Argentinië
Buenos Aires

Republiek Argentinië
ARG
locatie
vicepresidenten
bestuurlijke indeling
kaart

AUTONOMIE PROVINCIES VAN RÍO DE LA PLATA: 25 MEI 1810
VERENIGDE PROVINCIES VAN RÍO DE LA PLATA: 22 NOVEMBER 1811
ONAFHANKELIJKHEID: 9 JULI 1816
ARGENTIJNSE CONFEDERATIE: 4 JANUARI 1831
REPUBLIEK ARGENTINIË: 1 OKTOBER 1860
 
25-05-1810 - 18-02-1812 
18-02-1812 - 27-02-1812 27-02-1812 - 20-07-1816 25-02-1818 - 16-11-2010 16-11-2010- heden
ga direct naar:     1820     1830     1840     1850     1860     1870     1880     1890     1900     1910     1920
             1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Argentinië maakt zich in 1810 los van Spanje na de mei-revolutie. De onafhankelijkheidsverklaring is echter pas zes jaar later. In 1814 trad de eerste hoogste directeur aan. Tot 1831 werd het land Verenigde Provincies van Río de la Plata genoemd en was feitelijk een directoraat. Na de laatste directeur Aguirre werd de functie van leider van het land afwisselend de gouverneur van Buenos Aires, Santa Fé en Entre Ríos, presidenten en hoogste directeuren.
Een complex begin van een onafhankelijk Argentinië:
1810 Baltazar Hidalgo de Cisneros de la Torre, geboren op 6 januari 1756 te Cartagena, Spanje en overleden op 9 juni 1829 te Cartagena, Spanje. President van de Voorlopige Regeringsraad van de Provincies van de Río de la Plata:
24-05-1810 - 25-05-1810
1810-1811 Cornelio Judas Tadeo de Saavedra y Rodríguez, geboren op 15 september 1761 te Otuyo en overleden op 29 maart 1829 te Buenos Aires. President van de Voorlopige Regeringsraad van de Provincies van de Río de la Plata:
25-05-1810 - 26-08-1811
1811 Domingo Bartolomé Francisco Matheu, geboren op 4 augustus 1765 te Barcelona, Spanje en overleden op 28 maart 1831 te Buenos Aires. President van de Voorlopige Regeringsraad van de Provincies van de Río de la Plata:
26-08-1811 - 23-09-1811
Feliciano Antonio Chiclana y Jiménez de Paz, geboren op 9 juni 1761 te Buenos Aires en overleden op 17 september 1826 te Buenos Aires. Lid van het Eerste Triumviraat van de Verenigde Provincies van de Río de la Plata:
23-09-1811 - 08-10-1812
  Manuel de Sarratea Altolaguerre, geboren op 11 augustus 1774 te Buenos Aires en overleden op 21 september 1849 te Limôges, Frankrijk. Lid van het Eerste Triumviraat van de Verenigde Provincies van de Río de la Plata:
23-09-1811 - 08-10-1812
1811-1812 Juan José Esteban del Paso Fernández, geboren op 2 januari 1758 te Buenos Aires en overleden op 10 september 1833 te Buenos Aires. Lid van het Eerste Triumviraat van de Verenigde Provincies van de Río de la Plata:
23-09-1811 - 23-03-1812
Juan Martín Mariano de Pueyrredón y O'Dogan, geboren op 18 december 1776 te Buenos Aires en overleden op 13 maart 1850 te Buenos Aires. Lid van het Eerste Triumviraat van de Verenigde Provincies van de Río de la Plata:
23-03-1812 - 08-10-1812
Nicolás Santiago Rodríguez de la Peña y Funes, geboren op 30 april 1775 te Buenos Aires en overleden op 3 december 1853 te Santiago, Chili. Lid van het Tweede Triumviraat van de Voorlopige Hoogste Uitvoerende Macht:
08-10-1812 - 31-01-1814
Juan José Esteban del Paso Fernández, geboren op 2 januari 1758 te Buenos Aires en overleden op 10 september 1833 te Buenos Aires. Lid van het Tweede Triumviraat van de Voorlopige Hoogste Uitvoerende Macht:
08-10-1812 - 20-02-1813
