Brazilië
Brasilia

Federatieve Republiek Brazilië
BRA
locatie
  kaart


ONAFHANKELIJK KEIZERRIJK BRAZILIË: 7 SEPTEMBER 1822
KEIZERRIJK BRAZILIË: 12 OKTOBER 1822
REPUBLIEK VAN DE VERENIGDE STATEN VAN BRAZILIË: 15 NOVEMBER 1889
FEDERATIEVE REPUBLIEK BRAZILIË: 15 MAART 1967

 
07-09-1822 - 18-09-1822
18-09-1822 - 01-12-1822
01-12-1822 - 15-11-1889
15-11-1889 - 19-11-1889
19-11-1889 - ??-06-1960 (21 sterren) ??-06-1960 - 28-05-1969 (22 sterren) 28-05-1960 - 11-05-1992 (23 sterren) 11-05-1992 - heden (27 sterren)
 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Brazilië maakte zich onafhankelijk van Portugal in 1822. Ruim een maand later werd het keizerrijk uitgeroepen. Dit keizerrijk hield stand tot 1889.
1822-1831 Dom Pedro I de Alcântara Francisco António João Carlos Xavier de Paula Miguel Rafael Joaquim José Gonzaga Pascoal Cipriano Serafim de Bragança e Bourbon, geboren op 12 oktober 1798 te Qeuluz en overleden op 24 september 1834 te Queluz. Tevens Pedro IV van Portugal. Regent:
07-09-1822 - 12-10-1822
Keizer:
12-10-1822 - 07-04-1831
1831-1889 Dom Pedro II de Alcântara João Carlos Leopoldo Salvador Bibiano Francisco Xavier de Paula Leocádio Miguel Gabriel Rafael Gonzaga de Bragança e Habsburgo, geboren op 2 december 1825 te Rio de Janeiro en overleden op 5 december 1891 te Parijs, Frankrijk. Keizer:
07-04-1831 - 15-11-1889
José Joaquim Carneiro de Campos, burggraaf en markies de Caravales, geboren op 4 maart 1768 te Salvador en overleden op 8 september 1836.

Republikein
Lid Voorlopige Regentschap voor Pedro II:
07-04-1831 - 18-06-1831
1831 Nicolau Pereira de Campos Verqueiro, geboren op 20 december 1778 te Vale da Porca en overleden op 18 september 1859 te Rio de Janeiro.

LM
Lid Voorlopige Regentschap voor Pedro II:
07-04-1831 - 18-06-1831
Francisco de Lima e Silva, baron de Barra Grande, geboren op 5 juli 1785 te Rio de Janeiro en overleden op 2 december 1853.

Militair
Lid Voorlopige Regentschap voor Pedro II:
07-04-1831 - 18-06-1831
Francisco de Lima e Silva, baron de Barra Grande, geboren op 5 juli 1785 te Rio de Janeiro en overleden op 2 december 1853.

Militair
Lid Regentschap voor Pedro II:
18-06-1831 - 12-10-1835
1831-1835 José da Costa Carvalho, markies van Monte Alegre, geboren op 7 februari 1796 te Salvador en overleden op 18 september 1860 te São Paulo.

LM
Lid Regentschap voor Pedro II:
18-06-1831 - 12-10-1835
João Bráulio Muniz, geboren in 1796 te São Luís en overleden op 20 september 1835 te Rio de Janeiro.

LM
Lid Regentschap voor Pedro II:
18-06-1831 - 20-09-1835
1835-1837 Diogo Antônio Feijó, gedoopt op 17 augustus 1784 te São Paulo en overleden op 10 november 1843 te São Paulo.

PL
Regent voor Pedro II:
12-10-1835 - 19-09-1837
1837-1840 Pedro de Araújo Lima, markies van Olinda, geboren op 22 december 1793 te Sirinhaém en overleden op 7 juni 1870 te Rio de Janeiro.

