Armenië
Jerevan

Republiek Armenië
ARM
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling
kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     regeringsleiders Sovjetrepubliek 1920     1950     onafhankelijkheid 1991     2000     2010     2020        
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In Armenië ontstond, na de Russische Revolutie van 1917, de Eerste Armeense Republiek ook wel de Armeense Democratische Republiek genoemd. Het land was slechts een kort leven beschoren: in 1920 werd het ingelijfd door de Sovjet-Unie. De premiers:
1918-1919 Hovhannes Roebeni Katsjaznoeni, geboren 14 februari 1868 te Akhaltsikhe, Georgië en overleden in maart 1938 te Jerevan, oud 70 jaar.

HHD
Premier:
07-06-1918 - 07-08-1919
1919
1919-1920
Alexander Chatisjan, geboren op 17 februari 1874 te Tbilisi, Georgië en overleden op 10 maart 1945 te Parijs, Frankrijk, oud 71 jaar.

HHD
Interim Premier voor Katsjaznoeni:
28-05-1919 - 07-08-1919
Premier:
07-08-1919 - 05-05-1920
1920 Hamazasp Ohandzjanjan, geboren in 1873 te Agalkalaki en overleden in 1947 te Caïro, Egypte, oud ± 64 jaar.

HHD
Premier:
05-05-1920 - 23-11-1920
1920 Simon Nazari Vratsjan, geboren in 1882 te Nakhichevan-na-Donu, Rusland en overleden op 21 mei 1969 te Beiroet, Libanon, oud ± 86 jaar.

HHD
Premier:
23-11-1920 - 02-12-1920

De voorzitters van het Militaire Revolutonaire Comité waren vanaf 1920 regeringsleider. Miasnikjan werd het jaar daarop voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen. In 1946 werd de titel van de regeringsleider tijdens de Armeense Socialistische Sovjet Republiek gewijzigd in voorzitter van de Ministerraad:
1920-1921 Sarkis Ivani Kasjan, geboren op 16 januari 1876 te Shusha, Azerbeidzjan en overleden in december 1937, oud 61 jaar.

HKK
Voorzitter van het Militaire Revolutionaire Comité:
02-12-1920 - 04-05-1921
1921-1922 Alexander Fjodori Miasnikjan, geboren op 9 februari 1886 te Nakhichevan-na-Donu, Rusland en overleden op 22 maart 1925 te Tbilisi, Georgië, oud 39 jaar.

HKK
Voorzitter van het Militaire Revolutionaire Comité:
04-05-1921 - 21-05-1921
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
21-05-1921 - 02-02-1922
1922-1925 Sergej Loekjani Loekasjin, geboren 18 december 1885 te Topty en overleden in 1937, oud ± 51 jaar.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
21-05-1922 - 24-06-1925
1925-1928 Sarkis Saäki Hambardsoemjan, geboren in 1870 te Shusha, Azerbeidzjan en overleden in 1944, oud ± 74 jaar.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
24-06-1925 - 22-03-1928
1928-1935 Sahak Mirzoji Ter-Gabriëljan, geboren op 15 februari 1886 te Shusha, Azerbeidzjan en overleden op 19 augustus 1937, oud 51 jaar.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
22-03-1928 - 10-02-1935
1935-1937 Abraham Abrahami Goelojan, geboren in 1893 te Perzië (nu Iran) en overleden in 1938, oud ± 45 jaar.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
10-02-1935 - ??-02-1937
1937 Sarkis Saäki Hambardsoemjan, geboren in 1870 te Shusha, Azerbeidzjan en overleden in 1944, oud ± 74 jaar.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
??-03-1937 - ??-05-1937
1937 Stepan Jegori Akopov, ook Akopjan, overleden na 1937.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
??-05-1937 - 21-09-1937
1937-1943 Aram Sergeji Piroezjan, geboren op 10 februari 1907 te Bakoe, Azerbeidzjan en overleden op 2 oktober 1996 te Moskou, Rusland, oud 89 jaar.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
21-09-1937 - ??-10-1943
1943-1947 Agasi Solomoni Sarkisjan, geboren op 15 januari 1905 te Eghegnadzor en overleden in 1982 te Moskou, Rusland, oud ± 77 jaar.

HKK
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
??-10-1943 - 1946
Voorzitter van de Ministerraad:
1946 - 29-03-1947
1947-1952 Saäk Karapeti Karapetjan, geboren op 29 maart 1906 te Armavir en overleden op 6 december 1987 te Jerevan, oud 81 jaar.

HKK
Voorzitter van de Ministerraad:
29-03-1947 - ??-11-1952
1952-1966 Anton Ervandi Kotsjinjan, geboren op 25 november 1913 te Shagali en overleden op 5 april 1989 te Jerevan, oud 75 jaar.

HKK
Voorzitter van de Ministerraad:
20-11-1952 - 05-02-1966
1966-1972 Badal Armajaki Moeradjan, geboren 8 januari 1915 te Vardanashen en overleden op 30 september 1991, oud 76 jaar.

HKK
Voorzitter van de Ministerraad:
05-02-1966 - 21-11-1972
1972-1976 Grigori Agafoni Arzoemanjan, geboren op 22 april 1919 te Kapan en overleden op 28 november 1976, oud 57 jaar.

HKK
Voorzitter van de Ministerraad:
21-11-1972 - 28-11-1976
1976-1977 Gerasim Aramaisi Martirosjan, geboren op 7 juni 1926 te Jerevan en overleden in 1993, oud ± 67 jaar.

