Bolivia
Sucre (constitutioneel) & La Paz (de facto)

Plurinationale Staat Bolivia
BOL
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling
kaart

vicepresidenten
 
ga direct naar:    1850    1875    1900    1910    1920    1930    1940    1950    1960    1970    1980    1990    2000    2010    2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1826 wordt het ambt van vicepresident ingevoerd. Van 1880 tot 1920 zijn er een eerste en een tweede vicepresident die tegelijkertijd het ambt bekleden.
1826-1828   vacant 19-11-1826 - 18-12-1828
1828-1829 José Ramón de Loayza Pacheco Salgado, geboren op 26 juli 1751 te La Paz en overleden op 8 november 1839 te La Paz, oud 88 jaar.

Militair
Vicepresident:
18-12-1828 - 01-01-1829
1829   vacant 01-01-1829 - 31-01-1829
1829-35 José Miguel González de Velasco y Franco, geboren op 29 september 1795 te Santa Cruz en overleden op 13 oktober 1859 te Santa Cruz, oud 64 jaar.

Militair
Vicepresident:
31-01-1829 - 23-07-1835
1835-1839 Mariano Enrique Calvo Cuellar, geboren op 18 juli 1782 te Sucre en overleden op 29 juli 1842 te Cochabamba, oud 60 jaar.

Militair
Vicepresident:
23-07-1835 - 20-02-1839
1839-1880   vacant 22-02-1839 - 31-05-1880
       
1880-1881 Aniceto Arce y Ruiz de Mendoza, geboren op 17 april 1824 te Tarija en overleden op 14 augustus 1906 te Sucre, oud 82 jaar.

PC
Eerste Vicepresident:
31-05-1880 - 11-03-1881
1881-1884 vacant Eerste Vicepresident:
11-03-1881 - 04-09-1884
1880-1884 Belisario Salinas Belzu, geboren op 19 februari 1833 te La Paz en overleden op 17 juli 1893 te La Paz, oud 60 jaar.

PC
Tweede Vicepresident:
31-05-1880 - 04-09-1884
       
1884-1888 José Mariano Baptista Caserta, geboren op 16 juli 1832 te Calchani en overleden op 19 maart 1907 te Cochabamba, oud 74 jaar.

PC
Eerste Vicepresident:
04-09-1884 - 15-08-1888
1884-1888 Jorge Oblitas Mendizábal, geboren op 23 april 1831 te Orura en overleden op 24 december 1900 te Cochabamba, oud 69 jaar.

PC
Tweede Vicepresident:
04-09-1884 - 15-08-1888
       
1888-1892 José Manuel del Carpio, geboren in 1818 en overleden na 1892, oud minstens 74 jaar.

PC
Eerste Vicepresident:
15-08-1888 - 11-08-1892
1888-1892 Serapio Reyes Ortiz Aguilar, geboren op 14 november 1822 te Coroicoen overleden op 6 september 1900 te La Paz, oud 77 jaar.

PL
Tweede Vicepresident:
15-08-1888 - 11-08-1892
       
1892-1896 Severo Fernández Alonso Caballero, geboren op 15 augustus 1849 te Sucre en overleden op 12 augustus 1925 te Cotagaita, oud 75 jaar.

PC
Eerste Vicepresident:
11-08-1892 - 19-08-1896
1892-1896 vacant Tweede Vicepresident:
11-08-1892 - 19-08-1896
       
1896-1899 Rafael Peña de Flores, geboren op 23 oktober 1822 te Santa Cruz en overleden op 28 juni 1901 te Sucre, oud 78 jaar.

PC
Eerste Vicepresident:
19-08-1896 - 12-04-1899
1896-1899 Jenaro Sanjinés Calderón, geboren op 19 september 1843 te Coroico en overleden op 1 december 1913 te Sucre, oud 70 jaar.

