Comoren
Moroni

Unie der Comoren
COM
locatie
regeringsleiders & vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

AUTONOME STAAT DER COMOREN: 22 DECEMBER 1961
ONAFHANKELIJKHEID: 6 JULI 1975
FEDERALE ISLAMITISCHE REPUBLIEK DER COMOREN: 24 MEI 1978
UNIE DER COMOREN: 23 DECEMBER 2001
 
     
13-07-1963 - 12-11-1975
 
12-11-1975 - 01-10-1978
 
01-10-1978 - 07-06-1992
 
     
07-06-1992 - 03-10-1996
03-10-1996 - 07-01-2002 07-01-2002 - heden
     
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Comoren verkregen reeds in 1961 autonomie van Frankrijk.
1961-1962 Louis Joseph Édouard Saget, geboren op 27 april 1915 te Parijs, Frankrijk en overleden op 6 september 2010. Hoogste Bestuurder:
22-12-1961 - 27-02-1962
Hoge Commissaris:
27-02-1962 - 22-05-1962
1962-1963 Yves de Daruvar, geboren op 31 maart 1921 te İstanbul, Turkije en overleden op 28 mei 2018 te Clamart, Frankrijk. Hoge Commissaris:
22-05-1962 - 15-02-1963
1963-1966 Henri Joseph Marie Bernard, geboren in 1920 en overleden in 2000. Hoge Commissaris:
15-02-1963 - 26-07-1966
1966-1969 Antoine Paduan Colombani, geboren in 1919 en overleden in 2007. Hoge Commissaris:
26-07-1966 - ??-11-1969
1969-1973 Jacques Mouradian, geboren op 14 september 1910 te Conche-en-Ouches, Frankrijk en overleden op 14 juni 1992 te Parijs, Frankrijk. Hoge Commissaris:
??-11-1969 - 1973
1973-1974 Georges Poulet, geboren op 114 april 1914 te Fay par Parnac, Frankrijk en overleden op 7 oktober 2008 te Saint-Pierre-et-Miquelon, Frankrijk. Hoge Commissaris:
1973 - 1974
1974-1975 Henri Charles Beaux, geboren in 1922. Hoge Commissaris:
1974 - 06-07-1975

De Comoren werden in 1975 onafhankelijk van Frankrijk onder de naam Staat der Comoren. In 1978 werd het land een federale islamitische republiek en in 2001 ontstond de huidige constitutie, de Unie der Comoren. Het staatshoofd is een president.
1975 Achmed Abdallah Abderemane, geboren op 12 juni 1919 te Domoni en overleden op 26 november 1989 te Moroni.

UDC
President van de Regering:
06-07-1975 - 07-07-1975
Staatshoofd:
07-07-1975 - 03-08-1975
1975-1976 Said Mohamed Dzjaffar el Amdzjad, geboren op 14 april 1918 en overleden op 22 oktober 1993.

FNU
Voorzitter van de Nationale Revolutionaire Raad:
03-08-1975 - 10-08-1975
Voorzitter van de Nationale Uitvoerende Raad:
10-08-1975 - 03-01-1976
1976-1978 Ali Soilih M'tsasjiwa, geboren op 7 januari 1937 te Majunga, Madagaskar en overleden op 29 mei 1978.

RDPC
Staatshoofd:
03-01-1976 - 28-10-1977
President:
28-10-1977 - 13-05-1978
1978 Said Atthoemani, gegevens onbekend.

FNU
Voorzitter van het Politiek-Militair Directoraat:
13-05-1978 - 23-05-1978
  Achmed Abdallah Abderemane, geboren op 12 juni 1919 te Domoni en overleden op 26 november 1989 te Moroni.

UDC
Voorzitter van het Politiek-Militair Directoraat:
23-05-1978 - 03-10-1978
1978 Mohamed Achmed, geboren op 2 juli 1917 te Mutsamudu en overleden op 27 januari 1984.

UDC
Medevoorzitter van het Politiek-Militair Directoraat:
23-05-1978 - 22-07-1978
1978-1989 Achmed Abdallah Abderemane, geboren op 12 juni 1919 te Domoni en overleden op 26 november 1989 te Moroni.

UCP
Voorzitter van het Directoraat:
03-10-1978 - 25-10-1978
President:
25-10-1978 - 26-11-1989
1989 Haribon Tsjebani, gegevens onbekend.

UCP
Voorlopig President:
26-11-1989 - 27-11-1989
1989-1995 Said Mohamed Dzjohar, geboren op 22 augustus 1918 te Majunga, Madagaskar en overleden op 22 februari 2006 te Mitsamiouli.

UCP, sinds 1993 RDR
Interim President:
27-11-1989 - 20-03-1990
President:
20-03-1990 - 29-09-1995
1995 Combo Ajoeba, geboren circa 1952 te Anjouan en overleden op 13 juni 2010 te Moroni.

Militair
Coördinator van het Militaire Transitie Comité:
29-09-1995 - 02-10-1995
  Mohamed Taki Abdoelkarim, geboren op 20 februari 1936 te Mbeni en overleden op 6 november 1998 te Moroni.

UNDC
Interim President:
02-10-1995 - 05-10-1995
1995 Said Ali Kemal Eddine, geboren op 26 juni 1938 te Moroni.

CHUMA
Interim President:
02-10-1995 - 05-10-1995
1995-1996 Caabi El-Jatsjroetu Mohamed, geboren circa 1948.

RDR
Interim President:
05-10-1995 - 26-02-1996
1996 Said Mohamed Dzjohar, geboren op 22 augustus 1918 te Majunga, Madagaskar en overleden op 22 februari 2006 te Mitsamiouli.

RDR
President:
26-01-1996 - 25-03-1996
1996-1998 Mohamed Taki Abdoelkarim, geboren op 20 februari 1936 te Mbeni en overleden op 6 november 1998 te Moroni.

UNDC, sinds 10-1996 RND
President:
25-03-1996 - 06-11-1998
1998-1999 Tadzjidine Ben Said Massoende, geboren in december 1933 te Domoni en overleden op 1 maart 2004 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Interim President:
06-11-1998 - 30-04-1999
1999-2002 Azali Assoemani, geboren op 1 januari 1959 te Mitsoudjé.

Militair
Stafchef van het Nationale Ontwikkelingsleger:
30-04-1999 - 06-05-1999
Staatshoofd:
06-05-1999 - 21-01-2002
2002 Hamada Madi "Boléro", geboren op 23 oktober 1965 te Boingoma.

PRC
Interim President:
21-01-2002 - 26-05-2002
2002-2006 Azali Assoemani, geboren op 1 januari 1959 te Mitsoudjé.

CRC
President (Grande Comore):
26-05-2002 - 26-05-2006
2006-2011 Achmed Abdallah Mohamed Sambi, geboren op 5 juni 1958 te Mutsamudu.

BC
President (Anjouan):
26-05-2006 - 26-05-2011
2011-2016 Ikililoe Dhoinine, geboren op 14 augustus 1962 te Djoièzi.

BC
President (Mohéli):
26-05-2011 - 26-05-2016
2016- ? Azali Assoemani, geboren op 1 januari 1959 te Mitsoudjé.

CRC
President (Grande Comore):
26-05-2016 - heden