PC
Voorlopig Regent voor Pedro II:
19-09-1837 - 07-10-1838
Regent voor Pedro II:
07-10-1838 - 23-07-1840
1871-1872
1876-1877
1887-1888
Dona Isabel Cristina Leopoldina Augusta Micaela Gabriela Rafaela Gonzaga de Bragança  de Orleães, geboren op 29 juli 1846 te Rio de Janeiro en overleden op 14 november 1921 te Château d'Eu, Frankrijk. Regent voor Pedro II:
25-05-1871 - 30-03-1872
26-03-1876 - 26-09-1877
30-06-1887 - 22-08-1888

In 1889 werd het keizerrijk afgeschaft  en Brazilië werd een republiek met als staatshoofd een president:
1889-1891 Manuel Deodora da Fonseca, geboren op 5 augustus 1827 te Vila de Santa Maria Madalena da Lagoa do Sul en overleden op 23 augustus 1892 te Rio de Janeiro.

Militair/Republikein
Hoofd van de Voorlopige Regering:
15-11-1889 - 26-02-1891
President:
26-02-1891 - 23-11-1891
1891-1894 Floriano Vieira de Araújo Peixoto, geboren op 30 april 1839 te Maceió en overleden op 29 juni 1895 te Barra Mansa.

Militair/Republikein
Interim President:
23-11-1891 - 15-11-1894
1894-1898 Prudente José de Morais e Barros, geboren op 4 oktober 1841 te Itu en overleden op 13 december 1902 te Piracicaba.

PRP
President:
15-11-1894 - 15-11-1898
1896-1897 Manuel Vitorino Pereira, geboren op 30 januari 1853 te Salvador en overleden op 9 november 1902 te Rio de Janeiro.

PRP
Interim President voor Morais:
10-11-1896 - 04-03-1897
1898-1902 Manuel Ferraz de Campos Sales, geboren op 15 februari 1841 te Campinas en overleden op 28 juni 1913 te Santos.

PRP
President:
15-11-1898 - 15-11-1902
1902-1906 Francisco de Paula Rodrigues Alves, geboren op 7 juli 1848 te Guaratinguetá en overleden op 16 januari 1919 te Rio de Janeiro.

PRP
President:
15-11-1902 - 15-11-1906
1906-1909 Afonso Augusto Moreira Pena, geboren op 30 november 1847 te Santa Bárbara en overleden op 14 juni 1909 te Rio de Janeiro.

PRM
President:
15-11-1906 - 14-06-1909
1909-1910 Nilo Procópio Peçanha, geboren op 2 oktober 1867 te Campos dos Goytacazes en overleden op 31 maart 1924 te Rio de Janeiro.

PRF
President:
14-06-1909 - 15-11-1910
1910-1914 Hermes Rodrigues da Fonseca, geboren op 12 mei 1855 te São Gabriel en overleden op 9 september 1923 te Petrópolis.

Militair
President:
15-11-1910 - 15-11-1914
1914-1918 Venceslau Brás Pereira Gomes, geboren op 26 februari 1868 te São Caetano da Vargem Grande en overleden op 15 mei 1966 te Itajubá.

PRM
President:
15-11-1914 - 15-11-1918
1918-1919 Francisco de Paula Rodrigues Alves, geboren op 7 juli 1848 te Guaratinguetá en overleden op 16 januari 1919 te Rio de Janeiro.

PRP
President:
15-11-1918 - 16-01-1919
1918-1919
1919
Delfim Moreira da Costa Ribeiro, geboren op 7 novvember 1868 te Cristina en overleden op 1 juli 1920 te Santa Rita do Sapucaí.

PRM
Interim President voor Rodrígues:
15-11-1918 - 16-01-1919
President:
16-01-1919 - 28-07-1919
1919-1922 Epitácio Lindolfo da Silva Pessoa, geboren 23 mei 1865 te Umbuzeiro en overleden op 13 februari 1942 te Petrópolis.

PRM
President:
28-07-1919 - 15-11-1922
1922-1926 Artur da Silva Bernardes, geboren op 8 augustus 1875 te Viçosa en overleden op 23 maart 1955 te Rio de Janeiro.

PRM
President:
15-11-1922 - 15-11-1926
1926-1930 Washington Luís Pereira de Sousa, geboren op 26 oktober 1869 te Macaé en overleden op 4 augustus 1957 te São Paulo.