PC
Tweede Vicepresident:
19-08-1896 - 12-04-1899
1899   vacant 12-04-1899 - 25-10-1899
1899-1903 Lucio Pérez Velasco, geboren op 2 maart 1854 te La Paz en overleden op 27 november 1904 te La Paz, oud 50 jaar.

PL
Eerste Vicepresident:
25-10-1899 - 23-01-1903
1903-1904 vacant Eerste Vicepresident:
23-01-1903 - 24-08-1904
1899-1904 Aníbal Capriles Cabrero, geboren op 21 december 1854 te Cochabamba en overleden op 9 april 1924 te Cochabamba, oud 69 jaar.

PL
Tweede Vicepresident:
25-10-1899 - 24-08-1904
       
1904-1909 Eliodoro Villazón Montaño, geboren op 22 januari 1848 te Sacaba en overleden op 12 september 1939 te Cochabamba, oud 91 jaar.

PL
Eerste Vicepresident:
14-08-1904 - 12-08-1909
1904-1909 José Valentín Abecia Ayllón, geboren op 6 februari 1846 te La Paz en overleden op 10 januari 1910 te La Paz, oud 63 jaar.
PL
Tweede Vicepresident:
14-08-1904 - 12-08-1909
       
1909-1913 Macario Pinilla Vargas, geboren op 24 november 1855 te La Paz en overleden op 3 september 1927 te La Paz, oud 71 jaar.

PL
Eerste Vicepresident:
12-08-1909 - 14-08-1913
1909-1913 Juan Misael Saracho Campero, geboren op 27 januari 1857 te Tarija en overleden op 1 oktober 1915 te Tupiza, oud 58 jaar.
PL
Tweede Vicepresident:
12-08-1909 - 14-08-1913
       
1913-1915 Juan Misael Saracho Campero, geboren op 27 januari 1857 te Tarija en overleden op 1 oktober 1915 te Tupiza, oud 58 jaar.
PL
Eerste Vicepresident:
14-08-1913 - 01-10-1915
1915-1917 vacant Eerste Vicepresident:
01-10-1915 - 15-08-1917
1913-1917 José Tarrasco Torico, geboren op 4 november 1863 te Totora en overleden op 24 mei 1921 te La Paz, oud 57 jaar.
PL
Tweede Vicepresident:
14-08-1913 - 15-08-1917
       
1917-1920 Ismael Vázquez Virreira, geboren op 26 september 1865 te Cochabamba en overleden op 4 september 1930 te Cochabamba, oud 64 jaar.

PL
Eerste Vicepresident:
15-08-1917 - 12-07-1920
1917-1920 José Santos Quinteros, geboren op 1 november 1865 te Potosí en overleden op 22 februari 1951 te La Paz, oud 85 jaar.

PL
Tweede Vicepresident:
15-08-1917 - 12-07-1920
1920-1926 vacant 13-07-1920 - 10-01-1926
1926-1930 Abdón Saavedra Mallea, geboren op 6 augustus 1872 te La Paz en overleden op 15 januari 1942 te La Paz, oud 69 jaar.

PRS
Vicepresident:
10-01-1926 - 28-05-1930
1930-1931 vacant 28-05-1930 - 05-03-1931
1931-1934 José Luis Tejada Sorzano, geboren op 12 januari 1882 te La Paz en overleden op 4 oktober 1938 te Arica, oud 56 jaar.

PL
Vicepresident:
05-03-1931 - 01-12-1934
1934-1938 vacant 01-12-1934 - 28-05-1938
1938-1939 Enrique Baldivieso Aparicio, geboren op 15 april 1902 te Tupiza en overleden op 16 oktober 1957 te Buenos Aires, Argentinië, oud 55 jaar.

PSU
Vicepresident:
28-05-1938 - 24-04-1939
1939-1945 vacant 24-04-1939 - 06-11-1945
1945-1946 Julián V. Montellano Carrasco, geboren op 27 oktober 1900 te Villa Abecia en overleden op 24 mei 1989 te La Paz, oud 79 jaar.

