Algerije
Algiers

Volksrepubliek Algerije
DZA
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:   1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Algerije werd in 1962 onafhankelijk van Frankrijk: De eerste twee presidenten van de Voorlopige Regering kwamen in 1958 aan het bewind in ballingschap in Tunis, Tunesië. Vervolgens is Ben Bella in 1962 de eerste premier sinds de onafhankelijkheid van 1962:
1958-1961 Ferhat Abbas, geboren op 24 oktober 1889 te Taher en overleden op 23 december 1985 te Algiers.

FLN
President van de Voorlopige Regering in ballingschap in Tunis, Tunesië:
19-09-1958 - 27-08-1961
1962 Benjoesef Benchedda, geboren op 23 februari 1920 te Berrouaghia en overleden op 4 februari 2003 te Algiers.

FLN
President van de Voorlopige Regering in ballingschap in Tunis, Tunesië:
27-08-1961 - 03-07-1962
President van de Voorlopige Regering:
03-07-1962 - 27-09-1962
1962-1963 Mohamed Achmed Ben Bella, geboren op 25 december 1916 te Maghnia en overleden op 11 april 2012 te Algiers.

FLN
Premier:
27-09-1962 - 20-09-1963
1963-1979 afgeschaft 20-09-1963 - 08-03-1979
1979-1984 Mohamed Ben Achmed Abdelghani, geboren op 18 maart 1927 te Algiers en overleden op 22 september 1996 te Algiers.

FLN
Premier:
08-03-1979 - 22-01-1984
1984-1988 Abdelhamid Brahimi, geboren op 2 april 1936 te Constantine.

FLN
Premier:
22-01-1984 - 05-11-1988
1988-1989 Kasdi Merbah, eigenlijk Abdallah Chalef, geboren op 16 april 1938 te Beni Yenni en overleden op 22 augustus 1993 te Algiers.

FLN
Premier:
05-11-1988 - 09-09-1989
1989-1991 Moeloed Hamroeche, geboren op 3 januari 1943 te Constantine.

FLN
Premier:
09-09-1989 - 05-06-1991
1991-1992 Sid Achmed Ghozali, geboren op 31 maart 1937 te Marnia.

FLN
Premier:
05-06-1991 - 08-07-1992
1992-1993 Belaid Abdessalam, geboren op 20 juli 1928 te Ain El Kebira en overleden op 27 juni 2020 te Algiers.

FLN
Premier:
08-07-1992 - 21-08-1993
1993-1994 Redha Malek, geboren 21 december 1931 te Batna en overleden op 29 juli 2017 te Algiers.

Partijloos
Premier:
21-08-1993 - 11-04-1994
1994-1995 Mokdad Sifi, geboren op 21 april 1940 te Tebessa.

Partijloos
Premier:
11-04-1994 - 31-12-1995
1995-1998 Achmed Oejahia, geboren 2 juli 1952 te Iboudraren.

Partijloos
Premier:
31-12-1995 - 15-12-1998
1998-1999 Smail Hamdani, geboren op 11 maart 1930 te Bordj Bou-Arreridj en overleden op 7 februari 2017 te Djasr Kasentina.

Partijloos
Premier:
15-12-1998 - 23-12-1999
1999-2000 Achmed Benbitour, geboren 20 juni 1946 te Metlili.

Partijloos
Premier:
23-12-1999 - 27-08-2000
2000-2003 Ali Benflis, geboren op 8 september 1944 te Batna.

FLN
Premier:
27-08-2000 - 05-05-2003
2003-2006 Achmed Oejahia, geboren 2 juli 1952 te Iboudraren.

RND
Premier:
05-05-2003 - 24-05-2006
2006-2008 Abdelaziz Belchadem, geboren 8 november 1945 te Aflou.

FLN
Premier:
24-05-2006 - 23-06-2008
2008-2012 Achmed Oejahia, geboren 2 juli 1952 te Iboudraren.

RND
Premier:
23-06-2008 - 03-09-2012
2012-2014 Abdelmalek Sellal, geboren op 1 augustus 1948 te Constantine.

NLF
Premier:
03-09-2012 - 13-03-2014
2014 Joesef Joesfi, geboren op 2 oktober 1941 te Batna.

Partijloos
Interim Premier:
13-03-2014 - 29-04-2014
2014-2017 Abdelmalek Sellal, geboren op 1 augustus 1948 te Constantine.

NLF
Premier:
29-04-2014 - 25-05-2017
2017 Abdelmadzjid Tebboene, geboren op 17 november 1945 te Mécheria.

FLN
Premier:
25-05-2017 - 15-08-2017
2017-2019 Achmed Oejahia, geboren 2 juli 1952 te Iboudraren.

RND
Premier:
15-08-2017 - 12-03-2019
2019 Noereddine Bedoei, geboren op 22 december 1959 te Aïn Taya.

Onafhankelijk
Premier:
12-03-2019 - 19-12-2019
2019 Sabri Boekadoem, geboren op 1 september 1958 te Constantine.

Onafhankelijk
Interim Premier:
19-12-2019 - 28-12-2019
2019- ? Abdelaziz Dzjerad, geboren op 12 februari 1954 te Khenchela.

FLN
Premier:
28-12-2019 - heden