Congo-Kinshasa
Kinshasa

Democratische Republiek Congo
COD
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJKE REPUBLIEK CONGO: 30 JUNI 1960
DEMOCRATISCHE REPUBLIEK CONGO: 1 AUGUSTUS 1964
REPUBLIEK ZAÏRE: 29 OKTOBER 1971
DEMOCRATISCHE REPUBLIEK CONGO: 17 MEI 1997
 
01-07-1960 - 01-07-1963 01-07-1963 - 01-12-1966 01-12-1966 - 21-11-1971  21-11-1971 - 17-05-1997 17-05-1997 - 18-02-2006 18-02-2006 - heden
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Republiek Kongo werd onafhankelijk van België in 1960 en werd in 1964 Democratische Republiek Kongo om zich te onderscheiden van het gelijknamige buurland. Van 1971-1997 heette het land Zaïre onder het bewind van Mobutu. Sinds 1997 draagt het zijn huidige naam. De presidenten vanaf 1960:
1960-1965 Joseph Kasa-Vubu, geboren in 1910, 1913, 1915 of 1917 te Tshela en overleden op 24 maart 1969 te Boma.

ABAKO
Staatshoofd:
27-06-1960 - 01-08-1964
President:
05-08-1964 - 25-11-1965
1961 Antoine Gizenga, geboren op 5 oktober 1925 te Mbanza.

MNC-L
Rebellerend Staatshoofd te Stanleyville:
31-03-1961 - 05-08-1961
1965-1997 Mobutu Sese Seko Nkuku Ngbenda wa Za Banga, geboren Joseph-Désiré Mobutu, geboren op 14 oktober 1930 te Lisala en overleden op 7 september 1997 te Rabat, Marokko.

Militair, sinds 1967 MRP
President:
25-11-1965 - 16-5-1997
1997-2001 Laurent-Désiré Kabila, geboren op 27 november 1939 te Baudoinville en vermoord op 16 januari 2001 te Kinshasa. Vader van Joseph Kabila.

AFDL
Staatshoofd:
17-05-1997 - 29-05-1997
President:
29-05-1997 - 16-01-2001
2001-2019 Joseph Kabila Kabange, geboren op 4 juni 1971 te Fizi. Zoon van de vorige president.

AFDL, sinds 2002 PPRD
Interim President:
17-01-2001 - 26-01-2001
President:
26-01-2001 - 24-01-2019
2019- ? Félix Antoine Tshilombo Tshisekedi, geboren op 13 juni 1963 te Kinshasa.

UDPS
President:
24-01-2019 - heden