Artsach
Stepanakert

Republiek Artsach
 
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Nagorno Karabach koos in 1992 hun eerste regeringsleider. Na het referendum van 2017 werd gekozen voor een presidentieel stelser, waarbij de president tevens het hoofd van de regering is en het premierschap wordt op 7 september van dat jaar afgeschaft.
1992 Oleg Jesajoe Jesajan, geboren op 12 november 1946 te Sos.

Partijloos
Premier:
08-01-1992 - 14-08-1992
1992-1994 Robert Sedraki Kotsjarjan, geboren op 31 augustus 1954 te Stepanakert, Nagorno-Karabakh.

Partijloos
Premier:
15-08-1992 - 24-12-1994
1994-1998 Leonard Georgi Petrosjan, geboren op 13 oktober 1953 te Martuni en vermoord op 27 oktober 1999 te Jerevan, Armenië.

Partijloos
Premier:
25-12-1994 - 15-06-1998
1998-1999 Zjirajr Tevani Pogosjan, geboren op 15 januari 1959 te Martuni.

Partijloos
Premier:
15-06-1998 - 30-06-1999
1999-2007 Anoesjavan SoereniDanjeljan, geboren op 1 augustus 1956 te Bolnisi, Georgië.

Partijloos
Premier:
30-06-1999 - 14-09-2007
2007-2018 Arajik Vladimiri Haroetjoenjan, geboren op 14 december 1973 te Stepanakert.

AHK
Premier:
14-09-2007 - 25-09-2017
Minister van Staat:
25-09-2017 - 06-06-2018
2018- ? Grigori Igori Martirosjan, geboren op 14 november 1978 te Stepanakert.

Partijloos
Minister van Staat:
06-06-2018 - heden