  Antonio Álvarez de Jonte, geboren in 1784 te Madrid, Spanje en overleden op 18 oktober 1820 te Pisco, Peru. Lid van het Tweede Triumviraat van de Voorlopige Hoogste Uitvoerende Macht:
08-10-1812 - 19-08-1813
1812-1814 José Julián Pérez de Echalar, geboren in 1770 te Tarija en overleden in augustus 1840 te Buenos Aires. Lid van het Tweede Triumviraat van de Voorlopige Hoogste Uitvoerende Macht:
20-02-1813 - 05-11-1813
Gervasio Antonio de Posadas y Dávila, geboren op 18 juni 1757 te Buenos Aires en overleden op 2 juli 1833 te Buenos Aires. Lid van het Tweede Triumviraat van de Voorlopige Hoogste Uitvoerende Macht:
19-08-1813 - 31-01-1814
Juan Larrea Espeso, geboren 24 juni 1782 te Balaguer, Spanje en overleden op 20 juni 1847 te Buenos Aires. Lid van het Tweede Triumviraat van de Voorlopige Hoogste Uitvoerende Macht:
05-11-1813 - 31-01-1814
1814-1815 Gervasio Antonio de Posadas y Dávila, geboren op 18 juni 1757 te Buenos Aires en overleden op 2 juli 1833 te Buenos Aires. Hoogste Directeur:
31-01-1814 - 10-01-1815
1815 Carlos María de Alvear y Balbastro, geboren op 25 oktober 1789 te Santo Ángelo en overleden op 3 november 1852 te New York, Verenigde Staten. Hoogste Directeur:
10-01-1815 - 15-04-1815
1815 vacant 15-04-1815 - 06-05-1815
1815-1816 José Ignacio Álvarez Thomas, geboren op 15 februari 1787 te Arequipa, Peru en overleden op 19 juli 1857 te Buenos Aires. Interim Hoogste Directeur:
06-05-1815 - 16-04-1816
1816 Antonio González de Balcarce y Martínez Fontes, geboren op 24 juni 1774 te Buenos Aires en overleden op 5 augustus 1819 te Buenos Aires. Broer van Juan. Interim Hoogste Directeur:
17-04-1816 - 03-05-1816
1816-1819 Juan Martín Mariano de Pueyrredón y O'Dogan, geboren op 18 december 1776 te Buenos Aires en overleden op 13 maart 1850 te Buenos Aires. Hoogste Directeur:
03-05-1816 - 09-06-1819
1816 Antonio González de Balcarce y Martínez Fontes, geboren op 24 juni 1774 te Buenos Aires en overleden op 5 augustus 1819 te Buenos Aires. Broer van Juan. Interim Hoogste Directeur voor Pueyrredón:
03-05-1816 - 11-07-1816
  Francisco Antonio de Escalada y Sarria, geboren op 27 september 1749 te Buenos Aires en overleden op 5 december 1835 te Buenos Aires. Interim Regeringscommissielid voor Pueyrredón:
11-07-1816 - 29-07-1816
1816 Miguel Remigio Irigoyen de la Quintana, geboren op 2 oktober 1764 te Buenos Aires en overleden op 11 juni 1822 te Buenos Aires. Interim Regeringscommissielid voor Pueyrredón:
11-07-1816 - 29-07-1816
1819-1820 José Casimiro Rondeau Pereyra, geboren op 4 mei 1775 te Buenos Aires en overleden op 18 november 1844 te Montevideo, Uruguay. Hoogste Directeur:
10-06-1819 - 11-02-1820
1820 Juan Pedro Julián Aguirre y López de Anaya, geboren op 19 oktober 1781 te Buenos Aires en overleden op 17 juli 1837 te Buenos Aires. Interim Hoogste Directeur:
11-02-1820 - 16-02-1820
1820 Matías Ramón de Irigoyen de la Quintana, geboren op 25 februari 1781 te Buenos Aires en overleden op 20 september 1839 te Buenos Aires. Interim Gouverneur van Buenos Aires:
16-02-1820 - 18-02-1820
1820 Manuel de Sarratea Altolaguerre, geboren op 11 augustus 1774 te Buenos Aires en overleden op 21 september 1849 te Limôges, Frankrijk. Interim Gouverneur van Buenos Aires:
18-02-1820 - 06-03-1820
1820 Juan Ramón González de Balcarce y Martínez Fontes, geboren op 16 maart 1773 te Buenos Aires en overleden op 12 november 1836 te Concepción del Uruguay. Broer van Antonio.

