Belize
Belmopan

Belize
BLZ
locatie
staatshoofden kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Hoewel het land in 1981 pas zijn onafhankelijkheid verkreeg, verleende Groot-Brittannië Belize in 1964 een eigen regering met een premier aan het roer. Drie jaar eerder was Price echter al aangewezen als eerste minister van het land:
1961-1984 Sir George Cadle Price, geboren op 15 januari 1919 te Belize stad en overleden op 19 september 2011 te Belize stad.

PUP
Eerste Minister:
07-04-1961 - 01-01-1964
Premier:
01-01-1964 - 17-12-1984
07-11-1989 - 03-07-1993
1984-1989 Sir Manuel Esquivel, geboren op 2 mei 1940 te Belize stad.

UDP
Premier:
17-12-1984 - 07-11-1989
03-07-1993 - 28-08-1998
1989-1993 Sir George Cadle Price, geboren op 15 januari 1919 te Belize stad en overleden op 19 september 2011 te Belize stad.

PUP
Eerste Minister:
07-04-1961 - 01-01-1964
Premier:
01-01-1964 - 17-12-1984
07-11-1989 - 03-07-1993
1993-2008 Sir Said Wilbert Musa, geboren op 19 maart 1944 te Ignacio.

PUP
Premier:
28-08-1998 - 08-02-2008
2008-2020 Sir Dean Oliver Barrow, geboren op 2 maart 1951 te Belize stad.

UDP
Premier:
08-02-2008 - 12-11-2020
2020- ? Juan Antonio Briceño, geboren op 17 juli 1960 te Orange Walk Town.

PUP
Premier:
12-11-2020 - heden