Bolivia
Sucre (constitutioneel) & La Paz (de facto)

Plurinationale Staat Bolivia
BOL
locatie
  kaart


ONAFHANKELIJKHEID UITGEROEPEN: 6 AUGUSTUS 1825
ONAFHANKELIJKHEID ERKEND: 25 MEI 1826
REPUBLIEK BOLIVIA: 1 OKTOBER 1868
BOLIVIA: 7 FEBRUARI 2009
PLURINATIONALE REPUBLIEK BOLIVIA: 18 MAART 2009

 
17-08-1825 - 25-07-1826
25-07-1826 - 28-10-1836
01-05-1837 - 20-01-1839
(Peru-Bolivia Confederatie)
20-01-1839 - 05-11-1851
05-11-1851 - heden
 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1825 wordt Bolivia bevrijd van de onderdrukker. Sucre wordt de eerste gouverneur en tevens in 1826 de eerste president van het land. Van 1836 tot 1839 is Andrés de Santa Cruz zowel president van Bolivia als Hoogste Beschermer van de Peru-Bolivia Confederatie:
1825 Antonio José de Sucre y Alcalá, geboren op 3 februari 1795 te Cumaná, Venezuela en overleden op 4 juni 1830 te La Unión, Colombia.

Militair
Militair Gouverneur:
16-05-1825 - 18-08-1825
1825 Simón José Antonio de la Santísima Trinidad Bolívar Palacios Ponte y Blanco, geboren op 24 juli 1783 te Caracas, Venezuela en overleden op 17 december 1830 te Santa Marta, Colombia.

Militair
Bevrijder, belast met de Hoogste Uitvoerende Macht:
18-08-1825 - 29-12-1825
1825-1826 Antonio José de Sucre y Alcalá, geboren op 3 februari 1795 te Cumaná, Venezuela en overleden op 4 juni 1830 te La Unión, Colombia.

Militair
Militair Gouverneur:
29-12-1825 - 25-05-1826
1826 José Joaquín Casimiro Olañeta y Güemes, geboren op 3 maart 1795 te Chuquisaca en overleden op 12 augustus 1860 te Chuquisaca.

Militair
President van het Algemene Congres van Afgevaardigden:
25-05-1826 - 28-05-1826
1826-1828 Antonio José de Sucre y Alcalá, geboren op 3 februari 1795 te Cumaná, Venezuela en overleden op 4 juni 1830 te La Unión, Colombia.

Militair
Commandant van het Bevrijdingsleger:
28-05-1826 - 19-06-1826
President:
19-06-1826 - 12-08-1828
1828 José María Pérez de Urdininea, geboren op 31 oktober 1784 te Luribay en overleden op 4 november 1865 te La Paz.

Militair
Interim President voor Sucre:
18-04-1828 - 12-08-1828
1828 Andrés de Santa Cruz y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
President:
12-08-1828 - 18-12-1828
(nooit aangetreden)
1828 José Miguel González de Velasco y Franco, geboren in 1795 te Santa Cruz en overleden in 1859 te Santa Cruz.

Militair
Interim President voor de Santa Cruz:
12-08-1828 - 18-12-1828
1828 Pedro Blanco Soto, geboren op 19 oktober 1795 te Cochabamba en overleden op 1 januari 1829 te Sucre.

Militair
President:
18-12-1828 - 31-12-1828
1828 José Ramón de Loayza Pacheco Salgado, geboren op 26 juli 1751 te La Paz en overleden op 8 november 1839 te La Paz.

Militair
Interim President voor Blanco:
18-12-1828 - 26-12-1828
1829 José Miguel González de Velasco y Franco, geboren in 1795 te Santa Cruz en overleden in 1859 te Santa Cruz.

