Burundi
Bujumbura

Republiek Burundi
BDI
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders & vicepresidenten
ga direct naar premiers:     1970     1980    1990     2000     2010     2020     vicepresidenten
1e vicepresidenten:     2005     2010     2020      2e vicepresidenten:      2005     2010     2020      vicepresident:      2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Ruim tien maanden voor de autonomie wordt de eerste premier van Burundi aangesteld:
1961 Joseph Cimpaye, geboren in 1932 te Kitega en vermoord in april 1972 te Burundi.

UPP
Premier:
26-01-1961 - 28-09-1961
1961 prins Louis Rwagasore, geboren op 10 januari 1932 te Ibwami en vermoord op 13 oktober 1961 te Bujumbura.

UPRONA
Premier:
28-09-1961 - 13-10-1961
1961-1963 André Muhirwa, geboren in 1920 te Murete en overleden op 28 april 2003.

UPRONA
Premier:
20-10-1961 - 10-06-1963
1963-1964 Pierre Ngendandumwe, geboren in 1930 te Ngozi en vermoord op 15 januari 1965 te Bjumbura.

UPRONA
Premier:
18-06-1963 - 06-04-1964
1964-1965 Albin Nyamoya, geboren op 27 juli 1924 te Mwumba en overleden op 31 januari 2001 te Vyerwa.

UPRONA
Premier:
06-04-1964 - 07-01-1965
1965 Pierre Ngendandumwe, geboren in 1930 te Ngozi en vermoord op 15 januari 1965 te Bjumbura.

UPRONA
Premier:
07-01-1965 - 15-01-1965
1965 Pié Masumbuko, geboren in 1931.

UPRONA
Premier:
15-01-1965 - 26-01-1965
1965 Joseph Bamina, geboren in 1925 te Bukeye en geëxecuteerd op 30 september of 16 december 1965.

UPRONA
Premier:
26-01-1965 - 26-09-1965
1965-1966 Léopold Biha, prins Léopold Bihumugani, geboren in 1919 en begraven op 2 maart 2003.

UPRONA
Premier:
13-10-1965 - 08-07-1966
1966 vacant 08-07-1966 - 11-07-1966
1966 Michel Micombero, geboren op 26 augustus 1940 te Rutovu en overleden op 16 juli 1983 te Mogadishu, Somalië.

UPRONA
Premier:
11-07-1966 - 28-11-1966
1966-1972 afgeschaft 28-11-1966 - 15-07-1972
1972-1973 Albin Nyamoya, geboren op 27 juli 1924 te Mwumba en overleden op 31 januari 2001 te Vyerwa.

UPRONA
Premier:
15-07-1972 - 05-06-1973
1973-1976 afgeschaft 05-06-1973 - 12-11-1976
1976-1978 Édouard Nzambimana, geboren op 20 december 1945 te Mantana en overleden in september 2015.

UPRONA
Premier:
12-11-1976 - 13-10-1978
1978-1988 afgeschaft 13-10-1978 - 19-10-1988
1988-1993 Adrien Sibomana, geboren op 4 september 1953 te Bukeye.

UPRONA
Premier:
19-10-1988 - 10-07-1993
1993-1994 Sylvie Kinigi, geboren op 24 november 1953 te Mugoyi.

UPRONA
Premier:
10-07-1993 - 07-02-1994
1994-1995 Anatole Kanyenkiko, geboren in 1952 te Ngozi.

UPRONA
Premier:
07-02-1994 - 22-02-1995
1995-1996 Antoine Nduwayo, geboren in 1942.

UPRONA
Premier:
22-02-1995 - 31-07-1996
1996-1998 Pascal-Firmin Ndimira, geboren op 9 april 1956 te Ngozi.

UPRONA
Premier:
31-07-1996 - 12-06-1998
1998-2020 afgeschaft 12-06-1998 - heden
2020- ? Alain-Guillaume Bunyoni, geboren op 23 april 1972 te Kanyosha.

CNDD-FDD
Premier:
24-06-2020 - heden

Na de afschaffing van het premierschap worden er een Eerste en Tweede Vicepresident aangesteld. Van 2001 tot 2005 is er vervolgens slechts één vicepresident, daarna wordt de situatie van voor 2001 weer hersteld met twee vicepresidenten
.
1998-2001 Frédéric Bamvuginyumvira, geboren op 24 juni 1961 te Kirundo.

FRODEBU
Eerste Vicepresident:
11-06-1998 - 01-11-2001
1998-2001 Mathias Sinamenye, (nog) geen gegevens bekend.

UPRONA
Tweede Vicepresident:
11-06-1998 - 01-11-2001
       
2001-2003 Domitien Ndayizeye, geboren op 2 mei 1953 te Murango.

FRODEBU
Vicepresident:
01-11-2001 - 30-04-2003
2003-2004 Alphonse-Marie Kadege, (nog) geen gegevens bekend.

UPRONA
Vicepresident:
30-04-2003 - 11-11-2004
2004-2005 Frédéric Ngenzebuhoro, geboren in april 1952.

UPRONA
Vicepresident:
11-11-2004 - 29-08-2005

De Eerste Vicepresident van 2005 tot 2020:
2005-2007 Martin Nduwimana, geboren in 1958 te Mugamba.

UPRONA
Eerste Vicepresident:
29-08-2005 - 07-11-2007
2007-2010 Yves Sahinguvu, geboren op 20 december 1949.

UPRONA
Eerste Vicepresident:
08-11-2007 - 28-08-2010
2010-2013 Therence Sinunguruza, geboren op 2 augustus 1959 te Rurtyazo en overleden op 8 mei 2020 te Bujumbura.

UPRONA
Eerste Vicepresident:
28-08-2010 - ??-10-2013
2013-2014 Bernard Busokoza, (nog) geen gegevens bekend.

UPRONA
Eerste Vicepresident:
??-10-2013 - 01-02-2014
2014-2015 Prosper Bazombanza, geboren in 1960 te Rusaka.

UPRONA
Eerste Vicepresident:
01-02-2014 - 20-08-2015
2015-2020 Gaston Sindimwo, geboren in 1965 te Bwiza.

UPRONA
Eerste Vicepresident:
20-08-2015 - 23-06-2020

De Tweede Vicepresident van 2005 tot 2020:
2005-2006 Alice Nzomukunda, geboren op 12 april 1966 te Bujumbura.

CNDD-FDD
Tweede Vicepresident:
29-08-2005 - 05-09-2006
2006-2007 Marina Barampama, geboren in 1969 te Bujumbura.

CNDD-FDD
Tweede Vicepresident:
07-09-2006 - 08-02-2007
2007-2010 Gabriel Ntisezerana, (nog) geen gegevens bekend.

CNDD-FDD
Tweede Vicepresident:
08-02-2007 - 28-08-2010
2010-2015 Gervais Rufyikiri, geboren op 12 april 1965 te Bugendana.

CNDD-FDD
Tweede Vicepresident:
28-08-2010 - 20-08-2015
2015-2020 Joseph Butore, geboren in 1969 te Cibitoke.

CNDD-FDD
Tweede Vicepresident:
20-08-2015 - heden

De Vicepresident vanaf 2020 tot heden:
2020- ? Prosper Bazombanza, geboren in 1960 te Rusaka.

UPRONA
Vicepresident:
23-06-2020 - heden