HKK
Interim Voorzitter van de Ministerraad:
28-11-1976 - 17-01-1977
1977-1989 Fadej Tatsjati Sarkisjan, geboren op 18 september 1923 te Jerevan en overleden op 10 januari 2010 te Jerevan, oud 86 jaar.

HKK
Voorzitter van de Ministerraad:
17-01-1977 - 16-01-1989
1989-1990 Vladimir Soereni Markarjants, geboren op 19 augustus 1934 te Jeïsk, Rusland en overleden op 2 maart 2000 te Jerevan, oud 65 jaar.

HKK
Voorzitter van de Ministerraad:
16-01-1989 - 13-08-1990

Armenië maakt zich in 1991 los van de Sovjet Unie en wordt een onafhankelijke republiek. Vazgen Manoekjan was in 1990 al als premier van Armenië gekozen:
1990-1991 Vazgen Mikaeli Manoekjan, geboren op 13 februari 1946 te Gjoemri, oud jaar.

HHSh
Premier:
13-08-1990 - 25-09-1991
1991 Hrant Ararati Bagratjan, geboren op 18 oktober 1958 te Jerevan, oud jaar.

HHSh
Interim Premier:
26-09-1991 - 22-11-1991
1991-1992 Gagik Garoesji Haroetjoenjan, geboren op 23 maart 1948 te Kotajk, oud jaar.

Partijloos
Premier:
22-11-1991 - 30-07-1992
1992-1993 Gosrov Maliki Haroetjoenjan, geboren op 30 mei 1948 te Jerevan, oud jaar.

Partijloos
Premier:
30-07-1992 - 02-02-1993
1993-1996 Hrant Ararati Bagratjan, geboren op 18 oktober 1958 te Jerevan, oud jaar.
HHSh
Premier:
02-02-1993 - 04-11-1996
1996-1997 Armen Vardani Sarkisjan, geboren op 23 juni 1953 te Jerevan, oud jaar.

Partijloos
Premier:
04-11-1996 - 20-03-1997
1997-1998 Robert Sedraki Kotsjarjan, geboren op 31 augustus 1954 te Stepanakert, Artsach, oud jaar.

Partijloos
Premier:
20-03-1997 - 10-04-1998
1998-1999 Armen Razmiki Darbinjan, geboren op 23 januari 1965 te Gjoemri, oud jaar.

Partijloos
Premier:
10-04-1998 - 11-06-1999
1999 Robert Sedraki Kotsjarjan, geboren op 31 augustus 1954 te Stepanakert, Artsach, oud jaar.

Partijloos
Interim Premier:
29-10-1999 - 03-11-1999
1999 Vazgen Saveni Sarkisjan, geboren op 5 maart 1959 te Ararat en overleden op 27 oktober 1999 te Jerevan, oud 40 jaar.

HHK
Premier:
11-06-1999 - 27-10-1999
1999-2000 Aram Saveni Sarkisjan, geboren op 2 januari 1961 te Ararat, oud jaar.

Republikein
Premier:
30-11-1999 - 02-05-2000
2000 Robert Sedraki Kotsjarjan, geboren op 31 augustus 1954 te Stepanakert, Artsach, oud jaar.

Partijloos
Interim Premier:
02-05-2000 - 12-05-2000
2000-2007 Andranik Nachapeti Markarjan, geboren op 12 juni 1951 te Jerevan en overleden op 25 maart 2007 te Jerevan, oud 55 jaar.

HHK
Premier:
12-05-2000 - 25-03-2007
2007-2008 Serzj Azati Sarkisjan, geboren op 30 juni 1954 te Stepanakert, Artsach, oud jaar.

HHK
Interim Premier:
26-03-2007 - 04-04-2007
Premier:
04-04-2007 - 09-04-2008
2008-2014 Tigran Soereni Sarkisjan, geboren op 29 januari 1960 te Vanadzor, oud jaar.

HHK
Premier:
09-04-2008 - 13-04-2014
2014-2016 Hovik Argamovi Abrahamjan, geboren op 28 januari 1958 te Mchtsjan, oud jaar.

HHK
Premier:
13-04-2014 - 13-09-2016
2016-2018 Karen Vilhelmi Karapetjan, geboren op 14 augustus 1963 te Stepanakert, Artsach, oud jaar.

HHK
Premier:
13-09-2016 - 09-04-2018
Interim Premier:
09-04-2018 - 17-04-2018
2018 Serzj Azati Sarkisjan, geboren op 30 juni 1954 te Stepanakert, Artsach, oud jaar.

HHK
Premier:
17-04-2018 - 23-04-2018
2018 Karen Vilhelmi Karapetjan, geboren op 14 augustus 1963 te Stepanakert, Artsach, oud jaar.

HHK
Interim Premier:
23-04-2018 - 08-05-2018
2018- ? Nikol Vovaji Pasjinjan, geboren op 1 juni 1975 te Iljevan, oud jaar.

PK
Premier:
08-05-2018 - 16-10-2018
Interim Premier:
16-10-2018 - 14-01-2019
Premier:
14-01-2019 - 25-04-2021
Interim Premier:
25-04-2021 - heden
2018 Ararat Samveli Mirzojan, geboren op 23 november 1979 te Jerevan, oud jaar.

PK
Interim Premier voor Pasjinjan:
26-11-2018 - 05-12-2018