Federalist
Interim Gouverneur van Buenos Aires:
06-03-1820 - 11-03-1820
1820 Manuel de Sarratea Altolaguerre, geboren op 11 augustus 1774 te Buenos Aires en overleden op 21 september 1849 te Limôges, Frankrijk. Gouverneur van Buenos Aires:
11-03-1820 - 02-05-1820
1820 Ildefonso Raimundo Ramos Mexía y Ross, geboren op 2 augustus 1769 te Buenos Aires en overleden op 24 juni 1854 te  Buenos Aires.
Gouverneur van Buenos Aires:
02-05-1820 - 20-06-1820
1820 vacant 20-06-1820 - 23-06-1820
1820 Miguel Estanislao de Soler y Otálora, geboren op 7 mei 1783 te Buenos Aires en overleden op 23 september 1849 te San Isidro.

Federalist
Interim Gouverneur van Buenos Aires:
23-06-1820 - 29-06-1820
1820 Manuel Crispulo Bernabé Dorrego Salas, geboren 11 juni 1787 te Buenos Aires en overleden op 13 december 1828 te Navarro.

Federalist
Interim Gouverneur van Buenos Aires:
29-06-1820 - 20-09-1820
1820-1824 Martín Rodríguez Rodríguez, geboren op 4 juli 1771 te Buenos Aires en overleden op 5 maart 1845 te Montevideo, Uruguay.

Patriot, Unitariër
Gouverneur van Buenos Aires:
20-09-1820 - 02-04-1824
1824-1826 Juan Gualberto Gregorio de las Heras y Ventura de la Gacha, geboren op 11 juli 1780 te Buenos Aires en overleden op 15 februari 1866 te Santiago, Chili.

Militair
Gouverneur van Buenos Aires:
02-04-1824 - 08-02-1826
1826-1827 Bernardino de la Trinidad González Rivadavia y Rivadavia, geboren op 20 mei 1780 te Buenos Aires en overleden op 2 september 1845 te Cádiz, Spanje.

Unitariër
President:
08-02-1826 - 07-07-1827
1827 Alejandro Vicente López y Planes, geboren op 3 mei 1785 te Buenos Aires en overleden op 10 oktober 1856 te Buenos Aires.

Unitariër
Voorlopig President:
07-07-1827 - 18-08-1827
1827-1828 Manuel Crispulo Bernabé Dorrego Salas, geboren 11 juni 1787 te Buenos Aires en overleden op 13 december 1828 te Navarro.

Federalist
Gouverneur van Buenos Aires:
18-08-1827 - 01-12-1828
1828-1829 Juan Galo de Lavalle y González Bordallo, geboren op 17 oktober 1797 te Buenos Aires en overleden op 9 okotber 1841 te San Salvador de Jujuy.

Unitariër
Gouverneur van Buenos Aires:
01-12-1828 - 26-06-1829
1829 Juan José Viamonte González, geboren op 9 februari 1774 te Buenos Aires en overleden op 31 maart 1843 te Montevideo, Uruguay.

Federalist
Interim Gouverneur van Buenos Aires:
26-06-1829 - 06-12-1829
1829-1832 Juan Manuel José Domingo Ortiz de Rosas y López de Osornio, geboren op 30 maart 1793 te  Buenos Aires en overleden op 14 maart 1877 te Southampton, Engeland.

Federalist
Gouverneur van Buenos Aires:
06-12-1829 - 05-12-1832
1832 vacant 05-12-1832 - 17-12-1832
1832-1833 Juan Ramón González de Balcarce y Martínez Fontes, geboren op 16 maart 1773 te Buenos Aires en overleden op 12 november 1836 te Concepción del Uruguay. Broer van Antonio.

Federalist
Gouverneur van Buenos Aires:
17-12-1832 - 04-11-1833
1833-1834 Juan José Viamonte González, geboren op 9 februari 1774 te Buenos Aires en overleden op 31 maart 1843 te Montevideo, Uruguay.

Federalist
Gouverneur van Buenos Aires:
04-11-1833 - 27-06-1834
1834-1835 Manuel Vicente de la Maza Bracho, geboren geboren op 5 april 1778 te Buenos Aires en overleden op 27 juni 1839 te Buenos Aires.

Federalist
Interim Gouverneur van Buenos Aires:
27-06-1834 - 07-03-1835
1835-1852 Juan Manuel José Domingo Ortiz de Rosas y López de Osornio, geboren op 30 maart 1793 te Buenos Aires en overleden op 14 maart 1877 te Southampton, Engeland.

