Comoren
Moroni

Unie der Comoren
COM
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders & vicepresidenten
     
ga direct naar:     1980     1990     2000     vicepresidenten     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Comoren hebben sinds 1957 een regeringsleider.
1957-1962 Mohamed Achmed, geboren op 2 juli 1917 te Mutsamudu en overleden op 27 januari 1984.

UNR
Vicepresident van de Regeringsraad:
13-08-1957 - 01-01-1962
1962-1970 Said Mohamed Ben Tsjetsj Abdallah Tsjeich, geboren op 1 juli 1904 te Mitsamiouli en overleden op 16 maart 1970 te Antananarivo, Madagaskar.

UDSR, sinds 1968 UDC
President van de Regeringsraad:
01-01-1962 - 16-03-1970
1970   vacant 16-03-1970 - 02-04-1970
1970-1972 Prins Said Ibrahim Ben Soeltan Said Ali El Maceli Al Ba'alawi, geboren op 17 april 1911 te Antananarivo, Madagaskar en overleden op 24 april 1975 te Mekka, Saoedi-Arabië.

RDPC
President van de Regeringsraad:
02-04-1970 - 16-07-1972
1972 Said Mohamed Dzjaffar el Amdzjad, geboren op 14 april 1918 en overleden op 22 oktober 1993.

RDPC
President van de Regeringsraad:
16-07-1972 - 26-12-1972
1972-1975 Achmed Abdallah Abderemane, geboren op 12 juni 1919 te Domoni en overleden op 26 november 1989 te Moroni.

UDC
President van de Regeringsraad:
26-12-1972 - 06-07-1975
1975-1976   vacant 06-07-1975 - 07-01-1976
1976-1978 Abdallah Mohamed, geboorte niet bekend en overleden op 3 februari 2000 te Mutsamudu.

UDC
Premier:
07-01-1976 - 22-12-1978
1978-1982 Salim Ben Ali Al-Kasimi, geboren op 11 maart 1918 en overleden op 18 juli 2002.

UCP
Premier:
22-12-1978 - 08-02-1982
1982-1984 Ali Mroedzjaé, geboren op 2 augustus 1939 te Moroni en overleden op 2 mei 2019.

UCP
Premier:
08-02-1982 - 31-12-1984
1984-1992   afgeschaft 31-12-1984 - 07-01-1992
1992  Mohamed Taki Abdoelkarim, geboren op 20 februari 1936 te Mbeni en overleden op 6 november 1998 te Moroni.

RND
Premier:
07-01-1992 - 15-07-1992
1992-1993   vacant 15-07-1992 - 01-01-1993
1993 Ibrahim Abderamane Halidi, geboren in 1954.

UDD
Premier:
01-01-1993 - 26-05-1993
1993 Said Ali Mohamed, geboren in 1946.

RND
Premier:
26-05-1993 - 19-06-1993
1993-1994 Achmed Ben Tsjeich Attoemane, geboren in 1938.

RDR
Premier:
20-06-1993 - 02-01-1994
1994 Mohamed Abdoe Madi, geboren in 1956 te Mjamaoue.

RDR
Premier:
02-01-1994 - 14-10-1994
1994-1995 Halifa Hoemadi, geboren in 1948.

RDR
Premier:
14-10-1994 - 29-04-1995
1995-1996 Caabi El-Jachroetu Mohamed, geboren circa 1948.

RDR
Premier:
29-04-1995 - 27-03-1996
1996 Tadjidine Ben Said Massounde, geboren in december 1933 te Domoni en overleden op 1 maart 2004 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
27-03-1996 - 27-12-1996
1996-1997 Achmed Abdoe, geboren in 1936 te Mutsamudu.

RND
Premier:
27-12-1996 - 09-09-1997
1997   vacant 09-09-1997 - 07-12-1997
1997-1998 Noerdine Boerhane, geboren in 1958 te Mamoudzou, Mayotte.

Partijloos
Premier:
07-12-1997 - 30-05-1998
1998   vacant 30-05-1998 - 22-11-1998
1998-1999 Abbas Dzjoessoef, geboren op 22 maart 1942 te Moroni en overleden op 13 juni 2010 te Port Louis, Mauritius.

FRN
Premier:
22-11-1998 - 30-04-1999
1999   vacant 30-04-1999 - 02-12-1999
1999-2000 Bianrifi Tarmidi, geboren in 1958.

Partijloos
Premier:
02-12-1999 - 29-11-2000
2000-2002 Hamada Madi "Boléro", geboren op 23 oktober 1965 te Boingoma.

PRC
Premier:
29-11-2000 - 15-04-2002
2002- ?   afgeschaft 15-04-2002 - heden

Na de constitutionele wijziging werd het premierschap afgeschaft en sindsien is het tweede hoogste ambt dat van de vicepresident. Tot 2011 kwamen de twee vicepresidenten van een van de drie eilanden en de president van het resterende eiland. Sinds 2011 levert ieder van de drie eilanden een vicepresident
  Caabi El-Jachroetu Mohamed, geboren circa 1948.

RDR
Vicepresident (Anjouan):
26-05-2002 - 26-05-2006
2002-2006 Ratsjidi Ben Massonde, gegevens onbekend.

Vicepresident (Mohéli):
26-05-2002 - 26-05-2006
  Ikililoe Dhoinine, geboren op 14 augustus 1962 te Djoièzi.

BC
Vicepresident (Mohéli):
26-05-2006 - 26-05-2011
2006-2011 Idi Nadhoim, geboren te Fomboni.

Vicepresident (Grande Comore):
26-05-2006 - 26-05-2011
Foead Mohadzji, geboren op 24 oktober 1959 te Fomboni. Vicepresident (Mohéli):
26-05-2011 - 26-05-2016
2011-2016 Mohamed Ali Soilihi, geboren circa 1950 te Mbéni. Vicepresident (Grande Comore):
26-05-2011 - 26-05-2016
Noerdine Boerhane, geboren in 1958 te Mamoudzou, Mayotte.

Partijloos
Vicepresident (Anjouan):
26-05-2011 - 26-05-2016
Abdallah Said Saroema, geboren op 31 december 1956. Vicepresident (Mohéli):
26-05-2016 - heden
2011-2016 Dzjaffar Achmed Said Hassani, geboren op 20 februari 1966. Vicepresident (Grande Comore):
26-05-2016 - heden
Moestadroine Abdoe, geboren op 14 juni 1969. Vicepresident (Anjouan):
26-05-2016 - heden