Andorra
Andorra La Vella

Vorstendom Andorra
AND
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling
kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Andorra heeft sinds 1982 een regeringsleider:
1982-1984 Òscar Ribas Reig, geboren op 26 oktober 1936 te Sant Julià de Lòria en overleden op 18 december 2020 te Sant Julià de Lòria, oud 84 jaar.

PNL, later AND
Regeringsleider:
08-01-1982 - 21-05-1984
1984-1990 Josep Pintat-Solans, geboren op 21 januari 1925 te Sant Julià de Lòria en overleden op 20 oktober 2007 te Barcelona, oud 82 jaar.

PC
Regeringsleider:
21-05-1984 - 12-01-1990
1990-1994 Òscar Ribas Reig, geboren op 26 oktober 1936 te Sant Julià de Lòria en overleden op 18 december 2020 te Sant Julià de Lòria, oud 84 jaar.

PNL, later AND
Regeringsleider:
12-01-1990 - 07-12-1994
1994-2005 Marc Forné i Molné, geboren op 30 december 1946 te Andorra la Vella, oud jaar.

UL, sinds 2001 PLA
Regeringsleider:
07-12-1994 - 27-05-2005
2005-2009 Albert Pintat i Santolària, geboren op 23 juni 1943 te Sant Julià de Lòria, oud jaar.

PLA
Regeringsleider:
27-05-2005 - 05-06-2009
2009-2011 Jaume Bartumeu Cassany, geboren op 10 november 1954 te Andorra la Vella, oud jaar.

PS
Regeringsleider:
05-06-2009 - 28-04-2011
2011 Pere López i Agràs, geboren op 13 oktober 1971 te Andorra la Vella, oud jaar.

PS
Interim Regeringsleider:
28-04-2011 - 12-05-2011
2011-2019 Antoni Martí Petit, geboren op 10 november 1963 te Escaldes-Engordany, oud jaar.

DA
Regeringsleider:
12-05-2011 - 16-05-2019
2019- ? Xavier Espot Zamora, geboren op 30 oktober 1979 te Escaldes-Engordany, oud jaar.

DA
Regeringsleider:
16-05-2011 - heden