Federalist
Gouverneur van Buenos Aires:
07-03-1835 - 20-09-1851
Hoogste Leider van de Confederatie:
20-09-1851 - 03-02-1852
1852 Alejandro Vicente López y Planes, geboren op 3 mei 1785 te Buenos Aires en overleden op 10 oktober 1856 te Buenos Aires.

Unitariër
Voorlopig Gouverneur van Buenos Aires:
03-02-1852 - 06-04-1852
1852 Justo José de Urquiza y García, geboren op 18 oktober 1801 te Talar de Arroyo Largo en overleden op 11 april 1870 te Entre Ríos.

Federalist
Gouverneur van Entre Ríos:
06-04-1852 - 01-06-1852

In 1854 werd Argentinië daadwerkelijk een republiek met als staatshoofd een president, hoewel deze republiek pas in 1860 officieel werd. De eerst president was in 1852 al aangewezen als voorlopig directeur. In 1862 werden, na de slag om Pavón, de staat Buenos Aires en de republiek een verenigd Argentinië:
1852-1860 Justo José de Urquiza y García, geboren op 18 oktober 1801 te Talar de Arroyo Largo en overleden op 11 april 1870 te Entre Ríos.

Federalist
Voorlopig Directeur:
01-06-1852 - 05-03-1854
President:
05-03-1854 - 05-03-1860
1860-1861 Santiago Rafael Luis Manuel José María Derqui Rodríguez, geboren op 21 juni 1809 te Córdoba en overleden op 5 september 1867 te Corrientes.

Federalist
President:
05-03-1860 - 05-11-1861
1861 Juan Esteban Pedernera Calderón, geboren op 25 december 1796 te San José del Morro en overleden op 1 februari 1886 te Buenos Aires.

Federalist
Interim President:
05-11-1861 - 12-12-1861
1861-1862 geen federale autoriteit 12-12-1861 - 12-04-1862
1862-1868 Bartolomé Mitre Martínez, geboren op 26 juni 1821 te Buenos Aires en overleden op 19 januari 1906 te Buenos Aires.

Liberaal
Gouverneur van Buenos Aires:
12-04-1862 - 12-10-1862
President:
12-10-1862 - 12-10-1868
1868-1874 Domingo Faustino Sarmiento Albarracín, geboren op 15 februari 1811 te San Juan en overleden op 11 september 1888 te Asunción, Paraguay.

Partijloos
President:
12-10-1868 - 12-10-1874
1874-1880 Nicolás Remigio Aurelio Avellaneda Silva, geboren op 1 oktober 1837 te San Miguel de Tucumán en overleden op 25 november 1885 ter zee.

PAN
President:
12-10-1874 - 12-10-1880
1880-1886 Alejo Julio Argentino Roca Paz, geboren op 17 juli 1843 te San Miguel de Tucumán en overleden op 19 oktober 1914 te Buenos Aires.

PAN
President:
12-10-1880 - 12-10-1886
1886-1890 Miguel Jerónimo del Corazón de Jesús Juárez Celman, geboren 29 september 1844 te Córdoba en overleden op 14 april 1909 te Arrecifes.

PAN
President:
12-10-1886 - 06-08-1890
1890-1892 Carlos Enrique José Pellegrini Bevans, geboren op 11 oktober 1846 te Buenos Aires en overleden op 17 juli 1906 te Buenos Aires.

PAN
President:
06-08-1890 - 12-10-1892
1892-1895 Luis Sáenz Peña Dávila, geboren op 2 april 1822 te Buenos Aires en overleden op 4 december 1907 te Buenos Aires.

PAN
President:
12-10-1892 - 22-01-1895
1895-1898 José Félix Evaristo de Uriburu y Álvarez de Arenales, geboren op 19 november 1831 te Salta en overleden op 23 oktober 1914 te Buenos Aires.

PAN
President:
22-01-1895 - 12-10-1898
1898-1904 Alejo Julio Argentino Roca Paz, geboren op 17 juli 1843 te San Miguel de Tucumán en overleden op 19 oktober 1914 te Buenos Aires.

PAN
President:
12-10-1898 - 12-10-1904
1904-1906 Manuel Pedro Quintana y Sáenz de Gaona, geboren op 18 oktober 1835 te Buenos Aires en overleden op 12 maart 1906 te Buenos Aires.

PAN
President:
12-10-1904 - 12-03-1906
1906-1910 José María Cornelio Figueroa Alcorta, geboren op 20 november 1860 te Córdoba en overleden op 27 december 1931 te Buenos Aires.

