Bahama's
Nassau

Gemenebest van de Bahama's
BHS
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling
kaart

ONAFHANKELIJK: 10 JULI 1973
 
   
  10-07-1973 - heden  
ga direct naar:     2000     2010
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Bahama's kregen in 1964 zelfbestuur en werd in 1973 onafhankelijk binnen het Verenigd Koninkrijk. Staatshoofd is de vorst van Groot-Brittannië met een gouverneur-generaal als vertegenwoordiger in het land:
1973- ? Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen, Engeland. Koningin:
10-07-1973 - heden
       
1973 Sir John Warburton Paul, geboren op 29 maart 1916 te Weymouth, Engeland en overleden op 31 maart 2004 te Groot Brittannië. Interim Gouverneur-Generaal:
10-07-1973 - 31-07-1973
1973-1979 Sir Milo Boughton Butler, geboren op 11 augustus 1906 te New Providence en overleden op 22 januari 1979 te Nassau. Gouverneur-Generaal:
01-08-1973 - 22-01-1979
1976-1979
1979-1988
Sir Gerald Christopher Cash, geboren op 28 mei 1917 te Nassau en overleden op 6 januari 2003 te Nassau. Interim Gouverneur-Generaal voor Butler:
02-09-1976 - 22-01-1979
Interim Gouverneur-Generaal:
22-01-1979 - 23-09-1979
Gouverneur-Generaal:
23-09-1979 - 25-06-1988
1988-1991 Sir Henry Milton Taylor, geboren op 4 november 1903 te Clarencetown, Long Island en overleden op 24 februari 1994. Interim Gouverneur-Generaal:
26-06-1988 - 28-02-1991
Gouverneur-Generaal:
28-02-1991 - 01-01-1992
1992-1995 Sir Clifford Darling, geboren op 6 februari 1922 te Acklins en overleden op 27 december 2011 te Nassau. Gouverneur-Generaal:
02-01-1992 - 02-01-1995
1995-2001 Sir Orville Alton Turnquest, geboren op 19 juli 1929 te Grant's Town, New Providence. Gouverneur-Generaal:
03-01-1995 - 13-11-2001
2001-2005 Dame Ivy Leona Dumont, geboren op 2 oktober 1930 te Roses, Long Island. Interim Gouverneur-Generaal:
13-11-2001 - 01-01-2002
Gouverneur-Generaal:
01-01-2002 - 30-11-2005
2005-2006 Paul Lawrence Adderley, geboren op 15 augustus 1928 te Nassau en overleden op 19 september 2012 te Nassau. Interim Gouverneur-Generaal:
01-12-2005 - 01-02-2006
2006-2010 Arthur Dion Hanna, geboren op 7 maart 1928 te Pompey Bay. Gouverneur-Generaal:
01-02-2006 - 14-04-2010
2010-2014 Sir Arthur Alexander Foulkes, geboren op 11 mei 1928 te Matthew Town. Gouverneur-Generaal:
14-04-2010 - 08-07-2014
2014-2019 Dame Marguerite Pindling, geboren op 26 juni 1932 te Long Bay Cays. Gouverneur-Generaal:
08-07-2014 - 28-06-2019
2019- ? Cornelius Alvin Smith, geboren op 7 april 1937 te Long Island. Gouverneur-Generaal:
28-06-2019 - heden