Brazilië
Brasilia

Federatieve Republiek Brazilië
BRA
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

vicepresidenten
 
ga direct naar:         1910     1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1980     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De vicepresidenten sinds 1891:
1891 Floriano Vieira de Araújo Peixoto, geboren op 30 april 1839 te Maceió en overleden op 29 juni 1895 te Barra Mansa, oud 56 jaar.

Militair
Vicepresident:
26-02-1891 - 23-11-1891
1891-1894   vacant 23-11-1891 - 15-11-1894
1894-1898 Manuel Vitorino Pereira, geboren op 30 januari 1853 te Salvador en overleden op 9 november 1902 te Rio de Janeiro, oud 49 jaar.

PRF
Vicepresident:
15-11-1894 - 14-11-1898
1898-1902 Francisco de Assis Rosa e Silva, geboren op 4 oktober 1857 te Recife en overleden op 1 juli 1929 te Rio de Janeiro, oud 71 jaar.

PRF
Vicepresident:
15-11-1894 - 14-11-1902
1902 Francisco Silviano de Almeida Brandão, geboren op 7 maart 1848 te Silvianópolis en overleden op 25 september 1902 te Belo Horizonte, oud 54 jaar.

PRM
Vicepresident elect:
(overleden voor de aanstelling)
1902-1903   vacant 14-11-1902 - 17-06-1903
1903-1906 Afonso Augusto Moreira Pena, geboren op 30 november 1847 te Santa Bárbara en overleden op 14 juni 1909 te Rio de Janeiro, oud 61 jaar.

PRM
Vicepresident:
17-06-1903 - 14-11-1906
1906-1909 Nilo Procópio Peçanha, geboren op 2 oktober 1867 te Campos dos Goytacazes en overleden op 31 maart 1924 te Rio de Janeiro, oud 56 jaar.

PRF
Vicepresident:
15-11-1906 - 14-06-1909
1909-1910   vacant 14-06-1909 - 15-11-1910
1910-1914 Venceslau Brás Pereira Gomes, geboren op 26 februari 1868 te São Caetano da Vargem Grande en overleden op 15 mei 1966 te Itajubá, oud 98 jaar.

PRM
Vicepresident:
15-11-1910 - 14-11-1914
1914-1918 Urbano Santos da Costa Araújo, geboren op 3 februari 1859 te Guimarães en overleden op 7 mei 1922 te Rio de Janeiro, oud 63 jaar.

PRM
Vicepresident:
15-11-1914 - 14-11-1918
1918-1919 Delfim Moreira da Costa Ribeiro, geboren op 7 november 1868 te Cristina en overleden op 1 juli 1920 te Santa Rita do Sapucaí, oud 51 jaar.

PRM
Vicepresident:
15-11-1918 - 16-01-1919
1919   vacant 16-01-1919 - 28-07-1919
1919-1920 Delfim Moreira da Costa Ribeiro, geboren op 7 november 1868 te Cristina en overleden op 1 juli 1920 te Santa Rita do Sapucaí, oud 51 jaar.

PRM
Vicepresident:
28-07-1919 - 01-07-1920
1920   vacant 01-07-1920 - 10-11-1920
1920-1922 Francisco Álvaro Bueno de Paiva, geboren 17 september 1861 te Andradas en overleden op 4 augustus 1928 te Rio de Janeiro, oud 66 jaar.

PRM
Vicepresident:
10-11-1920 - 14-11-1922
1922 Urbano Santos da Costa Araújo, geboren op 3 februari 1859 te Guimarães en overleden op 7 mei 1922 te Rio de Janeiro, oud 63 jaar.

PRM
Vicepresident elect:
(overleden voor de aanstelling)
1922-1926 Estácio de Albuquerque Coimbra, geboren op 22 oktober 1872 te Barreiros en overleden op 9 november 1937 te Rio de Janeiro, oud 65 jaar.

PRM
Vicepresident:
15-11-1922 - 14-11-1926
1926-1930 Fernando de Melo Viana, geboren op 15 maart 1878 te Sabará en overleden op 10 februari 1954 te Rio de Janeiro, oud 75 jaar.

PRM
Vicepresident:
15-11-1926 - 24-10-1930
1930 Vital Henrique Batista Soares, geboren op 13 november 1874 te Valença en overleden op 19 april 1933 te Salvador, oud 58 jaar.