PAN
President:
12-03-1906 - 12-10-1910
1910-1914 Roque José Antonio del Corazón de Jesús Sáenz Peña Lahitte, geboren op 19 maart 1851 te Buenos Aires en overleden op 9 augustus 1914 te Buenos Aires.

PAN
President:
12-10-1910 - 09-08-1914
1914
1914-1916
Victorino de la Plaza y Palacios, geboren op 2 november 1840 te Salta en overleden op 2 oktober 1919 te Buenos Aires.

PAN
Interim President voor Sáenz:
??-04-1914 - 09-08-1914
President:
09-08-1914 - 12-10-1916
1916-1922 Juan Hipólito del Sagrado Corazón de Jesus Yrigoyen Alem, geboren op 12 juli 1852 te Buenos Aires en overleden op 3 juli 1933 te Buenos Aires.

UCR
President:
12-10-1916 - 12-10-1922
1922-1928 Máximo Marcelo Torcuato de Alvear Pacheco, geboren op 4 oktober 1868 te Buenos Aires en overleden op 23 maart 1942 te Don Torcuato.

UCR
President:
12-10-1922 - 12-10-1928
1928-1930 Juan Hipólito del Sagrado Corazón de Jesus Yrigoyen Alem, geboren op 12 juli 1852 te Buenos Aires en overleden op 3 juli 1933 te Buenos Aires.

UCR
President:
12-10-1928 - 06-09-1930
1930-1932 José Félix Benito de Uriburu y Uriburu, geboren op 20 juli 1868 te Salta en overleden op 29 april 1932 te Parijs, Frankrijk.

Militair
President van de Voorlopige Regering:
06-09-1930 - 20-02-1932
1932-1938 Agustín Pedro Justo Rolón, geboren op 26 februari 1876 te Concepción del Uruguay en overleden op 11 januari 1943 te Buenos Aires.

CC
President:
20-02-1932 - 20-02-1938
1938-1942 Jaime Gerardo Roberto Marcelino María Ortiz Lizardi, geboren op 24 september 1886 te Buenos Aires en overleden op 15 juli 1942 te Buenos Aires.

UCR-A
President:
20-02-1938 - 27-06-1942
1940-1942
1942-1943
Ramón Santiago Castillo Barrionuevo, geboren op 20 november 1873 te San Fernando de Valle de Catamarca en overleden op 12 oktober 1944 te Buenos Aires.

PDN
Interim President voor Ortiz:
12-08-1940 - 27-06-1942
President:
27-06-1942 - 04-06-1943
1943 Arturo Franklin Rawson Corvalán, geboren op 4 juni 1885 te Santiago del Estero en overleden op 8 oktober 1952 te Buenos Aires.

Militair
President van der Voorlopige Regering:
04-06-1943 - 07-06-1943
1943-1944 Pedro Pablo Ramírez Machuca, geboren op 30 januari 1884 te La Paz en overleden op 12 mei 1962 te Buenos Aires.

Militair
President van der Voorlopige Regering:
07-06-1943 - 18-06-1943
President:
18-06-1943 - 11-03-1944
1944
1944-1946
Edelmiro Julián Farrell Plaul, geboren op 12 februari 1887 te Lanús en overleden op 21 oktober 1980 te Buenos Aires.

Militair
Interim President voor Ramírez:
25-02-1944 - 11-03-1944
President:
11-03-1944 - 04-06-1946
1946-1955 Juan Domingo Perón de la Sosa, geboren op 8 oktober 1895 te Lobos, Buenos Aires en overleden op 1 juli 1974 te Olivos, Buenos Aires.

Militair, later PL, sinds 1947 PJ
President:
04-06-1946 - 21-09-1955
1955 José Domingo Molina Gómez, geboren 26 september 1896 te San Fernando del Valle de Catamarca en overleden in 1969 te Buenos Aires.

Militair
Voorzitter van de Militaire Junta:
21-09-1955 - 22-09-1955
1955 Eduardo Ernesto Lonardi Doucet, geboren op 15 september 1896 te Buenos Aires en overleden op 22 maart 1956 te Buenos Aires.

Militair
Voorlopig President:
22-09-1955 - 13-11-1955
1955-1958 Pedro Eugenio Aramburu Cilveti, geboren op 21 mei 1903 te Río Cuarto en overleden op 1 juni 1970 te Carlos Tejedor, Buenos Aires.

