Azerbeidzjan
Bakoe

Republiek Azerbeidzjan
AZE
locatie
staatshoofden
kaart

regeringsleiders
 
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Azerbeidzjan scheidde zich in 1991 af van de Sovjet Unie en werd een presidentiële republiek. Häsänov was sinds 1990 de laatste Voorzitter van de Ministerraad van de Sovjet republiek en de eerste premier van de Republiek:
1991-1992 Häsän Äziz oğlu Häsänov, geboren op 20 oktober 1940 te Tbilisi, Georgië.

AKP, sinds 1991 partijloos
Premier:
07-02-1991 - 04-04-1992
1992 Firoez Radzjab oğlu Moestafajev, geboren te Bakoe.

Partijloos
Interim Premier:
04-04-1992 - 16-05-1992
1992-1993 Rähim Älihüsejn oğlu Hüsejnov, geboren op 5 april 1936 te Bakoe.

Partijloos
Premier:
16-05-1992 - 26-01-1993
1993 Äli Ächmäd oğlu Mäsimli, geboren op 3 januari 1952 te Sjaki.

Partijlooss
Premier:
26-01-1993 - 28-04-1993
1993 Pänah Tsjodar oğlu Hüsejnov, geboren op 28 oktober 1957 te Garagasjli.

AKC
Premier:
28-04-1993 - 30-06-1993
1993-1994 Soerät Davoed oğlu Hüsejnov, geboren op 12 februari 1959 te Gandzja.

Militair
Premier:
30-06-1993 - 07-10-1994
1994-1996 Foead Chälil oğlu Qoelijev, geboren op 6 juli 1941 te Bakoe.

YAP
Interim Premier:
07-10-1994 - 02-05-1995
Premier:
02-05-1995 - 20-07-1996
1996-2003 Artoer Tahir oğlu Rasizadä, geboren op 26 februari 1935 te Gandzja.

YAP
Interim Premier:
20-07-1996 - 26-11-1996
Premier:
26-11-1996 - 04-08-2003
2003 İlham Hejdär oğlu Älijev, geboren op 24 december 1961 te Bakoe. Ilham is de zoon van Heydar Aliyev.

YAP
Premier:
04-08-2003 - 31-10-2003
2003
2003-2018
Artoer Tahir oğlu Rasizadä, geboren op 26 februari 1935 te Gandzja.

YAP
Interim Premier voor Älijev
06-08-2003 - 31-10-2003
Premier:
31-10-2003 - 21-04-2018
2018-2019 Novroez İsmayıl oğlu Mammadov, geboren op 15 maart 1947 Babek district.

YAP
Premier:
21-04-2018 - 08-10-2019
2019- ? Ali Hidayat oğlu Asadov, geboren op 30 november 1956 Bakoe.

YAP
Premier:
08-10-2019 - heden