Bangladesh
Dhaka

Volksrepubliek Bangladesh
BGD
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De premiers sinds de onafhankelijkheid:
1971-1972 Tadzjoeddin Achmed, geboren op 23 juli 1925 te Dardaria en overleden op 3 november 1975 te Dhaka, oud 50 jaar.

BAL
Premier:
11-04-1971 - 12-01-1972
1972-1975 Sjeikh Moedzjiboer Rachman, geboren op 17 maart 1920 te Tungipara, India en overleden op 15 augustus 1975 te Dhaka, oud 55 jaar.

BAL
Premier:
12-01-1972 - 26-01-1975
1975 Mohammad Mansoer Ali, geboren op 16 januari 1919 te Kuripara en overleden op 3 november 1975 te Dhaka, oud 56 jaar.

BAL
Premier:
26-01-1975 - 15-08-1975
1978-1979 Masjioer Rachman, geboren op 9 juli 1924 te Rangpur en overleden op 12 maart 1979, oud 54 jaar.

BJD
Oudste Minister:
29-06-1978 - 12-03-1979
1979-1982 Sjah Azizoer Rachman, geboren op 23 november 1925 te Kushtia en overleden op 1 september 1989 te Dhaka, oud 63 jaar.

BJD
Premier:
15-04-1979 - 24-03-1982
1984-1986 Ataoer Rachman Chan, geboren op 6 maart 1905 te Balia en overleden op 7 december 1991 te Dhaka, oud 86 jaar.

JD
Premier:
30-03-1984 - 09-07-1986
1986-1988 Mizanoer Rachman Tsjowdhoery, geboren op 19 oktober 1928 te Chandpur en overleden op 2 februari 2006 te Dhaka, oud 77 jaar.

JD
Premier:
09-07-1986 - 27-03-1988
1988-1989 Moedoed Achmed, geboren op 24 mei 1940 te Noakhali en overleden op 16 maart 2021 te Singapore, oud 80 jaar.

JD
Premier:
27-03-1988 - 12-08-1989
1989-1990 Kazi Zafar Achmed, geboren op 1 juli 1939 te Chauddagram en overleden op 27 augustus 2015 te Dhaka, oud 76 jaar.

JD
Premier:
12-08-1989 - 06-12-1990
1991-1996 Chaleda Zia, geboren Majoemder, geboren op 15 augustus 1945 te Dinajpur, oud jaar.

BJD
Premier:
20-03-1991 - 30-03-1996
1996 Mohammad Habiboer Rachman, geboren op 3 december 1928 te Murshidabad en overleden op 11 januari 2014 te Dhaka, oud 85 jaar.

Partijloos
Hoofdadviseur:
30-03-1996 - 23-06-1996
1996-2001 Sjeikh Hasina Wazed, geboren op 28 september 1947 te Tungipara, oud jaar.

BAL
Premier:
23-06-1996 - 15-07-2001
2001 Latifoer Rachman, geboren op 1 maart 1936 te Jessore en overleden op 6 juni 2017 te Dhaka, oud 81 jaar.

Partijloos
Hoofdadviseur:
15-07-2001 - 10-10-2001
2001-2006 Chaleda Zia, geboren Majoemder, geboren op 15 augustus 1945 te Dinajpur, oud jaar.

BJD
Premier:
10-10-2001 - 29-10-2006
2006-2007 Jadzjoeddin Achmed, geboren op 1 februari 1931 te Bikrampur en overleden op 10 december 2012 te Bangkok, Thailand, oud 81 jaar.

Partijloos
Hoofdadviseur:
29-10-2006 - 11-01-2007
2007 Mohammad Fazloel Haque, geboren op 30 juni 1938, oud jaar.

Partijloos
Interim Hoofdadviseur:
11-01-2007 - 12-01-2007
2007-2009 Fachroeddin Achmed, geboren op 1 mei 1940 te Munshiganj, oud jaar.

Partijloos
Hoofdadviseur:
12-01-2007 - 06-01-2009
2009- ? Sjeich Hasina Wazed, geboren op 28 september 1947 te Tungipara, oud jaar.

BAL
Premier:
06-01-2009 - heden