Congo-Brazzaville
Brazzaville

Republiek van de Congo
COG
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

AUTONOME REPUBLIEK CONGO: 28 NOVEMBER 1958
ONAFHANKELIJKHEID: 15 AUGUSTUS 1960
VOLKSREPUBLIEK CONGO: 31 DECEMBER 1969
REPUBLIEK CONGO: 4 JUNI 1991
 
18-08-1959 - 31-12-1969 31-12-1969 - 10-06-1991 10-06-1991 - heden
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Republiek Congo werd onafhankelijk van Frankrijk in 1960 en tien jaar later uitgeroepen als Volksrepubliek Congo. Sinds 1992 draagt het weer zijn huidige naam, met de toevoeging van de hoofdstad, omdat ook Zaïre weer de naam Congo (nu: Congo-Kinshasa) had ingevoerd na het bewind van Mobutu. De presidenten vanaf 1960:
1959-1963 Abbé Fulbert Youlou, geboren op 19 juli 1917 te Brazzaville en overleden op 5 mei 1972 te Madrid, Spanje.

UDDIA
President:
21-11-1959 - 15-08-1963
  David Mountsaka, geboren in 1932 te Boko en overleden op 14 maart 2010 te Brazzaville.

Militair
Leider in dienst van de Voorlopige Regering:
15-08-1963 - 16-08-1963
1963 Félix Mouzabakani, geboren in 1934 te Brazzaville.

Militair
Leider in dienst van de Voorlopige Regering:
15-08-1963 - 16-08-1963
1963-1968 Alphonse Massamba-Débat, geboren op 11 februari 1921 te NKolo en geëxecuteerd op 25 maart 1977 te Brazzaville.

Militair, sinds 1964 MNR en sinds 1968 CNR
Voorzitter van de Voorlopige Regering:
16-08-1963 - 21-12-1963
President:
21-12-1963 - 04-09-1968
1963 Augustin Poignet, geboren op 28 april 1928 te Sibiti en overleden op 26 juni 2008 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Interim Voorzitter van de Voorlopige Regering:
16-08-1963 - 21-12-1963
1968 Marien Ngouabi, geboren op 31 december 1938 te Ombele en vermoord op 18 maart 1977 te Brazzaville.

Militair/PCT
Voorzitter van de Nationale Raad van de Revolutie:
04-09-1968 - 05-09-1968
1968-1969 Alfred Raoul, geboren op 4 december 1938 te Pointe-Noire en overleden op 16 juli 1999 te Parijs, Frankrijk.

Militair/CNR
Interim Staatshoofd:
05-09-1968 - 01-01-1969
1969-1977 Marien Ngouabi, geboren op 31 december 1938 te Ombele en vermoord op 18 maart 1977 te Brazzaville.

Militair/PCT
Staatshoofd:
01-01-1969 - 31-12-1969
President:
31-12-1969 - 18-03-1977
Jacques Joachim Yhombi-Opango, geboren op 14 januari 1939 te Owando (voorheen Fort Rousset) en overleden op 30 maart 2020 te Neuilly-sur-Seine, Frankrijk.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Denis Sassou-Nguesso, geboren op 23 november 1943 te Edou.

PCT, sinds 2002 FDU en sinds 2007 RMP
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Louis Sylvain-Goma, geboren op 24 juni 1941 te Pointe-Noire.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Jean-Michel Ebaka, (nog) geen gegevens bekend.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Raymond-Damas Ngollo, (nog) geen gegevens bekend.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
1977 Martin Mbia, (nog) geen gegevens bekend.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Pascal Bima, geboren in 1930 te Buenza en overleden in 2003.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Nicolas Pascal Okongo, geboren op 6 december 1939 te Brazzaville en overleden op 2 maart 2006 te Brazzaville.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
François-Xavier Katali, geboren in 1941 en overleden in mei 1986.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Florent Ntsiba, geboren op 17 augustus 1949 te Lékana.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
Pierre Anga, geboren in 1940 en overleden op 7 juli 1988 te Ikongono.

Militair/PCT
Lid van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
19-03-1977 - 03-04-1977
1977-1979 Jacques Joachim Yhombi-Opango, geboren op 14 januari 1939 te Owando (voorheen Fort Rousset) en overleden op 30 maart 2020 te Neuilly-sur-Seine, Frankrijk.

Militair/PCT
President van het Militaire Comité van de Congolese Arbeiderspartij en Staatshoofd:
03-04-1977 - 05-04-1977
President:
05-04-1977 - 05-02-1979
1979 Jean-Pierre Thystère Tchicaya, geboren op 7 februari 1936 te Pointe-Noire en overleden op 20 juni 2008 te Parijs, Frankrijk.

PCT
Interim Staatshoofd:
05-02-1979 - 07-02-1979
1979-1992 Denis Sassou-Nguesso, geboren op 23 november 1943 te Edou.

PCT, sinds 2002 FDU en sinds 2007 RMP
President van het Centrale Comité van de Congolese Arbeiderspartij:
07-02-1979 - 30-03-1979
President:
30-03-1979 - 31-08-1992
1992-1997 Pascal Lissouba, geboren op 15 november 1931 te Tsinguidi en overleden op 24 augustus 2020 te Perpinhão.

UPADS
President:
31-08-1992 - 24-10-1997
1997- ? Denis Sassou-Nguesso, geboren op 23 november 1943 te Edou.

PCT, sinds 2002 FDU en sinds 2007 RMP
President:
24-10-1997 - heden