Militair
Voorlopig President:
13-11-1955 - 01-05-1958
1958-1962 Arturo Frondizi Ercoli, geboren op 28 oktober 1908 te Paso de los Libres en overleden op 18 april 1995 te Buenos Aires.

UCRI
President:
01-05-1958 - 29-03-1962
1962-1963 José María Guido Cibeira, geboren op 29 augustus 1910 te Buenos Aires en overleden op 13 juni 1975 te Buenos Aires.

UCRI
President:
29-03-1962 - 12-10-1963
1963-1966 Arturo Umberto Illia Francesconi, geboren op 4 augustus 1900 te Pergamino en overleden op 18 januari 1983 te Córdoba.

UCRP
President:
12-10-1963 - 28-06-1966
Pascal Ángel Pistarini Ludena, geboren op 6 oktober 1915 te Río Cuarto en overleden 6 oktober 1999 te Buenos Aires.

Militair
Lid van de Revolutionaire Junta:
28-06-1966 - 29-06-1966
1966 Benigno Ignacio Marcelino Varela Barnadou, geboren op 21 juni 1917 te Buenos Aires en overleden op 29 februari 1996 te Buenos Aires.

Militair
Lid van de Revolutionaire Junta:
28-06-1966 - 29-06-1966
Adolfo Teodoro Álvarez Melendi, geboren op 7 juni 1919 te Laprida en overleden op 3 juli 2012 te Buenos Aires.

Militair
Lid van de Revolutionaire Junta:
28-06-1966 - 29-06-1966
1966-1970 Juan Carlos Onganía Carballo, geboren op 17 maart 1914 te Marcos Paz, Buenos Aires en overleden op 8 juni 1995 te Buenos Aires.

Militair
President:
29-06-1966 - 08-06-1970
1970 Pedro Alberto José Gnavi, geboren in 1917 en overleden in 1990.

Militair
President van de Junta van Commandanten:
08-06-1870 - 18-06-1970
1970-1971 Roberto Marcelo Levingston Laborda, geboren op 19 januari 1920 te San Luís en overleden op 17 juni 2015 te Buenos Aires.

Militair
President:
18-06-1970 - 22-03-1971
1971-1973 Alejandro Agustín Lanusse Gelly, geboren op 28 augustus 1918 te Buenos Aires en overleden op 26 augustus 1996 te Buenos Aires.

Militair
President van de Junta van Commandanten:
22-03-1971 - 26-03-1971
President:
26-03-1971 - 25-05-1973
1973 Héctor José Cámpora Demaestre, geboren op 26 maart 1909 te Mercedes en overleden op 18 december 1980 te México Stad, Mexico.

FJL
President:
25-05-1973 - 13-07-1973
1973 Raúl  Alberto Lastiri Ferrari, geboren op 1 september 1915 te  Buenos Aires en overleden op 11 december 1978 te Buenos Aires.

FJL
Interim President:
13-07-1973 - 12-10-1973
1973-1974 Juan Domingo Perón de la Sosa, geboren op 8 oktober 1895 te Lobos, Buenos Aires en overleden op 1 juli 1974 te Olivos, Buenos Aires.

Militair, later PL, sinds 1947 PJ
President:
12-10-1973 - 01-07-1974
1974
1974-1976
María Estela de Perón, geboren Martínez Cartas, geboren op 4 februari 1931 te La Rioja.

PJ
Interim President voor haar man Juan Perón:
29-06-1974 - 01-10-1974
President:
01-10-1974 - 24-03-1976
1975 Ítalo Argentino Lúder Colombo, geboren op 31 december 1916 te Rafaela en overleden op 25 mei 2008 te Buenos Aires.

PJ
Interim President voor Isabel Perón:
13-09-1975 - 16-10-1975
Jorge Rafael Videla Redondo, geboren op 2 augustus 1925 te Mercedes en overleden op 17 mei 2013 te Marcos Paz.

Militair
Lid van de Militaire Junta met Uitvoerende Macht:
24-03-1976 - 29-03-1976
1976 Emilio Eduardo Massera Padula, geboren op 19 oktober 1925 te Paraná en overleden op 8 november 2010 te Buenos Aires.

Militair
Lid van de Militaire Junta met Uitvoerende Macht:
24-03-1976 - 29-03-1976
Orlando Ramón Agosti Echenique, geboren op 21 augustus 1924 te San Andrés de Giles en overleden op 7 oktober 1997 te Buenos Aires.

