Burkina Faso
Ouagadougou

Burkina Faso
BFA
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Sinds 1957 had het gebied met de naam Frans Opper-Volta al een premier.
1957-1958 Daniel Ouezzin Coulibaly, geboren op 1 juli 1909 te Pouy en overleden op 7 september 1958 te Parijs, Frankrijk, oud 49 jaar.

UDV-RDA
Vice President van de Regeringsraad:
18-05-1957 - 16-07-1958
President van de Regeringsraad:
26-07-1958 - 07-09-1958
1958-1959 Maurice Nawalagmba Yaméogo, geboren op 31 december 1921 te Koudougou en overleden op 9 september 1993 te Ouagadougou, oud 71 jaar.

UDV-RDA
Interim President van de Regeringsraad:
07-09-1958 - 21-10-1958
President van de Regeringsraad:
21-10-1958 - 11-12-1958
Premier:
11-12-1958 - 11-12-1959
1959-1971   afgeschaft 11-12-1959 - 13-02-1971
1971-1974 Gérard Kango Ouédraogo, geboren op 19 september 1925 te Ouahigouya en overleden op 1 juli 2014 te Ouagadougou, oud 88 jaar.

UDV-RDA
Premier:
13-02-1971 - 08-02-1974
1974-1978 Aboubakar Sangoulé Lamizana, geboren op 31 januari 1916 te Dianra en overleden op 26 mei 2005 te Ouagadougou, oud 89 jaar.

Partijloos
Premier:
08-02-1974 - 07-07-1978
1978-1980 Joseph Issoufou Conombo, geboren op 9 februari 1917 te Tampinko en overleden op 20 december 2008 te Ouagadougou, oud 92 jaar.

UDV-RDA
Premier:
07-07-1978 - 25-11-1980
1980-1982 Saye Zerbo, geboren op 27 augustus 1932 te Tougan en overleden op 19 september 2013 te Ouagadougou, oud 81 jaar.

Militair
Premier:
25-11-1980 - 07-11-1982
1982-1983   vacant 07-11-1982 - 10-01-1983
1983 Thomas Isidore Noël Sankara, geboren 21 december 1949 te Yako en vermoord op 15 oktober 1987 te Ouagadougou, oud 37 jaar.

Militair
Premier:
10-01-1983 - 17-05-1983
1983-1992   afgeschaft 17-05-1983 - 16-06-1992
1992-1994 Youssouf Ouédraogo, geboren op 25 december 1952 te Tikaré en overleden op 18 november 2017 te Abidjan, Ivoorkust, oud 64 jaar.

ODP-MT
Premier:
16-06-1992 - 22-03-1994
1994-1996 Roch Marc Christian Kaboré, geboren op 25 april 1957 te Ouagadougou, oud jaar.

ODP-MT
Premier:
22-03-1994 - 06-02-1996
1996-2000 Kadré Désiré Ouédraogo, geboren in 1953 te Boussouma, oud ± jaar.

CDP
Premier:
06-02-1996 - 07-11-2000
2000-2007 Paramanga Ernest Yonli, geboren op 31 december 1956 te Tansarga, oud jaar.

CDP
Premier:
07-11-2000 - 11-06-2007
2007-2011 Tertius Zongo, geboren op 18 mei 1957 te Koudougou, oud jaar.

CDP
Premier:
11-06-2007 - 18-04-2011
2011-2014 Luc-Adolphe Tiao, geboren op 4 juni 1954 te Tenkodogo, oud jaar.

CDP
Premier:
18-04-2011 - 30-10-2014
2014   vacant 30-10-2014 - 19-11-2014
2014-2015 Yacouba Isaac Zida, geboren op 16 november 1965 te Yako, oud jaar.

Militair
Interim Premier:
19-11-2014 - 17-09-2015
2015   vacant 17-09-2015 - 23-09-2015
2014-2015 Yacouba Isaac Zida, geboren op 16 november 1965 te Yako, oud jaar.

Militair
Interim Premier:
23-09-2015 - 29-12-2015
2015-2016   vacant 29-12-2015 - 13-01-2016
2016-2019 Paul Kaba Thieba, geboren op 28 juli 1960 te Bobo-Dioulasso, oud jaar.

MPP
Premier:
13-01-2016 - 24-01-2019
2019- ? Christophe Joseph Marie Dabiré, geboren op 27 augustus 1948 te Burkina Faso, oud jaar.

CDP
Premier:
24-01-2019 - heden