Militair
Interim President:
01-01-1829 - 31-01-1829
1829-1839
1836-1839
Andrés de Santa Cruz y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
Voorlopig President:
31-01-1829 - 15-08-1831
President:
15-08-1831 - 20-02-1839
Hoogste Beschermer van de Peru-Bolivia Confederatie:
28-10-1836 - 20-02-1839

1829 José Miguel González de Velasco y Franco, geboren in 1795 te Santa Cruz en overleden in 1859 te Santa Cruz.

Militair
Interim President voor de Santa Cruz:
31-01-1829 - 24-05-1929
1838-1839
1839
Mariano Enrique Calvo Cuellar, geboren op 18 juli 1782 te Sucre en overleden op 29 juli 1842 te Cochabamba.

Militair
Interim President voor De Santa Cruz:
18-07-1838 - 20-02-1839
President:
20-02-1839 - 22-02-1839
1839-1841 José Miguel González de Velasco y Franco, geboren in 1795 te Santa Cruz en overleden in 1859 te Santa Cruz.

Militair
Voorlopig Hoogste Leider:
22-02-1839 - 16-06-1839
Voorlopig President:
16-06-1839 - 15-08-1840
President:
15-08-1840 - 10-06-1841
1841 Sebastián de Ágreda, geboren in 1795 te Potosí en overleden op 18 december 1875 te La Paz. Voorlopig Leider:
10-06-1841 - 01-07-1841
1841 Andrés de Santa Cruz y Calaumana, geboren op 30 november 1792 te Huarina, Bolivia en overleden op 25 september 1865 te Versailles, Frankrijk.

Militair
President:
01-07-1841 - 22-09-1841
(nooit aangetreden)
1841 Sebastián de Ágreda, geboren in 1795 te Potosí en overleden op 18 december 1875 te La Paz. Interim President voor De Santa Cruz:
01-07-1841 - 09-07-1841
1841 Mariano Enrique Calvo Cuellar, geboren op 18 juli 1782 te Sucre en overleden op 29 juli 1842 te Cochabamba.

Militair
Interim President voor De Santa Cruz:
09-07-1841 - 22-09-1841
1841 vacant 22-09-1841 - 27-09-1841
1841-1847 José Ballivián y Segurola, geboren op 30 november 1805 te La Paz en overleden op 16 oktober 1855 te Rio de Janeiro, Brazilië.

Militair
Voorlopig President:
27-09-1841 - 15-08-1844
President:
15-08-1844 - 23-12-1847
1847-1848 Eusebio Guilarte Vera Mole, geboren op 15 oktober 1805 te La Paz en overleden op 11 juni 1849 te Cobija.

Militair
Interim President:
23-12-1847 - 02-01-1848
1848 José Miguel González de Velasco y Franco, geboren in 1795 te Santa Cruz en overleden in 1859 te Santa Cruz.

Militair
Voorlopig President:
02-01-1848 - 06-01-1848
1848 Manuel Isidoro Belzu Humérez, geboren op 14 april 1808 te La Paz en overleden op 23 maart 1865 te La Paz.

PP, later Militair, daarna Rojo
Interim President:
06-01-1848 - 18-01-1848
1848 José Miguel González de Velasco y Franco, geboren in 1795 te Santa Cruz en overleden in 1859 te Santa Cruz.

Militair
Voorlopig President:
18-01-1848 - 06-12-1848
1848
1848-1855
Manuel Isidoro Belzu Humérez, geboren op 14 april 1808 te La Paz en overleden op 23 maart 1865 te La Paz.

PP, later Militair, daarna Rojo
Rebellerend Voorlopig President:
12-10-1848 - 06-12-1848
Voorlopig President:
06-12-1848 - 15-08-1850
President:
15-08-1850 - 15-08-1855
1855-1857 Jorge Córdova, geboren op 23 april 1822 te La Paz en overleden op 23 oktober 1861 te Matanza del Loreto.

Rojo
President:
15-08-1855 - 21-10-1857
1857
1857-1861
José María Linares Lizarazu Beaumont y Navarra, geboren op 10 juli 1808 te Potosí en overleden op 23 oktober 1861 te Valparaíso, Chili.

