Bosnië-Herzegovina
Sarajevo

Bosnië en Herzegovina
BIH
locatie
staatshoofden
politieke entiteiten kaart

regeringsleiders
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1992 treedt de eerste premier van het onafhankelijke Bosnië-Herzegovina aan, hoewel hij twee jaar eerder al premier van de socialistische republiek binnen Joegoslavië was geworden. Van 1997 tot 2000 ontstaan twee co-premierschappen, daarna heet het ambt: voorzitter van de ministerraad.
1990-1992 Jure Pelivan, geboren op 1 december 1928 te Orguz en overleden op 18 juli 2014 te Split, Kroatië, oud 85 jaar. Kroaat.

HDZ-BiH
Premier:
20-12-1990 - 10-11-1992
1992-1993 Mile Akmadžić, geboren op 1 oktober 1939 te Grude. Kroaat.


HDZ-BiH
Premier:
10-11-1992 - 25-10-1993
1993-1996 Haris Silajdžić, geboren op 1 oktober 1945 te Breza. Bosniër.


SDA, sinds 1997 SBiH
Premier:
25-10-1993 - 30-01-1996
1996-1997 Hasan Muratović, geboren op 11 april 1940 te Olovo en overleden op 14 november 2020 te Sarajevo, oud 80 jaar. Bosniër.

Partijloos
Premier:
30-01-1996 - 03-01-1997
  Haris Silajdžić, geboren op 1 oktober 1945 te Breza. Bosniër.


SDA, sinds 1997 SBiH
Co-premier met Bosić:
03-01-1997 - 03-02-1999
1997-1999 Boro Bosić, geboren op 17 juni 1950. Serviër.

SDS
Co-premier met Silajdžić:
03-01-1997 - 03-02-1999
  Haris Silajdžić, geboren op 1 oktober 1945 te Breza. Bosniër.


SDA, sinds 1997 SBiH
Co-premier met Mihajlović:
03-02-1999 - 06-06-2000
1999-2000 Svetozar Mihajlović, geboren in 1949. Serviër.

SPRS
Co-premier met Silajdžić:
03-02-1999 - 06-06-2000
2000 Spasoje Tuševljak, geboren op 28 mei 1952 te Sarjevo. Serviër.

Partijloos
Premier:
06-06-2000 - 18-10-2000
2000-2001 Martin Raguž, geboren op 2 maart 1958 te Stolac. Kroaat.

HDZ-BiH
Premier:
18-10-2000 - 22-02-2001
2001 Božidar Matić, geboren op 8 september 1937 te Bogatić, Servië. Kroaat.

SDP
Premier:
22-02-2001 - 18-07-2001
2001-2002 Zlatko Lagumdžija, geboren op 26 december 1955 te Sarajevo. Bosniër.

SDP+AP
Premier:
18-07-2001 - 15-03-2002
2002 Dragan Mikerević, geboren op 12 februari 1955 te Doboj. Serviër.

PDP
Premier:
15-03-2002 - 23-12-2002
2002-2007 Adnan Terzić, geboren op 5 april 1960 te Zagreb, Kroatië. Bosniër.

SDA
Premier:
23-12-2002 - 11-01-2007
2007-2012 Nikola Špirić, geboren op 4 september 1956 te Drvar. Serviër.

SNSD
Premier:
11-01-2007 - 12-01-2012
2012-2015 Vjekoslav Bevanda, geboren op 13 mei 1956 te Mostar. Kroaat.

HDZ-BiH
Premier:
12-01-2012 - 11-02-2015
2015-2019 Denis Zvizdić, geboren op 9 juni 1964 te Sarajevo. Bosniër.

SDA
Premier:
11-02-2015 - 23-12-2019
2019- ? Zoran Tegeltija, geboren op 29 november 1961 te Mrkonjić Grad. Serviër.

SNSD
Premier:
23-12-2019 - heden