Bosnië-Herzegovina
Sarajevo

Bosnië en Herzegovina
BIH
locatie
regeringsleiders
politieke entiteiten kaart

ONAFHANKELIJK: 1 MAART 1992
 
   
  20-05-1992 - 05-02-1998 05-02-1998 - heden  
ga direct naar:     2000     2005     2010     2015     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Na het uiteenvallen van Joegoslavië kreeg Bosnië-Herzegovina als staatshoofd de voorzitter van het Staats Presidentschap: Alija Izetbegović. Sinds 1998 rouleren de voorzitters van het presidentschap van Kroaten, Serven en Bosniërs iedere acht maanden als staatshoofd:
1990-1998 Alija Izetbegović, geboren op 25 augustus 1925 te Bosanski Šamac en overleden op 19 oktober 2003 te Sarajevo, oud 78 jaar. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Staats Presidentschap:
20-12-1990 - 01-03-1992
01-03-1992 - 05-10-1996
Voorzitter van het Presidentschap:
05-10-1996 - 13-10-1998
1998-1999 Živko Radišić, geboren op 15 augustus 1937 te Prijedor. Serviër.

SPRS
Voorzitter van het Presidentschap:
13-10-1998 - 15-06-1999
1999-2000 Ante Jelavić, geboren op 21 augustus 1963 te Potprolog, Kroatië. Kroaat.

HDZ-BiH
Voorzitter van het Presidentschap:
15-06-1999 - 14-02-2000
2000 Alija Izetbegović, geboren op 25 augustus 1925 te Bosanski Šamac en overleden op 19 oktober 2003 te Sarajevo, oud 78 jaar. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
14-02-2000 - 14-10-2000
2000-2001 Živko Radišić, geboren op 15 augustus 1937 te Prijedor. Serviër.

SPRS
Voorzitter van het Presidentschap:
14-10-2000 - 14-06-2001
2001-2002 Jozo Križanović, geboren op 28 juli 1944 te Vitez en overleden op 2 december 2009 te Zagreb, Kroatië, oud 65 jaar. Kroaat.

SDP
Voorzitter van het Presidentschap:
14-06-2001 - 14-02-2002
2002 Beriz Belkić, geboren op 8 september 1946 te Sarajevo. Bosniër.

SBiH
Voorzitter van het Presidentschap:
14-02-2002 - 28-10-2002
2002-2003 Mirko Šarović, geboren op 16 september 1956 te Rogatica. Serviër.

SDS
Voorzitter van het Presidentschap:
28-10-2002 - 02-04-2003
2003 Dragan Čović, geboren op 20 augustus 1956 Mostar. Kroaat.

HDZ-BiH
Interim Voorzitter van het Presidentschap:
02-04-2003 - 10-04-2003
2003 Borislav Paravac, geboren op 18 februari 1943 te Kostajnica, Kroatië. Serviër.

SDS
Voorzitter van het Presidentschap:
10-04-2003 - 27-06-2003
2003-2004 Dragan Čović, geboren op 20 augustus 1956 Mostar. Kroaat.

HDZ-BiH
Voorzitter van het Presidentschap:
27-06-2003 - 28-02-2004
2004 Sulejman Tihić, geboren op 26 november 1951 te Bosanski Šamac en overleden op 25 september 2014 te Sarajevo, oud 62 jaar. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
28-02-2004 - 28-10-2004
2004-2005 Borislav Paravac, geboren op 18 februari 1943 te Kostajnica, Kroatië. Serviër.

SDS
Voorzitter van het Presidentschap:
28-10-2004 - 28-06-2005
2005-2006 Ivo Miro Jović, geboren op 15 juni 1950 te Čapljina. Kroaat.

HDZ-BiH
Voorzitter van het Presidentschap:
28-06-2005 - 28-02-2006
2006 Sulejman Tihić, geboren op 26 november 1951 te Bosanski Šamac en overleden op 25 september 2014 te Sarajevo, oud 62 jaar. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
28-02-2006 - 06-11-2006
2006-2007 Nebojša Radmanović, geboren op 1 oktober 1949 te Gračanica. Serviër.