Rojo
Rebellerend Voorlopig President:
09-09-1857 - 21-10-1857
Voorlopig President:
21-10-1857 - 14-01-1861
Ruperto Fernández, overleden in 1877.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
14-01-1861 - 04-05-1861
1861 José María de Achá Valiente, geboren op 8 juli 1810 te Cochabamba en overleden op 29 januari 1868 te Cochabamba.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
14-01-1861 - 04-05-1861
Manuel Antonio Sánchez, geboren in 1810 te La Paz en overleden op 9 april 1861 te La Paz.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
14-01-1861 - 09-04-1861
1861-1864 José María de Achá Valiente, geboren op 8 juli 1810 te Cochabamba en overleden op 29 januari 1868 te Cochabamba.

Militair
Voorlopig President:
04-05-1861 - 15-08-1862
President:
15-08-1862 - 28-12-1864
1864-1871 Manuel Mariano Melgarejo Valencia, geboren op 13 april 1818 te Tarata en overleden op 23 november 1871 te Lima, Peru.

Militair
Voorlopig President:
28-12-1864 - 15-08-1870
President:
15-08-1870 - 15-01-1871
1870-1871
1871-1872
Pedro Agustín Morales Hernández, geboren op 11 maart 1808 te La Paz en overleden op 27 november 1872 te La Paz.

PP
Rebellerend Hoogste Leider van de Revolutie:
26-11-1870 - 15-01-1871
Hoogste Leider van de Revolutie:
15-01-1871 - 21-01-1871
Voorlopig President:
21-01-1871 - 25-08-1872
President:
25-08-1872 - 27-11-1872
1872 Juan de Dios Bosque y Ventura Farfán, geboren op 12 maart 1829 en overleden op 9 mei 1890, bisschop van La Paz.

Partijloos
Interim President:
27-11-1872 - 28-11-1872
1872-1873 Tomás Francisco Frías Ametller, geboren op 21 december 1804 te Potosí en overleden op 10 mei 1884 te Florence, Italië.

PL
President:
28-11-1872 - 09-05-1873
1873-1874 Adolfo Ballivián Coll, geboren op 15 november 1831 te La Paz en overleden op 14 februari 1874 te La Paz.

Militair
President:
09-05-1873 - 14-02-1874
1874-1876 Tomás Francisco Frías Ametller, geboren op 21 december 1804 te Potosí en overleden op 10 mei 1884 te Florence, Italië.

PL
President:
14-02-1874 - 04-05-1876
1876-1879 Hilarión Daza Groselle, geboren op 14 januari 1840 te Sucre en vermoord op 27 februari 1894 te Uyuni.

Militair
Voorlopig President:
04-05-1876 - 28-12-1879
1879-1880 Uladislao Silva, geboorte en overlijden onbekend.

Militair
President van de Junta:
28-12-1879 - 17-01-1880
1880 José Narciso Campero Leyes, geboren op 29 oktober 1813 te Tarija en overleden op 11 december 1896 te Sucre.

PC
Voorlopig President:
17-01-1880 - 31-05-1880
1880 Aniceto Arce y Ruiz de Mendoza, geboren op 17 april 1824 te Tarija en overleden op 14 augustus 1906 te Sucre.

PC
Interim President:
01-06-1880 - 19-06-1880
1880-1884 José Narciso Campero Leyes, geboren op 29 oktober 1813 te Tarija en overleden op 11 december 1896 te Sucre.

PC
President:
19-06-1880 - 04-09-1884
1884-1888 José Gregorio Pacheco Leyes, geboren op 4 juli 1823 te Potosí en overleden op 20 augustus 1899 te Potosí.

PC
President:
04-09-1884 - 15-08-1888
1888-1892 Aniceto Arce y Ruiz de Mendoza, geboren op 17 april 1824 te Tarija en overleden op 14 augustus 1906 te Sucre.

PC
President:
15-08-1888 - 11-08-1892
1892-1896 José Mariano Baptista Caserta, geboren op 16 juli 1832 te Calchani en overleden op 19 maart 1907 te Cochabamba.