PRP
President:
15-11-1926 - 24-10-1930
Augusto Tasso Fragoso, geboren op 28 augustus 1869 te São Luís en overleden op 20 september 1945 te Rio de Janeiro.

Militair
President van de Regeringsjunta:
24-10-1930 - 03-11-1930
1930 João de Deus Mena Barreto, geboren op 30 juli 1874 te Porto Alegre en overleden op 25 maart 1933 te Rio de Janeiro. 

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
24-10-1930 - 03-11-1930
José Isaías de Noronha, geboren op 6 juli 1874 te Rio de Janeiro en overleden op 29 januari 1963 te Rio de Janeiro.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
24-10-1930 - 03-11-1930
1930-1945 Getúlio Dornelles Vargas, geboren op 19 april 1882 te São Borja en overleden op 24 augustus 1954 te Rio de Janeiro. 

Partijloos, later PTB
Hoofd van de Voorlopige Regering:
03-11-1930 - 30-10-1945
1930 Júlio Prestes de Albuquerque, geboren op 15 maart 1882 te Itapetininga en overleden op 9 februari 1946 te São Paulo.

PRP
President elect:
25-11-1930 - →
(Drie weken voor zijn inauguratie werd er een staatsgreep gepleegd, waardoor hij nooit in functie trad)


1945-1946 José Linhares, geboren op 28 januari 1886 Baturité en overleden op 26 november 1977 te Caxambu.

Partijloos
President:
30-10-1945 - 31-01-1946
1946-1951 Eurico Gaspar Dutra, geboren op 18 mei 1883 te Cuiabá en overleden op 1 juni 1974 te Rio de Janeiro.

Militair/PSD
President:
31-01-1946 - 31-01-1951
1951-1954 Getúlio Dornelles Vargas, geboren op 19 april 1882 te São Borja en overleden op 24 augustus 1954 te Rio de Janeiro. 

Partijloos, later PTB
Hoofd van de Voorlopige Regering:
03-11-1930 - 30-10-1945
President:
31-01-1951 - 24-08-1954
1954-1956 João Fernandes Campos Café Filho, geboren op 3 februari 1899 te Natal en overleden op 20 februari 1970 te Rio de Janeiro.

PTB
President:
24-08-1954 - 31-01-1956
1955 Carlos Coimbra da Luz, geboren op 4 augustus 1894 te Três Corações en overleden op 9 februari 1961 te Rio de Janeiro.

PSD
Interim President voor Café Filho:
08-11-1955 - 11-11-1955
1955-1956 Nereu de Oliveira Ramos, eboren op 3 september 1888 te Lages en overleden op 16 juni 1958 te São José dos Pinhais.

PSD
Interim President voor Café Filho:
11-11-1955 - 31-01-1956
1956-1961 Juscelino Kubitschek de Oliveira, geboren op 12 september 1902 te Diamantina en overleden op 22 augustus 1976 te Resende.

PSD
President:
31-01-1956 - 31-01-1961
1961 Jânio da Silva Quadros, geboren op 25 januari 1917 te Campo Grande en overleden op 16 februari 1992 te São Paulo.

Partijloos
President:
31-01-1961 - 25-08-1961
1961 Pascoal Ranieri Mazzilli, geboren op 27 april 1910 te Caconde en overleden op 21 april 1975 te São Paulo.

PSD
Interim President:
25-08-1961 - 07-09-1961
1961-1964 João Belchior Marques Goulart, geboren 1 maart 1919 te São Borja en overleden op 6 december 1976 te Mercedes, Argentinië.

PTB
President:
07-09-1961 - 02-04-1964
1964 Pascoal Ranieri Mazzilli, geboren op 27 april 1910 te Caconde en overleden op 21 april 1975 te São Paulo.

PSD
Interim President:
02-04-1964 - 15-04-1964
1964-1967 Humberto de Alencar Castelo Branco, geboren op 20 september 1900 te Fortaleza en overleden op 18 juli 1967 te Messejana.

Militair
President:
15-04-1964 - 15-03-1967
1967-1969 Artur da Costa e Silva, geboren op 3 oktober 1902 te Taquari en overleden op 17 december 1969 te Rio de Janeiro.

