Australië
Canberra

Gemenebest van Australië
AUS
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1910     1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Australië werd in 1901 onafhankelijk binnen het Britse Gemenebest en werd sindsdien bestuurd door onderstaande premiers:
1901-1903 Sir Edmund Barton, geboren op 18 januari 1849 te Glebe en overleden op 7 januari 1920 te Medlow Bath.

PP
Premier:
01-01-1901 - 24-09-1903
1903-1904 Alfred Deakin, geboren op 3 augustus 1856 te Melbourne en overleden op 7 oktober 1919 te Melbourne.

PP
Premier:
24-09-1903 - 26-04-1904
1904 John Christian Watson, geboren John Christian Tanck, geboren op 9 april 1867 te Valparaíso, Chili en overleden op 18 november 1941 te Sydney.

ALP
Premier:
26-04-1904 - 18-08-1904
1904-1905 George Houstoun Reid, geboren op 25 februari 1845 te Johnstone, Schotland en overleden op 12 september 1918 te Londen, Engeland.

FT
Premier:
18-08-1904 - 05-07-1905
1905-1908 Alfred Deakin, geboren op 3 augustus 1856 te Melbourne en overleden op 7 oktober 1919 te Melbourne.

PP
Premier:
05-07-1905 - 13-11-1908
1908-1909 Andrew Fisher, geboren op 29 augustus 1862 te Crosshouse, Schotland en overleden op 22 oktober 1928 te London, Engeland.

ALP
Premier:
13-11-1908 - 02-06-1909
1909-1910 Alfred Deakin, geboren op 3 augustus 1856 te Melbourne en overleden op 7 oktober 1919 te Melbourne.

PP
Premier:
02-06-1909 - 29-04-1910
1910-1913 Andrew Fisher, geboren op 29 augustus 1862 te Crosshouse, Schotland en overleden op 22 oktober 1928 te London, Engeland.

ALP
Premier:
29-04-1910 - 24-04-1913
1913-1914 Sir Joseph Cook, geboren Cooke, geboren op 7 december 1860 te Silverdale, Engeland en overleden op 30 juli 1947 te Sydney.

LP
Premier:
24-04-1913 - 17-09-1914
1914-1915 Andrew Fisher, geboren op 29 augustus 1862 te Crosshouse, Schotland en overleden op 22 oktober 1928 te London, Engeland.

ALP
Premier:
17-09-1914 - 27-10-1915
1915-1923 William Morris Hughes, geboren op 25 september 1862 te Londen, Engeland en overleden op 28 oktober 1952 te Sydney.

ALP, sinds 14-11-1916 NLP, sinds 17-02-1917 NP
Premier:
27-10-1915 - 09-02-1923
1923-1929 Stanley Melbourne Bruce, 1st Viscount Bruce, geboren op 15 april 1883 te Melbourne en overleden op 25 augustus 1967 te Londen, Engeland.

NP
Premier:
09-02-1923 - 22-10-1929
1929-1932 James Henry Scullin, geboren op 18 september 1876 te Trawalla en overleden op 28 januari 1953 te Melbourne.

ALP
Premier:
22-10-1929 - 06-01-1932
1932-1939 Joseph Aloysius Lyons, geboren op 15 september 1879 te Stanley en overleden op 7 april 1939 te Sydney.

UAP
Premier:
06-01-1932 - 07-04-1939
1939 Sir Earle Christmas Grafton Page, geboren op 8 augustus 1880 te Grafton en overleden op 20 december 1961 te Sydney.

ACP
 Interim Premier:
07-04-1939 - 26-04-1939
1939-1941 Sir Robert Gordon Menzies, geboren op 20 december 1894 te Jeparit en overleden op 15 mei 1978 te Melbourne.

UAP
Premier:
26-04-1939 - 29-08-1941
1941 Sir Arthur William Fadden, geboren op 13 april 1894 te Ingham en overleden op 21 april 1973 te Brisbane.

ACP
Premier:
29-08-1941 - 27-10-1941
1941-1945 John Joseph Curtin, geboren op 8 januari 1885 te Creswick en overleden op 5 juli 1945 te Canberra.

ALP
Premier:
07-10-1941 - 06-07-1945
1945 Francis Michael Forde, geboren op 18 juli 1890 te Mitchell en overleden op 28 januari 1983 te Brisbane.

ALP
Premier:
06-07-1945 - 13-07-1945
1945-1949 Joseph Benedict Chifley, geboren op 22 september 1885 te Bathurst en overleden op 13 juni 1923 te Canberra.

ALP
Premier:
13-07-1945 - 19-12-1949
1949-1966 Sir Robert Gordon Menzies, geboren op 20 december 1894 te Jeparit en overleden op 15 mei 1978 te Melbourne.

LP
Premier:
19-12-1949 - 22-01-1966
1966-1967 Harold Edward Holt, geboren op 5 augustus 1908 te Stanmore en overleden op17 december 1967 te Point Nepean.

LP
Premier:
22-01-1966 - 17-12-1967
1967-1968 Sir John McEwen, geboren op 29 maart 1900 te Chiltern en overleden op 20 november 1980 te Melbourne.

ACP
Interim Premier:
18-12-1967 - 10-01-1968
1968-1971 Sir John Grey Gorton, geboren op 9 september 1911 te Melbourne en overleden op 19 mei 2002 te Sydney.

LP
Premier:
10-01-1968 - 10-03-1971
1971-1972 Sir William McMahon, geboren op 23 februari 1908 te Sydney en overleden op 31 maart 1988 te Sydney.

LP
Premier:
10-03-1971 - 05-12-1972
1972-1975 Edward Gough Whitlam, geboren op 11 juli 1916 te Kew, Melbourne en overleden op 21 oktober 2014 te Sydney.

ALP
Premier:
05-12-1972 - 11-11-1975
1975-1983 John Malcolm Fraser, geboren op 21 mei 1930 te Toorak en overleden op 20 maart 2015 te Melbourne.

LP
Premier:
11-11-1975 - 11-03-1983
1983-1991 Robert James Lee Hawke, geboren op 9 december 1929 te Bordertown en overleden op 16 mei 2019 te Northbridge.

ALP
Premier:
11-03-1983 - 20-12-1991
1991-1996 Paul John Keating, geboren op 18 januari 1944 te Bankstown.

ALP
Premier:
20-12-1991 - 11-03-1996
1996-2007 John Winston Howard, geboren op 26 juli 1939 te Earlwood.

LP
Premier:
11-03-1996 - 11-12-2007
2007-2010 Kevin Michael Rudd, geboren op 21 september 1957 te Nambour.

ALP
Premier:
03-12-2007 - 24-06-2010
2010-2013 Julia Eileen Gillard, geboren op 29 september 1961 te Barry, Wales.

ALP
Premier:
24-06-2010 - 27-06-2013
2013 Kevin Michael Rudd, geboren op 21 september 1957 te Nambour.

ALP
Premier:
27-06-2013 - 18-09-2013
2013-2015 Anthony John Abbott, geboren op 4 september 1957 te Londen, Engeland.

LP
Premier:
18-09-2013 - 15-09-2015
2015-2018 Malcolm Bligh Turnbull, geboren op 24 oktober 1954 te Sydney.

LP
Premier:
15-09-2015 - 24-08-2018
2018- ? Scott Johan Morrison, geboren op 13 mei 1968 te Waverley.

LP
Premier:
24-08-2018 - heden