PC
President:
11-08-1892 - 19-08-1896
1896-1899 Severo Fernández Alonso Caballero, geboren op 15 augustus 1849 te Sucre en overleden op 12 augustus 1925 te Cotagaita.

PC
President:
19-08-1896 - 12-04-1899
Serapio Reyes Ortiz Aguilar, geboren in 1822 en overleden in 1900.

PL
Lid van de Rebellerende Regeringsjunta:
12-12-1898 - 12-04-1899
Lid van de Regeringsjunta:
12-04-1899 - 25-10-1899
1898-1899
1899
Macario Pinilla Vargas, geboren in 1855 en overleden in 1927.

PL
Lid van de Rebellerende Regeringsjunta:
12-12-1898 - 12-04-1899
Lid van de Regeringsjunta:
12-04-1899 - 25-10-1899
Juan José Manuel Inocencio Pando Solares, geboren op 27 december 1848 te Luribay en overleden op 17 juni 1917 te Kenko.

PL
Lid van de Rebellerende Regeringsjunta:
12-12-1898 - 12-04-1899
Lid van de Regeringsjunta:
12-04-1899 - 25-10-1899
1899-1904 Juan José Manuel Inocencio Pando Solares, geboren op 27 december 1848 te Luribay en overleden op 17 juni 1917 te Kenko.

PL
President:
25-10-1899 - 14-08-1904
1904-1909 Ismail Montes Gamboa, geboren op 5 oktober 1861 te Corocoro en overleden op 16 oktober 1933 te Chaco.

PL
President:
14-08-1904 - 12-08-1909
1909-1913 Eliodoro Villazón Montaño, geboren op 22 januari 1848 te Sacaba en overleden op 12 september 1939 te Cochabamba.

PL
President:
12-08-1909 - 14-08-1913
1913-1917 Ismail Montes Gamboa, geboren op 5 oktober 1861 te Corocoro en overleden op 16 oktober 1933 te Chaco.

PL
President:
14-08-1913 - 15-08-1917
1917-1920 José Manuel Justiniano Gutiérrez Guerra, geboren op 5 september 1869 te Sucre en overleden op 3 februari 1929 te Antofagasta, Chili.

PL
President:
15-08-1917 - 12-07-1920
1920 Rosa Bautista Saavedra Mallea, geboren op 30 augustus 1870 en overleden op 1 mei 1939 te Chili.

PR, later PRS
Opperste Politieke Leider:
12-07-1920 - 13-07-1920
Rosa Bautista Saavedra Mallea, geboren op 30 augustus 1870 en overleden op 1 mei 1939 te Chili.

PR, later PRS
Lid van de Voorlopige Regeringsjunta:
13-07-1920 - 28-01-1921
1920-1921 José María Escalier Villegas, geboren in 1863 en overleden in 1934.

PR
Lid van de Voorlopige Regeringsjunta:
13-07-1920 - 28-01-1921
José Manuel Ramírez Martínez, geboren in1868 en overleden in 1934.

PR
Lid van de Voorlopige Regeringsjunta:
13-07-1920 - 28-01-1921
1921-1925 Rosa Bautista Saavedra Mallea, geboren op 30 augustus 1870 en overleden op 1 mei 1939 te Chili.

PR, later PRS
President:
28-01-1921 - 03-09-1925
1925-1926 Felipe Segundo Guzmán, geboren op 17 januari 1879 te La Paz en overleden op 16 juni 1932 te La Paz.

PRS
Voorlopig President:
03-09-1925 - 10-01-1926
1926-1930 Mariano Hernando Siles Reyes, geboren op 5 augustus 1882 en overleden op 23 november 1942 te Lima, Peru.

