Burkina Faso
Ouagadougou

Burkina Faso
BFA
locatie
regeringsleiders kaart


AUTONOME REPUBLIEK OPPER-VOLTA: 11 DECEMBER 1958
ONAFHANKELIJKE REPUBLIEK OPPER-VOLTA: 5 AUGUSTUS 1960
BURKINA FASO: 4 AUGUSTUS 1984

 
   
  09-12-1959 - 04-08-1981 04-08-1984 - heden  
 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1960 werd het land, na bijna twee jaar autonomie, onafhankelijk van Frankrijk onder de naam Opper-Volta. Yaméogo was in 1959 al tot staatshoofd uitgeroepen. In 1984 gaf president Sankara de natie zijn huidige naam Burkina Faso:
1959-1966 Maurice Nawalagmba Yaméogo, geboren op 31 december 1921 te Koudougou en overleden op 9 september 1993 te Ouagadougou.

MDV, sinds 1960 UDV-RDA
President van autonoom Opper-Volta:
11-12-1959 - 05-08-1960
President van Opper-Volta:
05-08-1960 - 03-01-1966
1966-1980 Aboubakar Sangoulé Lamizana, geboren op 31 januari 1916 te Dianra en overleden op 26 mei 2005 te Ouagadougou.

Militair, later MNR
President van Opper-Volta:
03-01-1966 - 25-11-1980
1980-1982 Saye Zerbo, geboren op 27 augustus 1932 te Tougan en overleden op 19 september 2013 te Ouagadougou.

Militair
President van het Militaire Comité van Herstel voor Nationale Progressie:
25-11-1980 - 07-11-1982
1982-1983 Jean-Baptiste Ouédraogo, geboren op 30 juni 1942 te Kaya.

Militair
Voorlopig Voorzitter van het Voorlopige Comité van Redding van het Volk:
08-11-1982 - 11-11-1982
Voorzitter van het Voorlopige Comité van Redding van het Volk:
11-11-1982 - 26-11-1982
Staatshoofd van Opper-Volta:
26-11-1982 - 04-08-1983
1983-1987 Thomas Isidore Noël Sankara, geboren op 21 december 1949 te Yako en vermoord op 15 oktober 1987 te Ouagadougou.

Militair
Voorzitter van de Raad van Nationale Redding en Staatshoofd van Opper-Volta:
04-08-1983 - 04-08-1984
Voorzitter van de Raad van Nationale Redding en President van Burkina Faso:
04-08-1984 - 15-10-1987
1987-2014 Blaise Compaoré, geboren op 3 februari 1951 te Ouagadougou.

Militair, later FP, vanaf 1991 ODP-MT en sinds 1996 CDP
President van het Volksfront:
15-10-1987 - 31-10-1987
President van het Volksfront en Staatshoofd:
31-10-1987 - 24-12-1991
President:
24-12-1991 - 31-10-2014
2014 Honoré Nabéré Traoré, geboren op 28 september 1957 te Dédougou.

Militair
Staatshoofd:
31-10-2014 - 01-11-2014
2014 Yacouba Isaac Zida, geboren op 16 november 1965 te Yako.

Militair
Staatshoofd:
01-11-2014 - 18-11-2014
2014-2015 Michel Kafando, geboren op 18 augustus 1942 te Ouagadougou.

Partijloos
Overgangspresident:
18-11-2014 - 17-09-2015
2015 Gilbert Diendéré, geboren in 1960 te Ouagadougou.

Militair
Voorzitter van de Nationale Raad voor Democratie:
17-09-2015 - 23-09-2015
2015 Michel Kafando, geboren op 18 augustus 1942 te Ouagadougou.

Partijloos
Overgangspresident:
23-09-2015 - 29-12-2015
2015- ? Roch Marc Christian Kaboré, geboren op 25 april 1957 te Ouagadougou.

MPP
President:
29-12-2015 - heden