SNSD
Voorzitter van het Presidentschap:
06-11-2006 - 06-07-2007
2007-2008 Željko Komšić, geboren op 20 januari 1964 te Sarajevo. Kroaat.

SDP
Voorzitter van het Presidentschap:
06-07-2007 - 06-03-2008
2008 Haris Silajdžić, geboren op 1 oktober 1945 te Breza. Bosniër.

SBiH
Voorzitter van het Presidentschap:
06-03-2008 - 06-11-2008
2008-2009 Nebojša Radmanović, geboren op 1 oktober 1949 te Gračanica. Serviër.

SNSD
Voorzitter van het Presidentschap:
06-11-2008 - 06-07-2009
2009-2010 Željko Komšić, geboren op 20 januari 1964 te Sarajevo. Kroaat.

SDP
Voorzitter van het Presidentschap:
06-07-2009 - 06-03-2010
2010 Haris Silajdžić, geboren op 1 oktober 1945 te Breza. Bosniër.

SBiH
Voorzitter van het Presidentschap:
06-03-2010 - 10-11-2010
2010-2011 Nebojša Radmanović, geboren op 1 oktober 1949 te Gračanica. Serviër.

SNSD
Voorzitter van het Presidentschap:
10-11-2010 - 10-07-2011
2011-2012 Željko Komšić, geboren op 20 januari 1964 te Sarajevo. Kroaat.

SDP
Voorzitter van het Presidentschap:
10-07-2011 - 10-03-2012
2012 Bakir Izetbegović, geboren op 28 juni 1956 te Sarajevo. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
10-03-2012 - 10-11-2012
2012-2013 Nebojša Radmanović, geboren op 1 oktober 1949 te Gračanica. Serviër.

SNSD
Voorzitter van het Presidentschap:
10-11-2012 - 10-07-2013
2013-2014 Željko Komšić, geboren op 20 januari 1964 te Sarajevo. Kroaat.

DF
Voorzitter van het Presidentschap:
10-07-2013 - 10-03-2014
2014 Bakir Izetbegović, geboren op 28 juni 1956 te Sarajevo. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
10-03-2014 - 17-11-2014
2014-2015 Mladen Ivanić, geboren op 16 september 1958 te Sanski Most. Serviër.

PDP
Voorzitter van het Presidentschap:
17-11-2014 - 17-07-2015
2015-2016 Dragan Čović, geboren op 20 augustus 1956 Mostar. Kroaat.

HDZ-BiH
Voorzitter van het Presidentschap:
17-07-2015 - 17-03-2016
2016 Bakir Izetbegović, geboren op 28 juni 1956 te Sarajevo. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
17-03-2016 - 17-11-2016
2016-2017 Mladen Ivanić, geboren op 16 september 1958 te Sanski Most. Serviër.

PDP
Voorzitter van het Presidentschap:
17-11-2016 - 17-07-2017
2017-2018 Dragan Čović, geboren op 20 augustus 1956 Mostar. Kroaat.

HDZ-BiH
Voorzitter van het Presidentschap:
17-07-2017 - 17-03-2018
2018 Bakir Izetbegović, geboren op 28 juni 1956 te Sarajevo. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
17-03-2018 - 20-11-2018
2018-2019 Milorad Dodik, geboren op 12 maart 1959 te Banja Luka. Serviër.

SNSD
Voorzitter van het Presidentschap:
20-11-2018 - 20-07-2019
2019-2020 Željko Komšić, geboren op 20 januari 1964 te Sarajevo. Kroaat.

DF
Voorzitter van het Presidentschap:
20-07-2019 - 20-03-2020
2020 Šefik Džaferović, geboren op 9 november 1957 te Zavidovići. Bosniër.

SDA
Voorzitter van het Presidentschap:
20-03-2020 - heden