PRS
President:
10-01-1926 - 28-05-1930
Alberto Diez de Medina Lértora, geboren in 1877 en overleden in 1932. Interim (Lid van de Ministerraad):
28-05-1930 - 25-06-1930
Germán Antelo Araúz, overleden na 1930. Interim (Lid van de Ministerraad):
28-05-1930 - 17-06-1930
Franklin Mercado, geboren in 1891 en overleden na 1930. Interim (Lid van de Ministerraad):
28-05-1930 - 25-06-1930
  José David Toro Ruilova, geboren op 24 juni 1898 te Sucre en overleden op 25 juli 1977 te Santiago de Chile, Chili.

Militair
Interim (Lid van de Ministerraad):
28-05-1930 - 25-06-1930
1930 José María Aguirre Achá, geboren in 1877 en overleden in 1941. Interim (Lid van de Ministerraad):
28-05-1930 - 25-06-1930
Fidel Vega, overleden in 1939. Interim (Lid van de Ministerraad):
28-05-1930 - 25-06-1930
Carlos Banzer Aliaga, geboren in 1888 en overleden in 1968. Interim (Lid van de Ministerraad):
28-05-1930 - 25-06-1930
Ezequiel Romecín Calderón, overleden na 1930. Interim (Lid van de Ministerraad):
17-06-1930 - 25-06-1930
1930-1931 Carlos Blanco Galindo, geboren op 12 maart 1882 te Cochabamba en overleden op 2 oktober 1946 te Cochabamba.

Militair
President van de Ministerraad van de Militaire Regeringsjunta:
25-06-1930 - 05-03-1931
1931-1934 Daniel Domingo Salamanca Urey, geboren op 8 juli 1869 te Cochabamba en overleden op 17 juli 1935 te Cochabamba.

PRG
President:
05-03-1931 - 27-11-1934
1934-1936 José Luis Tejada Sorzano, geboren op 12 januari 1882 te La Paz en overleden op 4 oktober 1938 te Arica.

PL
President:
28-11-1934 - 17-05-1936
1936 Germán Busch Becerra, geboren op 23 maart 1904 te San Javier en overleden op 23 augustus 1939 te La Paz.

Militair
Voorlopig Voorzitter van de Regeringsjunta:
17-05-1936 - 20-05-1936
1936-1937 José David Toro Ruilova, geboren op 24 juni 1898 te Sucre en overleden op 25 juli 1977 te Santiago de Chile, Chili.

Militair
Voorzitter van de Regeringsjunta:
20-05-1936 - 13-07-1937
1937-1939 Germán Busch Becerra, geboren op 23 maart 1904 te San Javier en overleden op 23 augustus 1939 te La Paz.

Militair
Voorzitter van de Regeringsjunta:
13-07-1937 - 28-05-1938
President:
28-05-1938 -23-08-1939
1939-1940 Carlos Quintanilla Quiroga, geboren op 22 januari 1888 te Chochabamba en overleden op 8 jun i1964 te Cochabamba.

Militair
Voorlopig President:
23-08-1939 - 15-04-1940
1940-1943 Enrique Peñaranda del Castillo, geboren op 15 november 1892 te La Paz en overleden op 22 december 1969 te Madrid, Spanje.

Militair/Conc
President:
15-04-1940 - 20-12-1943
1943-1946 Gualberto Villarroel López, geboren op 15 december 1908 te Villa Rivero en overleden op 21 juli 1946 te La Paz.

Militair, sinds 1944 Radepa/MNR
Voorzitter van de Regeringsjunta:
20-12-1943 - 05-04-1944
Voorlopig President:
05-04-1944 - 06-08-1944
President:
06-08-1944 - 21-07-1946
1946 Néstor Guillén Olmos, geboren op 28 januari 1890 te La Paz en overleden in 1966.

Partijloos
Hoge Rechter:
21-07-1946 - 22-07-1946
Voorzitter van de Voorlopige Regeringsjunta:
22-07-1946 - 15-08-1946
1946-1947 Tomás Monje Gutiérrez, geboren op 21 december 1884 te Coroico en overleden op 1 juli 1959 te La Paz.

Partijloos
Voorzitter van de Voorlopige Regeringsjunta:
15-08-1946 - 10-03-1947
1947-1949 José Enrique Hertzog Garaizábal, geboren op 10 december 1896 te La Paz en overleden op 18 december 1981 te Buenos Aires, Argentinië.