Militair
President:
15-03-1967 - 14-10-1969
Aurélio de Lira Tavares, geboren op 7 november 1905 te João Pessoa en overleden op 18 november 1998 te Rio de Janeiro.

Militair
Lid van de interim Militaire Junta:
31-08-1969 - 14-10-1969
Lid van de Militaire Junta:
14-10-1969 - 30-10-1969
1969
1969
Augusto Hamann Rademaker Grünewald, geboren op 11 mei 1905 te Rio de Janeiro en overleden op 13 september 1985 te Rio de Janeiro.

Militair
Lid van de interim Militaire Junta:
31-08-1969 - 14-10-1969
Lid van de Militaire Junta:
14-10-1969 - 30-10-1969
Márcio de Sousa e Mello, geboren op 26 mei 1906 te Florianópolis en overleden op 31 januari 1991 te Rio de Janeiro.

Militair
Lid van de interim Militaire Junta:
31-08-1969 - 14-10-1969
Lid van de Militaire Junta:
14-10-1969 - 30-10-1969
1969-1974 Emílio Garrastazu Médici, geboren op 4 december 1905 te Bagé en overleden op 9 oktober 1985 te Rio de Janeiro.

Militair/ARENA
President:
30-10-1969 - 15-03-1974
1974-1979 Ernesto Beckmann Geisel, geboren op 3 augustus 1907 te Bento Gonçalves en overleden op 12 september 1996 te Rio de Janeiro.

Militair/ARENA
President:
15-03-1974 - 15-03-1979
1979-1985 João Baptista de Oliveira Figueiredo, geboren op 15 januari 1918 te Rio de Janeiro en overleden op 24 december 1999 te Rio de Janeiro.

Militair/ARENA
President:
15-03-1979 - 15-03-1985
1981
1983
Antônio Aureliano Chaves de Mendonça, geboren op 13 januari 1929 te Três Pontas en overleden op 30 april 2003 te Belo Horizonte.

ARENA
Interim President voor Figueiredo:
25-09-1981 - 12-11-1981
14-07-1983 - 26-08-1983
1985 Tancredo de Almeida Neves, geboren op 4 maart 1910 te São João del Rey en overleden op 21 april 1985 te São Paulo.

PMDB
President:
15-03-1985 - 21-04-1985
(nooit in functie geweest)
1985
1985-1990
José Ribamar Ferreira de Araújo Costa Sarney, geboren op 24 april 1930 te Pinheiro.

PMDB
Interim President voor Almeida:
15-03-1985 - 21-04-1985
President:
21-04-1985 - 15-03-1990
1990-1992 Fernando Affonso Collor de Mello, geboren op 12 augustus 1949 te Rio de Janeiro.

PRN
President:
15-03-1990 - 29-12-1992
(geschorst vanaf 02-10-1992)
1992
1992-1995
Itamar Augusto Cautiero Franco, geboren op 28 juni 1930 op de Atlantische Oceaan en overleden op 2 juli 2011 te São Paulo.

Partijloos
Interim President voor Color de Mello:
02-10-1992 - 29-12-1992
President:
29-12-1992 - 01-01-1995
1995-2002 Fernando Henrique Cardoso, geboren op 18 juni 1931 te Rio de Janeiro.

PSDB
President:
01-01-1995 - 31-12-2002
2003-2010 Luis Inácio Lula da Silva, geboren op 27 oktober 1945 te Caetés.

PT
President:
01-01-2003 - 31-12-2010
2011-2016 Dilma Vana Rousseff, geboren op 14 december 1947 te Belo Horizonte. 

PT
President:
01-01-2011 - 31-08-2016
(geschorst vanaf 12-05-2016)
2016
2016-2019
Michel Miguel Elías Temer Lulia, geboren op 23 september 1940 te Tietê.

PMDB
Interim President voor Rousseff:
12-05-2016 - 31-08-2016
President:
31-08-2016 - 01-01-2019
2019- ? Jair Messias Bolsonaro, geboren op 21 maart 1955 te Glicério.

PSL
President:
01-01-2019 - heden