Burundi
Bujumbura

Republiek Burundi
BDI
locatie
regeringsleiders / vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

DUITS PROTECTORAAT: AUGUSTUS 1884
BELGISCHE BEZETTING: 6 JULI 1916
AUTONOOM KONINKRIJK BURUNDI: 21 DECEMBER 1961
ONAFHANKELIJK KONINKRIJK: 1 JULI 1962
REPUBLIEK BURUNDI: 28 NOVEMBER 1966
 
   1959 - 1962 01-07-1962 - 29-11-1966 29-11-1966 - 28-06-1967 28-06-1967 - heden
ga direct naar:     1970     1980    1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Urundi is sinds augustus een Duits protectoraat 1884 en wordt in 1916 door België bezet. In 1961 werd Rwanda-Urundi door België gesplitst in twee landen: Rwanda en Burundi. Burundi krijgt in dat jaar autonomie en een jaar later wordt het een onafhankelijk koninkrijk: koning Mambutsa IV bleef na de splitsing koning van Burundi. Na de afzetting van koning Ntare V in 1966 werd Burundi een presidentiële republiek:
1915-1966 Mwambutsa IV, geb. Charles Bangiriceng, geboren in 1912 te Niyabitogi en overleden op 26 april 1977 te Genève, Zwitserland. Koning van Burundi (Duitse overheersing):
16-12-1915 - 06-07-1916
Koning van Burundi (Belgische bezetting)
06-07-1916 - 21-12-1961
Koning van autonoom Burundi:
21-12-1961 - 01-07-1962
Koning van Burundi:
01-07-1962 - 08-07-1966
1966 Ntare V, geb. Charles Ndizeye, geboren op 2 december 1947 te Kitega en overleden op 29 april 1972 te Kitega. Regent van Burundi als Charles Ndizeye:
08-07-1966 - 01-09-1966
Koning van Burundi:
01-09-1966 - 28-11-1966
       
1966-1976 Michel Micombero, geboren op 26 augustus 1940 te Rutovu en overleden op 16 juli 1983 te Mogadishu, Somalië.

Militair/UPRONA
President:
28-11-1966 - 01-11-1976 
1976-1987 Jean-Baptiste Bagaza, geboren op 29 augustus 1946 te Murambi en overleden op 4 mei 2016 te Brussel, België.

Militair, sinds 1980 UPRONA
Voorzitter van de Opperste Revolutionaire Raad:
01-11-1976 - 10-11-1976
President:
10-11-1976 - 03-09-1987
1987-1993 Pierre Buyoya, geboren op 14 november 1949 te Rutovu.

Militair/UPRONA
Voorzitter van het Comité voor Nationale Redding:
03-09-1987 - 09-09-1987
President:
09-09-1987 - 10-07-1993
1993 Melchior Ndadaye, geboren op 28 maart 1953 te Murama en overleden op 21 oktober 1993 te Bujumbura.

FRODEBU
President:
10-07-1993 - 21-10-1993 
1993 François Ngeze, geboren te Bujumbura.

UPRONA
Voorzitter van het Comité van Publieke Redding:
21-10-1993 - 27-10-1993 
1993-1994 Sylvie Kinigi, geboren in 1953 te Mugoyi.

UPRONA
Interim President:
27-10-1993 - 05-02-1994 
1994 Cyprien Ntaryamira, geboren op 6 maart 1955 te Mageyo en overleden op 6 april 1994 te Kigali, Rwanda.

FRODEBU
President:
05-02-1994 - 06-04-1994 
1994-1996 Sylvestre Ntibantunganya, geboren op 8 mei 1956 te Gishubi.

FRODEBU
Interim President:
06-04-1994 - 01-10-1994
President:
01-10-1994 - 25-07-1996 
1996-2003 Pierre Buyoya, geboren op 14 november 1949 te Rutovu en overleden op 17 december 2020 te Parijs, Frankrijk.

Militair/UPRONA
Voorlopig President:
25-07-1996 - 11-06-1998
President:
11-06-1998 - 30-04-2003 
2003-2005 Domitien Ndayizeye, geboren op 2 mei 1953 te Murango.

FRODEBU
President:
30-04-2003 - 26-08-2005 
2005-2020 Pierre Nkurunziza, geboren op 18 december 1963 te Bujumbura en overleden op 8 juni 2020 te Karuzi.

CNDD-FDD
President:
26-08-2005 - 08-06-2020 
2015 Godefroid Niyombare, geboren in 1969 te Bujumbura.

Militair
Rebellerend Hoofd van het Overgangscomité:
13-05-2015 - 15-05-2015 
2020- ? Évariste Ndayishimiye, geboren in 1968 te Giheta.

CNDD-FDD
President:
08-06-2020 - heden