PURS
President:
10-03-1947 - 22-10-1949
1949-1951 Mamerto Urriolagoitia Harriague, geboren op 5 december 1895 te Sucre en overleden op 4 juni 1974 te Sucre.

PURS
Interim President voor Hertzog:
07-05-1949 - 22-10-1949
President:
22-10-1949 - 16-05-1951
1951-1952 Hugo Ballivián Rojas, geboren op 7 juni 1901 te La Paz en overleden op 15 juli 1993 te La Paz.

Militair
Voorzitter Militaire Junta:
16-05-1951 - 11-04-1952
1952 Hernán Siles Zuazo, geboren op 19 maart 1914 te La Paz en overleden op 6 augustus 1996 te Montevideo, Uruguay.

MNR, later MNRI
Voorlopig President:
11-04-1952 - 12-04-1952
Interim President:
12-04-1952 - 16-04-1952
1952-1956 Ángel Victor Paz Estenssoro, geboren op 2 oktober 1907 te Tarija en overleden op 7 juni 2001 te Tarija.

MNR
President:
16-04-1952 - 06-08-1956
1956-1960 Hernán Siles Zuazo, geboren op 19 maart 1914 te La Paz en overleden op 6 augustus 1996 te Montevideo, Uruguay.

MNR, later MNRI
President:
06-08-1956 - 06-08-1960
1960-1964 Ángel Victor Paz Estenssoro, geboren op 2 oktober 1907 te Tarija en overleden op 7 juni 2001 te Tarija.

MNR
President:
06-08-1960 - 04-11-1964
1964 Alfredo Ovando Candía, geboren op 6 april 1918 te Cobija en overleden op 24 januari 1982 te La Paz.

Militair
Voorzitter van de Militaire Junta:
04-11-1964 - 05-11-1964
  Alfredo Ovando Candía, geboren op 6 april 1918 te Cobija en overleden op 24 januari 1982 te La Paz.

Militair
Medevoorzitter van de Militaire Junta:
05-11-1964 - 05-11-1964
1964 René Barrientos Ortuño, geboren op 30 mei 1919 te Tarata en overleden op 27 april 1969 nabij Arque.

Militair, later MPC, daarna FRB
Medevoorzitter van de Militaire Junta:
05-11-1964 - 05-11-1964
1964-1965 René Barrientos Ortuño, geboren op 30 mei 1919 te Tarata en overleden op 27 april 1969 nabij Arque.

Militair, later MPC, daarna FRB
Voorzitter van de Militaire Junta:
05-11-1964 - 26-05-1965
  Alfredo Ovando Candía, geboren op 6 april 1918 te Cobija en overleden op 24 januari 1982 te La Paz.

Militair
Medevoorzitter van de Militaire Junta:
26-05-1965 - 04-01-1966
1965-1966 René Barrientos Ortuño, geboren op 30 mei 1919 te Tarata en overleden op 27 april 1969 nabij Arque.

Militair, later MPC, daarna FRB
Medevoorzitter van de Militaire Junta:
26-05-1965 - 04-01-1966
1966 Alfredo Ovando Candía, geboren op 6 april 1918 te Cobija en overleden op 24 januari 1982 te La Paz.

Militair
Voorzitter van de Militaire Junta:
04-01-1966 - 06-08-1966
1966-1969 René Barrientos Ortuño, geboren op 30 mei 1919 te Tarata en overleden op 27 april 1969 nabij Arque.

Militair, later MPC, daarna FRB
President:
06-08-1966 - 27-04-1969
1969 Luis Adolfo Siles Salinas, geboren op 21 juni 1925 te La Paz en overleden op 19 oktober 2005 te La Paz.

PSD/FRB
President:
27-04-1969 - 26-09-1969
1969-1970 Alfredo Ovando Candía, geboren op 6 april 1918 te Cobija en overleden op 24 januari 1982 te La Paz.