PRB
Vicepresident elect:
(Drie weken voor zijn inauguratie pleegde Vargas een staatsgreep, waardoor hij nooit in functie trad)
1930-1934   vacant 24-10-1930 - 26-07-1934
1934-1946   afgeschaft 26-07-1934 - 19-09-1946
1946-1951 Nereu de Oliveira Ramos, eboren op 3 september 1888 te Lages en overleden op 16 juni 1958 te São José dos Pinhais, oud 69 jaar.

PSD
Vicepresident:
19-09-1946 - 30-01-1951
1951-1954 João Fernandes Campos Café Filho, geboren op 3 februari 1899 te Natal en overleden op 20 februari 1970 te Rio de Janeiro, oud 71 jaar.

PSP
Vicepresident:
31-01-1951 - 24-08-1954
1954-1956   vacant 24-08-1954 - 31-01-1956
1956-1961 João Belchior Marques Goulart, geboren 1 maart 1919 te São Borja en overleden op 6 december 1976 te Mercedes, Argentinië, oud 57 jaar.

PTB
Vicepresident:
31-01-1956 - 25-08-1961
1961-1964   vacant 25-08-1961 - 15-04-1964
1964-1967 José Maria Alkmin, geboren op 11 juni 1901 te Bocaiúva en overleden op 22 april 1974 te Belo Horizonte, oud 72 jaar.

PSD, sinds 1965 ARENA
Vicepresident:
15-04-1964 - 14-03-1967
1967-1969 Pedro Aleixo, geboren op 1 augustus 1901 te Mariana en overleden op 3 maart 1975 te Belo Horizonte, oud 73 jaar.

ARENA
Vicepresident:
15-03-1967 - 31-08-1969
1969   vacant 14-10-1969 - 30-10-1969
1969-1974 Augusto Hamann Rademaker Grünewald, geboren op 11 mei 1905 te Rio de Janeiro en overleden op 13 september 1985 te Rio de Janeiro, oud 80 jaar.

ARENA
Vicepresident:
30-10-1969 - 14-03-1974
1974-1979 Adalberto Pereira dos Santos, geboren op 11 april 1905 te Taquara en overleden op 2 april 1984 te Rio de Janeiro, oud 78 jaar.

ARENA
Vicepresident:
15-03-1974 - 14-03-1979
1979-1985 Antônio Aureliano Chaves de Mendonça, geboren op 13 januari 1929 te Três Pontas en overleden op 30 april 2003 te Belo Horizonte, oud 74 jaar.

ARENA, sinds 1979 PDS, sinds 1985 PFL
Vicepresident:
15-03-1979 - 14-03-1985
1985 José Ribamar Ferreira de Araújo Costa Sarney, geboren op 24 april 1930 te Pinheiro, oud jaar.

PMDB
Vicepresident:
15-03-1985 - 21-04-1985
1985-1990   vacant 21-04-1985 - 15-03-1990
1990-1992 Itamar Augusto Cautiero Franco, geboren op 28 juni 1930 op de Atlantische Oceaan en overleden op 2 juli 2011 te São Paulo, oud 81 jaar.

PRN, sinds 1992 PMDB
Vicepresident:
15-03-1990 - 29-12-1992
1992-1995   vacant 29-12-1992 - 01-01-1995
1995-2003 Marco Antônio de Oliveira Maciel, geboren op 21 juli 1940 te Recife, oud jaar.

PFL
Vicepresident:
01-01-1995 - 31-12-2002
2003-2010 José Alencar Gomes da Silva, geboren op 17 oktober 1931 te Muriaé en overleden op 29 maart 2011 te São Paulo, oud 79 jaar.

PL, sinds 2005 PRB
Vicepresident:
01-01-2003 - 31-12-2010
2011-2016 Michel Miguel Elías Temer Lulia, geboren op 23 september 1940 te Tietê, oud jaar.

PMDB
Vicepresident:
01-01-2011 - 31-08-2016
2016-2019   vacant 31-08-2016 - 01-01-2019
2019- ? Antônio Hamilton Martins Mourão, geboren op 15 augustus 1953 te Porto Allegre, oud jaar.

PRTB
Vicepresident:
01-01-2019 - heden