Artsach
Stepanakert

Republiek Artsach
 
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJKHEID NAGORNO-KARABACH UITGEROEPEN: 2 SEPTEMBER 1991
HERNOEMD TOT REPUBLIEK ARTSACH: 10 MAART 2017
 
   
  03-09-1991 - 02-06-1992 02-06-1992 - heden  
ga direct naar:     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Nagorno Karabach riep in 1991 de onafhankelijkheid van Azerbeidzjan uit. De voorzitter van het parlement werd het staatshoofd, totdat Kotsjarijan werd gekozen tot president. De onafhankelijkheid wordt slechts erkend door enkele naties. Op 20 maart 2017 wordt de staat hernoemd en heet dan Republiek Artsach.
1991-1992 Leonard Georgi Petrosjan, geboren op 13 oktober 1953 te Martuni en vermoord op 27 oktober 1999 te Jerevan, Armenië.

Partijloos
Voorzitter van het Parlement:
02-09-1991 - 06-01-1992
1992 Artoer Aslani Mkrtsjan, geboren op 16 februari 1959 te Hadrut en overleden op 14 april 1992 te Stepanakert.

Partijloos
Voorzitter van het Parlement:
07-01-1992 - 14-04-1992
1992-1993 Georgiej Mikajeli Petrosjan, geboren op 10 januari 1953 te Stepanakert.

Partijloos
Interim Voorzitter van het Parlement:
15-04-1992 - 14-06-1993
1993-1994 Karen Zarmajri Baboerjan, geboren op 2 juli 1954 te Stepanakert en overleden op 8 juli 2011 te Jerevan, Armenië.

Partijloos
Interim Voorzitter van het Parlement:
14-06-1993 - 29-12-1994
1994-1997 Robert Sedraki Kotsjarjan, geboren op 31 augustus 1954 te Stepanakert, Nagorno-Karabakh.
Van 1998-2008 president van Armenië.

Partijloos
President:
29-12-1994 - 20-03-1997
1997 Leonard Georgi Petrosjan, geboren op 13 oktober 1953 te Martuni en vermoord op 27 oktober 1999 te Jerevan, Armenië.

Partijloos
President:
20-03-1997 - 08-09-1997
1997-2007 Arkadiej Arsjaviri Goekasjan, geboren op 22 juni 1957 te Stepanakert.

Partijloos
President:
08-09-1997 - 07-09-2007
2007-2020 Bako Sahaki Sahakjan, geboren op 30 augustus 1960 te Stepanakert.

Partijloos
President Nagorno-Karabach:
07-09-2007 - 20-03-2017
President Artsach:
20-03-2017 - 21-05-2020
2020- ? Arajik Vladimiri Haroetjoenjan, geboren op 14 december 1973 te Stepanakert.

AHK
President:
21-05-2020 - heden