Militair
President:
26-09-1969 - 06-10-1970
Rogelio Miranda Baldivia, geboren op 15 oktober 1922 te La Paz en overleden?.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
06-10-1970 - 07-10-1970
Juan José Torres González, geboren op 5 maart 1920 te Cochabamba en vermoord op 2 juni 1976 te Buenos Aires, Argentinië.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
06-10-1970 - 07-10-1970
1970 Fernando Sattori Ribera, geboren in 1927 en overleden in 2005.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
06-10-1970 - 07-10-1970
Efraín Guachalla Ibáñez, geboorte en overlijden onbekend.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
06-10-1970 - 07-10-1970
Alberto Albarracín Crespo, geboren op 28 oktober 1922 te La Paz en overleden in 2006.

Militair
Lid van de Militaire Junta:
06-10-1970 - 07-10-1970
1970-1971 Juan José Torres González, geboren op 5 maart 1920 te Cochabamba en vermoord op 2 juni 1976 te Buenos Aires, Argentinië.

Militair
President:
07-10-1970 - 21-08-1971
Jaime Florentino Mendieta Vargas, geboren in 1922.

Militair
Medevoorzitter van de Junta:
21-08-1971 - 22-08-1971
1971 Hugo Banzer Suárez, geboren op 10 mei 1926 te Concepción en overleden op 5 mei 2002 te Santa Cruz de la Sierra.

Militair, later ADN
Medevoorzitter van de Junta:
21-08-1971 - 22-08-1971
Andrés Selich Chop, geboren op 8 december 1927 te La Paz en overleden op 15 mei 1973 te La Paz.

Militair
Medevoorzitter van de Junta:
21-08-1971 - 22-08-1971
1971-1978 Hugo Banzer Suárez, geboren op 10 mei 1926 te Concepción en overleden op 5 mei 2002 te Santa Cruz de la Sierra.

Militair, later ADN
President:
22-08-1971 - 21-07-1978
1978 Víctor González Fuentes, geboorte en overlijden onbekend.

Militair
Voorzitter van de Militaire Junta:
21-07-1978 - 21-07-1978
1978 Juan Pereda Asbún, geboren op 17 juni 1931 te La Paz en overleden op 25 november 2012 te Santa Cruz.

Militair
President:
21-07-1978 - 24-11-1978
1978-1979 David Padilla Arancibia, geboren op 13 augustus 1927 te Sucre en overleden op 25 september 2016 te La Paz.

Militair
Voorzitter van de Militaire Junta:
24-11-1978 - 08-08-1979
1979
1979
Wálter Guevara Arze, geboren op 11 maart 1912 te Cochabamba en overleden op 20 juni 1996 te La Paz.

MNRA
President:
08-08-1979 - 01-11-1979
President in dissidentie:
01-11-1979 - 17-11-1979
1979 Alberto Natusch Busch, geboren op 23 mei 1933 te Riberalta en overleden op 23 november 1994 te Santa Cruz de la Sierra.

Militair
President:
01-11-1979 - 16-11-1979
1979-1980 Lidia Gueiler Tejada, geboren op 28 augustus 1921 te Cochabamba en overleden op 9 mei 2011 te La Paz.

PRIN
Interim President:
17-11-1979 - 18-07-1980
Luis García Meza Tejada, geboren op 8 augustus 1932 te La Paz en overleden op 29 april 2018 te La Paz.

Militair
Junta Commandant:
18-07-1980 - 18-07-1980
1980 Waldo Bernal Pereira, geboren op 5 augustus 1934 te La Paz.

Militair
Junta Commandant:
18-07-1980 - 18-07-1980
Ramiro Terrazas Rodríguez, overleden in 1991.

Militair
Junta Commandant:
18-07-1980 - 18-07-1980
1980-1981 Luis García Meza Tejada, geboren op 8 augustus 1932 te La Paz en overleden op 29 april 2018 te La Paz.

