Bahrein
Manama

Koninkrijk Bahrein
BHR
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK EMIRAAT: 15 AUGUSTUS 1971
KONINKRIJK BAHREIN: 14 FEBRUARI 2002
 
1932 - 19-08-1972 19-08-1972 - 14-02-2002 14-02-2002 - heden
 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Bahrein verkreeg zijn huidige onafhankelijkheid van het Verenigd Koninkrijk in 1971. Sindsdien heeft de regent van de eilandenstaat de titel emir. In 2002 veranderde Hamad deze titel in koning:
1961-1999 Sjeik Isa bin Salman Al Chalifa, geboren op 3 juni 1933 te Jasra en overleden op 6 maart 1999 te Manama, oud 65 jaar. Broer van de eerste premier Chalifa bin Salman. Emir:
15-08-1971 - 06-03-1999
1999- ? Sjeik Hamad bin Isa Al Chalifa, geboren op 28 januari 1949 te Riffa, oud jaar. Emir:
06-03-1999 - 14-02-2002
Koning:
14-02-2002 - heden