Militair
Lid van de Militaire Junta met Uitvoerende Macht:
24-03-1976 - 29-03-1976
1976-1981 Jorge Rafael Videla Redondo, geboren op 2 augustus 1925 te Mercedes en overleden op 17 mei 2013 te Marcos Paz.

Militair
President:
29-03-1976 - 29-03-1981
1981 Roberto Eduardo Viola Prevedini, geboren op 13 oktober 1924 te Buenos Aires en overleden op 30 september 1994 te Buenos Aires.

Militair
President:
29-03-1981 - 11-12-1981
1981 Horacio Tomás Liendo, geboren op 17 december 1924 te Córdoba en overleden op 24 augustus 2007 te Buenos Aires.

Militair
Interim President voor Viola:
21-11-1981 - 11-12-1981
1981 Carlos Alberto Lacoste Guillot, geboren op 2 februari 1929 te Buenos Aires en overleden op 25 juni 2004 te Buenos Aires.

Militair
Interim President:
11-12-1981 - 22-12-1981
1981-1982 Leopoldo Fortunato Galtieri Castelli, geboren op 15 juli 1926 te Caseros en overleden op 12 januari 2003 te Buenos Aires.

Militair
President:
22-12-1981 - 18-06-1982
1982 Alfredo Óscar Saint-Jean Larralde, geboren op 8 november 1926 te Chascomús en overleden op 1 september 1987 te Chascomús.

Militair
Interim President:
18-06-1982 - 01-07-1982
1982-1983 Reynaldo Benito Antonio Bignone Ramayón, geboren op 21 januari 1928 te Morón en overleden op 7 maart 2018 te Buenos Aires.

Militair
President:
01-07-1982 - 10-12-1983
1983-1989 Raúl Ricardo Alfonsín Foulkes, geboren op 12 maart 1927 te Chascomús en overleden op 31 maart 2009 te Buenos Aires.

UCR
President:
10-12-1983 - 08-07-1989
1989-1999 Carlos Saúl Menem Akil, geboren op 2 juli 1930 te Annilaco.

PJ
President:
08-07-1989 - 10-12-1999
1999-2001 Fernando de la Rúa Bruno, geboren op 15 december 1937 te Córdoba en overleden op 2 juli 2019 te Loma Verde.

UCR + AL
President:
10-12-1999 - 21-12-2001
2001 Federico Ramón Puerta, geboren op 9 september 1951 te Apóstoles.

PJ
Interim President:
21-12-2001 - 23-12-2001
2001-2002 Adolfo Rodríguez Saá Páez Montero, geboren op 25 juli 1947 te San Luis.

PJ
Interim President:
23-12-2001 - 01-01-2002
2001-2002
2002
Eduardo Oscar Camaño, geboren op 17 juni 1946 te Buenos Aires.

PJ
Interim President voor Rodríguez Saá:
31-12-2001 - 01-01-2002
Interim President:
01-01-2002 - 02-01-2002
2002-2003 Eduardo Alberto Duhalde Maldonado, geboren op 5 oktober 1941 te Lomas de Zamora.

PJ
President:
02-01-2002 - 25-05-2003
2003-2007 Néstor Carlos Kirchner Ostoić, geboren op 25 februari 1950 te Río Gallegos en overleden op 27 oktober 2010 te El Calafate. Echtgenoot van Cristina Fernández.

PJ
President:
25-05-2003 - 10-12-2007
2007-2015 Cristina Elisabet de Kirchner, geboren Fernández, geboren op 19 februari 1953 te La Plata. Echtgenote van Néstor Kirchner.

PJ
President:
10-12-2007 - 10-12-2015
2012
2013
Amado Boudou Sapín, geboren op 19 november 1962 te Buenos Aires.

PJ
Interim President voor Kirchner:
04-01-2012 - 24-01-2012
07-10-2013 - 18-11-2013
2015 Federico Pinedo, geboren op 29 december 1955 te Buenos Aires.

PRO
Interim President:
10-12-2015 - 10-12-2015
2015-2019 Mauricio Macri Blanco Villegas, geboren op 8 februari 1959 te Tandil.

PRO
President:
10-12-2015 - 10-12-2019
2019- ? Alberto Ángel Fernández, geboren op 2 april 1959 te Buenos Aires.

PJ
President:
10-12-2019 - heden