Militair
President:
18-07-1980 - 04-08-1981
Waldo Bernal Pereira, geboren op 5 augustus 1934 te La Paz.

Militair
Junta Commandant:
04-08-1981 - 04-09-1981
1981 Celso Torrelio Villa, geboren op 3 juni 1933 te Chuquisaca en overleden op 23 april 1999 te La Paz.

Militair
Junta Commandant:
04-08-1981 - 04-09-1981
Óscar Jaime Pammo Rodríguez, geboren op 14 juli 1934 te La Paz.

Militair
Junta Commandant:
04-08-1981 - 04-09-1981
19-07-1982 - 21-07-1982
1981-1982 Celso Torrelio Villa, geboren op 3 juni 1933 te Chuquisaca en overleden op 23 april 1999 te La Paz.

Militair
President:
04-09-1981 - 19-07-1982
Óscar Jaime Pammo Rodríguez, geboren op 14 juli 1934 te La Paz.

Militair
Junta Commandant:
19-07-1982 - 21-07-1982
1982 Natalio Morales Mosquera, geboren in 1936 en overleden voor 1998.

Militair
Junta Commandant:
19-07-1982 - 21-07-1982
Ángel Mariscal Gómez, geboren in 1935 en overleden in 2013.

Militair
Junta Commandant:
19-07-1982 - 21-07-1982
1982 Guido Vildoso Calderón, geboren op 5 april 1937 te La Paz.

Militair
President:
21-07-1982 - 10-10-1982
1982-1984 Hernán Siles Zuazo, geboren op 19 maart 1914 te La Paz en overleden op 6 augustus 1996 te Montevideo, Uruguay.

MNR, later MNRI
President:
10-10-1982 - 30-06-1984
1984 Gustavo Fernández Saavedra, geboren in 1937 te Cochabamba.

Militair
Interim President:
30-06-1984 - 03-07-1984
1984-1985 Hernán Siles Zuazo, geboren op 19 maart 1914 te La Paz en overleden op 6 augustus 1996 te Montevideo, Uruguay.

MNR, later MNRI
President:
03-07-1984 - 06-08-1985
1985-1989 Ángel Victor Paz Estenssoro, geboren op 2 oktober 1907 te Tarija en overleden op 7 juni 2001 te Tarija.

MNR
President:
06-08-1985 - 06-08-1989
1989-1993 Jaime Paz Zamora, geboren op 15 april 1939 te Cochabamba.

MIR
President:
06-08-1989 - 06-08-1993
1993-1997 Gonzalo Sánchez de Lozada Sánchez Bustamante, geboren op 1 juli 1930 te La Paz.

MNR
President:
06-08-1993 - 06-08-1997
1997-2001 Hugo Banzer Suárez, geboren op 10 mei 1926 te Concepción en overleden op 5 mei 2002 te Santa Cruz de la Sierra.

Militair, later ADN
President:
06-08-1997 - 07-08-2001
2001
2001-2002
Jorge Fernando Quiroga Ramírez, geboren op 5 mei 1960 te Cochabamba.

ADN
Interim President voor Banzer:
01-07-2001 - 07-08-2001
President:
07-08-2001 - 06-08-2002
2002-2003 Gonzalo Sánchez de Lozada Sánchez Bustamante, geboren op 1 juli 1930 te La Paz.

MNR
President:
06-08-2002 - 17-10-2003
2003-2005 Carlos Diego Mesa Gisbert, geboren op 12 augustus 1953 te La Paz.

Partijloos
President:
17-10-2003 - 09-06-2005
2005-2006 Enrique Eduardo Rodríguez Veltzé, geboren op 2 maart 1956 te Cochabamba.

Partijloos
President:
09-06-2005 - 22-01-2006
2006-2019 Juan Evo Morales Ayma, geboren op 26 oktober 1959 te Orinoca.

MAS-IPSP
President:
22-01-2006 - 12-11-2019
2019- ? Jeanine Áñez Chávez, geboren op 13 augustus 1967 te Trinidad.

MDS
President:
12-11-2019 - heden