955)
2019- ? Sylvestre Ilunga (1947)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Patrice Émery Lumumba, geboren Élias Okit'Asombo, geboren op 2 juli 1925 te Katakokombe en overleden op 17 januari 1961 nabij Lubumbashi.

MNC-L
Premier:
24-06-1960 - 05-09-1960
Joseph Iléo, geboren op 15 september 1921 te Kinshasa en overleden op 19 september 1994 te Brussel, België.

MNC-K
Premier:
05-09-1960 - 20-09-1960
09-02-1961 - 02-08-1961
Albert Ndele, geboren op 15 augustus 1930 te Boma.

ABAKO
Voorzitter van de Raad van Comissarissen-Generaal:
20-09-1960 - 03-10-1960
Justin-Marie Bomboko Lokumba Is Elenge, geboren op 22 september 1928 te Boleke en overleden op 10 april 2014 te Brussel, België.

UNIMO
Voorzitter van de Raad van Comissarissen-Generaal:
04-10-1960 - 09-02-1961
Antoine Gizenga, geboren op 5 oktober 1925 te Mushiko en overleden op 24 februari 2019 te Kinshasa.

MNC-L, later PALU
Rebellerend Premier:
13-12-1960 - 05-08-1961
Premier:
30-12-2006 - 10-10-2008
Cyrille Adoula, geboren op 13 september 1921 te Kinshasa en overleden op 24 mei 1978 te Lausanne, Zwitserland.

Partijloos
Premier:
02-08-1961 - 30-06-1964
Moïse Kapenda Tshombe, geboren op 10 november 1919 te Musumba en overleden op 29 juni 1969 te Algiers, ALgerije.

CONAKAT
Premier:
10-07-1964 - 13-10-1965
Évariste Kimba Mutombo, geboren op 16 juni 1926 te Nsaka en overleden op 2 juni 1966 te Kinshasa.

BALUBAKAT
Premier:
18-10-1965 - 14-11-1965
Léonard Mulumba Nyunyi w Kadima, geboren in 1928 en overleden op 12 augustus 1986.

Militair
Premier:
25-11-1965 - 26-10-1966
Mpinga Kasenda, geboren op 20 augustus 1937 te Tsilomba en overleden op 7 mei 1994 nabij Kinshasa.

MPR
Eerste Staatscommissaris:
06-07-1977 - 06-03-1979
André Bo-Boliko Lokonga Monse Mihambe, geboren op 15 augustus 1934 te Lobamiti en overleden op 30 maart 2018 te Brussel, België.

MPR
Eerste Staatscommissaris:
06-03-1979 - 27-08-1980
Jean Nguza Karl-i-Bond, geboren op 4 augustus 1938 te Musumba en overleden op 27 juli 2003 te Kinshasa.

MPR, later UFERI
Eerste Staatscommissaris:
27-08-1980 - 23-04-1981
Joseph N'singa Udjuu Ongwabeki Untubu, geboren op 29 september 1934 te Nsontin.

MPR
Eerste Staatscommissaris:
23-04-1981 - 05-11-1982
Léon Kengo Wa Dondo, geboren Joseph-Léon Lubicz, geboren op 22 mei 1935 te Libenge.

MPR, later UDI
Eerste Staatscommissaris:
05-11-1982 - 31-10-1986
26-11-1988 - 04-05-1990
06-07-1994 - 02-04-1997
Évariste Mabi Mulumba, geboren op 22 april 1941 te Mikalay.

MPR
Eerste Staatscommissaris:
22-01-1987 - 07-03-1988
Jules-Fontaine Sambwa Pida Ngabui, geboren op 12 november 1940 te Mbandaka en overleden op 4 maart 1998 te Brussel, België.

MPR
Eerste Staatscommissaris:
07-03-1988 - 26-11-1988
Vincent de Paul Lunda Bululu, geboren op 15 oktober 1942 te Mwena Mulota.

MPR
Eerste Staatscommissaris:
04-05-1990 - 01-04-1991
Crispin Mulumba Lukoji, geboren op 5 maart 1943 te Kipushi en overleden op 3 maart 1997 te Johannesburg, Zuid-Afrika.

MPR
Eerste Staatscommissaris:
01-04-1991 - 29-09-1991
Étienne Tshisekedi wa Mulumba, geboren op 14 december 1932 te Kananga en overleden op 1 februari 2017 te Brussel, België.

UDPS
Eerste Staatscommissaris:
29-09-1991 - 01-11-1991
15-08-1992 - 18-03-1993
02-04-1997 - 09-04-1997
Bernardin Mungul Diaka, geboren op 12 november 1933 en overleden op 3 juni 1999 te Kinshasa.

RDR
Eerste Staatscommissaris:
01-11-1991 - 25-11-1991
Faustin Birindwa, geboren in 1943 en overleden op 29 april 1999 te Italië.

UDPS
Eerste Staatscommissaris:
18-03-1993 - 14-01-1994
Norbert Likulia Bolongo, geboren op 8 juli 1939 te Basoko.

Partijloos
Eerste Staatscommissaris:
09-04-1997 - 16-05-1997
Adolphe Muzito, geboren op 12 februari 1957 te Gungu.

PALU
Premier:
10-10-2008 - 06-03-2012
Louis Alphonse Daniel Koyagialo Ngbase te Gerengbo, geboren op 23 maart 1947 te Yakoma en overleden op 14 december 2014 te Johannesburg, Zuid-Afrika.

PPRD
Interim Premier:
06-03-2012 - 18-04-2012
Augustin Matata Ponyo Mapon, geboren op 5 juni 1964 te Maniema.

PPRD
Premier:
18-04-2012 - 17-11-2016
Samuel Badibanga, geboren op 12 september 1962 te Kinshasa.

UDPS
Premier:
17-11-2016 - 07-04-2017
Bruno Tshibala Nzenze, geboren op 20 februari 1956 te Gandajika.

UDPS
Premier:
07-04-2017 - 07-09-2019
Sylvestre Ilunga Ilukamba, geboren in 1947 te Katanga.

PPRD
Premier:
07-09-2019 - heden