Centrafrika
Bangui

Republiek Centrafrika
CAF
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Sinds 1957 kent Centrafrika een regeringsleider.
1957-1958 Abel Nguéndé Goumba, geboren op 18 september 1926 te Grimari en overleden op 11 mei 2009 te Bangui.

MESAN
Vice-President van de Regeringsraad:
14-05-1957 - 26-07-1958
President van de Regeringsraad:
26-07-1958 - 01-12-1958
1958-1959 Barthélemy Boganda, geboren op 04 april 1910 te Bobangui en overleden op 29 maart 1959 te Boukpayanga.

MESAN
President van de Regering:
01-12-1958 - 29-03-1959
1959 Abel Nguéndé Goumba, geboren op 18 september 1926 te Grimari en overleden op 11 mei 2009 te Bangui.

MESAN
Voorlopige President van de Regering:
30-03-1959 - 17-02-1959
President van de Regering:
17-02-1959 - 30-04-1959
1959-1966 David Dacko, geboren op 24 maart 1930 te Bouchia en overleden op 20 november 2003 te Yaoundé, Kameroen.

MESAN
President van de Regering:
01-05-1959 - 13-08-1960
1960-1975 afgeschaft 13-08-1960 - 02-01-1975
1975-1976 Elisabeth Domitien, geboren in 1925 te Laboye en overleden op 26 april 2005 te Bimbo.

MESAN
Premier ondergeschikt aan de President van de Regering:
02-01-1975 - 07-04-1976
1976   vacant 07-04-1976 - 05-09-1976
1976 Ange-Félix Patassé, geboren op 25 januari 1937 te Paoua en overleden op 5 april 2011 te Douala, Kameroen.

MESAN
Premier ondergeschikt aan de President van de Regering:
05-09-1976 - 03-12-1976
1976   vacant 03-12-1976 - 08-12-1976
1976-1978 Ange-Félix Patassé, geboren op 25 januari 1937 te Paoua en overleden op 5 april 2011 te Douala, Kameroen.

MESAN
Premier:
08-12-1976 - 14-07-1978
1978-1979 Henri Maïdou, geboren op 14 februari 1936 te Bangui.

MESAN
Premier:
14-07-1978 - 24-09-1979
1979-1980 Bernhard Christian Ayandho, geboren op 15 december 1930 en overleden in 1993.

MESAN, later UDC
Premier:
24-09-1979 - 22-08-1980
1980   vacant 22-08-1980 - 12-11-1980
1980-1981 Jean-Pierre Lebouder, geboren in 1944 te Fort Sibut.

UDC
Premier:
12-11-1980 - 03-04-1981
1981 Simon Narcisse Bozanga, geboren op 26 december 1942 te Bangassou.

UDC
Premier:
03-04-1981 - 01-09-1981
1981-1991   afgeschaft 01-09-1981 - 15-03-1991
1991-1995 Édouard Frank, geboren op 5 april 1934 te Grimari.

RDC
Premier:
15-03-1991 - 04-12-1992
1992-1993 Timothée Malendoma, geboren in 1935 te Dekou en overleden op 12 december 2010 te Bangui.

FC
Premier:
04-12-1992 - 26-02-1993
1993 Enoch Derant Lakoué, geboren op 5 oktober 1944 te Fort Lamy, Tsjaad.

PSD
Premier:
26-02-1993 - 25-10-1993
1993-1995 Jean-Luc Mandaba, geboren op 15 augustus 1943 en overleden op 22 oktober 2000 te Bangui.

MLPC
Premier:
25-10-1993 - 12-04-1995
1995-1996 Gabriel Jean-Edouard Koyambounou, geboren in 1947 te Bangui.

MLPC
Premier:
12-04-1995 - 06-06-1996
1996-1997 Jean-Paul Ngoupandé, geboren op 6 december 1948 te Dekoua en overleden op 4 mei 2014 te Parijs, Frankrijk.

PUN
Premier:
06-06-1996 - 30-01-1997
1997-1999 Michel Gbezera-Bria, geboren in 1946 te Bossangoa.

Partijloos
Premier:
30-01-1997 - 04-01-1999
1999-2001 Anicet Georges Dologuélé, geboren op 17 april 1957.

Partijloos
Premier:
04-01-1999 - 01-04-2001
2001-2003 Martin Ziguélé, geboren op 12 februari 1957 te Paoua.

MLPC
Premier:
01-04-2001 - 15-03-2003
2003   vacant 15-03-2003 - 23-03-2003
2003 Abel Nguéndé Goumba, geboren op 18 september 1926 te Grimari en overleden op 11 mei 2009 te Bangui.

MESAN
Premier:
23-03-2003 - 11-12-2003
2003-2005 Célestin Leroy Gaombalet, geboren op 1 januari 1942 te Grimari.

Partijloos
Premier:
12-12-2003 - 11-06-2005
2005-2008 Élie Doté, geboren waarschijnlijk in 1947 te Bangui.

Partijloos
Premier:
11-06-2005 - 18-01-2008
2008   vacant 18-01-2008 - 22-01-2008
2008-2013 Faustin-Archange Touadéra, geboren op 21 april 1957 te Bangui.

Partijloos
Premier:
22-01-2008 - 17-01-2013
2013-2014 Nicolas Tiangaye, geboren op 13 september 1956 te Bocaranga.

Partijloos
Premier:
17-01-2013 - 10-01-2014
2014   vacant 10-01-2014 - 25-01-2014
2014 André Nzapayeké, geboren op 20 augustus 1951 te Bangassou.

Partijloos
Interim Premier:
25-01-2014 - 10-08-2014
2014-2016 Mahamat Kamoen, geboren op 13 november 1961 te N'Délé.

Partijloos
Interim Premier:
10-08-2014 - 02-04-2016
2016-2018 Mathieu Simplice Sarandji, geboren op 4 april 1955 te Baoro.

Partijloos
Premier:
02-04-2016 - 27-02-2018
2018- ? Firmin Ngrebada, geboren op 24 mei 1968 te Bangui.

Partijloos
Premier:
27-02-2018 - heden