MNR
Vicepresident:
06-11-1945 - 21-07-1946
1946-1947 vacant 21-07-1946 - 10-03-1947
1947-1949 Mamerto Urriolagoitia Harriague, geboren op 5 december 1895 te Sucre en overleden op 4 juni 1974 te Sucre, oud 78 jaar.

PURS
Vicepresident:
10-03-1947 - 24-10-1949
1949-1952 vacant 24-10-1949 - 11-04-1952
1952-1956 Hernán Siles Zuazo, geboren op 19 maart 1914 te La Paz en overleden op 6 augustus 1996 te Montevideo, Uruguay, oud 82 jaar.

MNR
Vicepresident:
11-04-1952 - 06-08-1956
1956-1957 Ñuflo Chávez Ortíz, geboren op 3 oktober 1923 te Santa Cruz de la Sierra en overleden op 2 juli 1996 te Bolivia, oud 72 jaar.

MNR
Vicepresident:
06-08-1956 - 24-06-1957
1957-1960 vacant 24-06-1957 - 06-08-1960
1960-1964 Juan Lechín Oquendo, geboren op 18 mei 1914 te Coro Coro en overleden op 27 augustus 2001 te La Paz, oud 87 jaar.

MNR
Vicepresident:
06-08-1960 - 06-08-1964
1964 René Barrientos Ortuño, geboren op 30 mei 1919 te Tarata en overleden op 27 april 1969 nabij Arque, oud 49 jaar.

MNR
Vicepresident:
06-08-1964 - 04-11-1964
1964-1966 vacant 05-11-1964 - 06-08-1966
1966-1969 Luis Adolfo Siles Salinas, geboren op 21 juni 1925 te La Paz en overleden op 19 oktober 2005 te La Paz, oud 80 jaar.

PSD
Vicepresident:
06-08-1966 - 27-04-1969
1969-1982 vacant 27-04-1969 - 10-10-1982
1982-1984 Jaime Paz Zamora, geboren op 15 april 1939 te Cochabamba, oud jaar.

MIR
Vicepresident:
10-10-1982 - 14-12-1984
1984-1985 vacant 14-12-1984 - 06-08-1985
1985-1989 Julio Garrett Ayllón, geboren op 22 mei 1925 te Sucre en overleden op 19 maart 2018 te Sucre, oud 92 jaar.

MNR
Vicepresident:
06-08-1985 - 06-08-1989
1989-1993 Luis Ossio Sanjinés, geboren in 1930 te Potosí en overleden op 27 september 2016 te La Paz, oud ± 86 jaar.

PDC
Vicepresident:
06-08-1989 - 06-08-1993
1993-1997 Victor Hugo Cárdenas Conde, geboren op 4 juni 1951 te Viacha, oud jaar.

MRTKL
Vicepresident:
06-08-1993 - 06-08-1997
1997-2001 Jorge Fernando Quiroga Ramírez, geboren op 5 mei 1960 te Cochabamba, oud jaar.

ADN
Vicepresident:
06-08-1997 - 06-08-2001
2001-2002 vacant 07-08-2001 - 06-08-2002
2002-2003 Carlos Diego Mesa Gisbert, geboren op 12 augustus 1953 te La Paz, oud jaar.

MNR
Vicepresident:
06-08-2002 - 17-10-2003
2003-2006 vacant 17-10-2003 - 22-01-2006
2006-2019 Álvaro Marcelo García Linera, geboren op 19 oktober 1962 te Cochabamba, oud jaar.

MAS-IPSP
Vicepresident:
22-01-2006 - 10-11-2019
2019-2020 vacant 10-11-2019 - 08-11-2020
2020- ? David Choquehuanca Céspedes, geboren op 7 mei 1961 te Cota Cota Baja, oud jaar.

MAS-IPSP
Vicepresident:
08-11-2020 - heden