Bangladesh
Dhaka

Volksrepubliek Bangladesh
BGD
locatie
regeringsleiders kaart


ONAFHANKELIJK: 26 MAART 1971

 
   
  26-03-1971 - 13-01-1972 13-01-1972 - heden  
 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Oost Pakistan werd in 1971 als Bangla Desh onafhankelijk van Pakistan en stelde een president aan als staatshoofd:
1971-1972 Sjeikh Moedzjiboer Rachman, geboren op 17 maart 1920 te Tungipara, India en overleden op 15 augustus 1975 te Dhaka.

AL, later BAKSAL
President:
11-04-1971 - 12-01-1972
1971-1972 Siyed Nazroel Islam, geboren in 1925 te Kishoreganj en overleden op 3 november 1975 te Dhaka.

AL
Interim President:
11-04-1971 - 10-01-1972
1972-1973 Aboe Sajid Tsjowdhoery, geboren op 31 januari 1921 te Tangail en overleden op 2 augustus 1987 te Londen, Engeland.

AL
President:
12-01-1972 - 24-12-1973
1973-1975 Mohammed Mohammadoellah, geboren op 21 november 1921 te Saicha en overleden op 11 november 1999 te Dhaka.

AL
President:
24-12-1973 24-01-1974
Interim President:
24-01-1974 - 25-01-1975
1975 Sjeikh Moedzjiboer Rachman, geboren op 17 maart 1920 te Tungipara, India en overleden op 15 augustus 1975 te Dhaka.

AL, later BAL
President:
25-01-1975 - 15-08-1975
1975 Chandakar Mosjtaq Achmad, geboren in 1918 te Daspara en overleden op 5 maart 1996 te Dhaka.

BAL
President:
15-08-1975 - 06-11-1975
1975-1977 Aboe Sadat Mohammad Sajem, geboren op 29 maart 1916 te Rangpur en overleden op 8 juli 1997 te Dhaka.

Partijloos
President:
06-11-1975 - 21-04-1977
1977-1981 Sjahid Ziaoer Rachman, geboren op 19 januari 1936 te Bagbari en overleden op 30 mei 1981 te Chittagong.

BJD
President:
21-04-1977 - 30-05-1981
1981-1982 Abdoes Sattar, geboren op 1 maart 1906 te Daraka en overleden op 5 oktober 1985 te Dhaka.

BJD
President:
30-05-1981 - 24-03-1982
1982 Hoessain Moehammad Ersjad, geboren op 1 februari 1930 te Dinhatta, India en overleden op  en overleden op 14 juli 2019 te Dhaka.

Militair
Interim President:
24-03-1982 - 27-03-1982
1982-1983 Aboel Fazal Moehammad Ahsenoeddin Tsjowdhoery, geboren op 1 juli 1915 te Bokainagar en overleden op 30 augustus 2001 te Dhaka.

Partijloos, later Janadal
Interim President:
27-03-1982 - 10-12-1983
1983-1990 Hoessain Moehammad Ersjad, geboren op 1 februari 1930 te Dinhatta, India en overleden op 14 juli 2019 te Dhaka.

Militair, sinds 1986 JD
President:
11-12-1983 - 06-12-1990
1990-1991 Sjahaboeddin Achmed, geboren op 1 februari 1930 te Pemoi Village.

Partijloos, later BAL
Interim President:
06-12-1990 - 10-10-1991
1991-1996 Abdoer Rachman Biswas, geboren op 1 september 1926 te Shaistabad en overleden op 3 november 2017 te Dhaka.

BJD
President:
10-10-1991 - 09-10-1996
1996-2001 Sjahaboeddin Achmed, geboren op 1 februari 1930 te Pemoi Village.

Partijloos, later BAL
President:
09-10-1996 - 14-11-2001
2001-2002 Abdoel Kasim Mohammad Badroeddoza Tsjowdhoery, geboren op 1 november 1932 te Bikrampur.

BJD
President:
14-11-2001 - 21-06-2002
2002 Mohammad Dzjamiroeddin Sircar, geboren op 1 december 1931 te Tetulia.

BJD
Interim President:
21-06-2002 - 06-09-2002
2002-2009 Jadzjoeddin Achmed, geboren op 1 februari 1931 te Bikrampur en overleden op 10 december 2012 te Bangkok, Thailand.

Partijloos
President:
06-09-2002 - 12-02-2009
2009-2013 Mohammad Zilloer Rachman, geboren op 9 maart 1929 te Bhairab en overleden op 20 maart 2013 te Singapore, Singapore.

BAL
President:
12-02-2009 - 20-03-2013
2013- ? Abdoel Hamid, geboren op 1 januari 1944 te Mithamoin.

BAL
Interim President:
14-03-2013 - 24-04-2013
President:
24-04-2013 - heden