Algerije
Algiers

Volksrepubliek Algerije
DZA
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 3 JULI 1962
VOLKSREPUBLIEK ALGERIJE: 25 SEPTEMBER 1962
 
   
  03-07-1962 - heden  
ga direct naar:   1990     2000     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Algerije werd in 1962 onafhankelijk van Frankrijk: de Algerijnse Staat werd uitgeroepen. Ruim tweeënhalf maand later werd Algerije een volksrepubliek, met een president als staatshoofd:
1962 Abdoer Rachman Farès, geboren op 13 januari 1911 te Taher en overleden op 13 mei 1991 te Zemmouri.

FLN
Voorzitter van de Voorlopige Uitvoerende Raad:
03-07-1962 - 25-09-1962
1962 Ferhat Abbas, geboren op 24 oktober 1889 te Taher en overleden op 23 december 1985 te Algiers.

FLN
Voorzitter van de Nationale Afgevaardigde Vergadering:
25-09-1962 - 27-09-1962
1963-1965 Mohamed Achmed Ben Bella, geboren op 25 december 1916 te Maghnia en overleden op 11 april 2012 te Algiers.

FLN
Staatshoofd als premier:
27-09-1962 - 17-09-1963
President:
17-09-1963 - 19-06-1965
1965-1978 Hoeari Boumédiènne, geboren Mohammed Ben Brahim Boucharouba, geboren op 23 augustus 1932 te Clauzel en overleden op 27 december 1978 te Algiers.

Militair, later FLN
Voorzitter van de Revolutionaire Raad:
19-06-1965 - 12-12-1976
President:
12-12-1976 - 27-12-1978
1978-1979 Rabach Bitat, geboren op 19 december 1925 te Constantine en overleden op 9 april 2000 te Algiers.

FLN
Interim President:
27-12-1978 - 09-02-1979
1979-1992 Tsjadli Bendzjedid, geboren op 14 april 1929 te Bouteldja en overleden op 6 oktober 2012 te Algiers.

FLN
President:
09-02-1979 - 11-01-1992
1992 Abdelmalek Benhabylès, geboren op 27 april 1921 te Arbaoun en overleden op 28 december 2018 te Algiers.

FLN
Voorzitter van de Constitutionele Raad:
11-01-1992 - 14-01-1992
1992 Mohamed Boediaf, geboren op 23 juni 1919 te M'Sila en overleden op 29 juni 1992 te Annaba.

PRS
Voorzitter van het Hoge Raad van State:
14-01-1992 - 29-06-1992
1992-1994 Ali Hoessein Kafi, geboren op 17 oktober 1928 te M'Souna en overleden op 16 april 2013 te Genève, Zwitserland.

FLN
Voorzitter van het Hoge Raad van State:
02-07-1992 - 31-01-1994
1994-1999 Liamine Zéroual, geboren 3 juli 1941 te Batna.

Partijloos, sinds 1997 RND
Staatshoofd:
31-01-1994 - 27-11-1995
President:
27-11-1995 - 27-04-1999
1999-2019 Abdelaziz Achmed Boeteflika, geboren op 2 maart 1937 te Oujda, Marokko.

FLN
President:
27-04-1999 - 02-04-2019
2005 Achmed Oejahia, geboren 2 juli 1952 te Iboudraren.

RND
Interim President voer Boeteflika:
26-11-2005 - 31-12-2005
2013 Abdelmalek Sellal, geboren op 1 augustus 1948 te Constantine.

NLF
Interim President voor Boeteflika:
27-04-2013 - 16-07-2013
2019 Abdelkader Bensalah, geboren op 24 november 1941 te Felaoussene.

RND
Interim President:
02-04-2019 - 19-12-2019
2019- ? Abdelmadzjid Tebboene, geboren op 17 november 1945 te Mécheria.

FLN
President:
19-12-2019 - heden