Albanië
Tirana

Republiek van Albanië
ALB
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling
kaart

regeringsleiders
ga direct naar:   1920   1930   1940   1950   1960   1970   1980   1990   2000   2010   2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De regeringsleiders van het Prinsdom Albanië:
1912-1914 Ismail Qemali Bej Vlorë, geboren op 16 januari 1844 te Vlorë en overleden op 24 januari 1919 te Bari, Italië, oud 75 jaar.

Partijloos
Voorzitter Voorlopige Regering:
29-11-1912 - 22-01-1914
1914 Fejzi Bej Alizoti, geboren op 22 september 1874 te Gjirokastër en overleden op 13 april 1945 te Tiranë, oud 70 jaar.

Partijloos
Voorzitter Voorlopige Regering:
22-01-1914 - 07-03-1914
1914 Turhan Pashë Përmeti, geboren op 19 december 1846 te Përmet en overleden op 18 februari 1927 te Neuilly, Frankrijk, oud 80 jaar.

Partijloos
Premier:
07-03-1914 - 03-09-1914
1914-1916 Esat Salih Pashë Toptani, geboren in 1863 te Tiranë en overleden op 13 juni 1920 te Parijs, Frankrijk, oud ± 56 jaar.

Partijloos
Premier:
05-10-1914 - 24-02-1916
1916-1918   vacant 24-02-1916 - 25-12-1918
1918-1920 Turhan Pashë Përmeti, geboren op 19 december 1846 te Përmet en overleden op 18 februari 1927 te Neuilly, Frankrijk, oud 80 jaar.

Partijloos
Premier:
25-12-1918 - 29-01-1920
1920 Sulejman Bej Delvina, geboren op 5 oktober 1884 te Delvina en overleden op 1 augustus 1932 te Vlorë, oud 65 jaar.

Partijloos
Premier:
30-01-1920 - 20-11-1920
1920-1921 Ilias Bej Vrioni, geboren in 1882 te Berat en overleden op 17 maart 1932 te Parijs, Frankrijk, oud ± 49 jaar.

Partijloos
Premier:
20-11-1920 - 16-10-1921
1921 Pandeli Jano Evangjeli, geboren in 1859 te Korçë en overleden op 14 september 1949 te Korcë, oud 90 jaar.

Partijloos, later Conservatief
Premier:
16-10-1921 - 06-12-1921
1921 Qazim Muhamet Koculi, geboren op 22 augustus 1887 te Kocul en overleden op 2 januari 1943 te Vlorë, oud 55 jaar.

PPë
Interim Premier:
06-12-1921 - 07-12-1921
1921 Hasan Bej Prishtina ook: Hasan Berisha, geboren op 27 september 1873 te Vučitrn, Kosovo en overleden op 14 augustus 1933 te Saloniki, Griekenland, oud 59 jaar.

Liberaal
Premier:
07-12-1921 - 12-12-1921
1921 Idhomene Jovan Kosturi, geboren op 15 mei 1873 te Korçë en overleden op 5 november 1943 te Durrës, oud 70 jaar.

PPë
Interim Premier:
12-12-1921 - 24-12-1921
1921-1922 Xhaferr Asilan Bej Ypi, geboren op 12 januari 1880 te Starje en overleden op 17 december 1940 te Starje, oud 60 jaar.

PPo
Premier:
24-12-1921 - 02-12-1922
1922-1924 Ahmet Muhtar Bej Zogolli, later Zogu, geboren op 8 oktober 1895 te Burgajet en overleden op 9 april 1961 te Suresnes, Frankrijk, oud 65 jaar.

Conservatief
Premier:
02-12-1922 - 25-02-1924
1924 Pandeli Jano Evangjeli, geboren in 1859 te Korçë en overleden op 14 september 1949 te Korcë, oud 90 jaar.

Partijloos, later Conservatief
Interim Premier:
25-02-1924 - 05-03-1924
1924 Shefqet Bej Vërlaci, geboren op 15 december 1877 te Elbasan en overleden op 21 juli 1946 te Zürich, Zwitserland, oud 68 jaar.

PPë, later PFS
Premier:
05-03-1924 - 27-05-1924
1924 Ilias Bej Vrioni, geboren in 1882 te Berat en overleden op 17 maart 1932 te Parijs, Frankrijk, oud ± 49 jaar.

Partijloos
Premier:
24-12-1924 - 06-01-1925
1924 Theofan Stylian Noli, geboren op 6 januari 1882 te Edirne en overleden op 13 maart 1965 te Fort Lauderdale, FL, Verenigde Staten, oud 83 jaar.

PPo
Premier:
10-06-1924 - 24-12-1924
1924-1925 Ilias Bej Vrioni, geboren in 1882 te Berat en overleden op 17 maart 1932 te Parijs, Frankrijk, oud ± 49 jaar.

Partijloos
Premier:
24-12-1924 - 06-01-1925
1925 Ahmet Muhtar Bej Zogolli, later Zogu, geboren op 8 oktober 1895 te Burgajet en overleden op 9 april 1961 te Suresnes, Frankrijk, oud 65 jaar.

Conservatief
Premier:
06-01-1925 - 31-01-1925

Ahmet Zogolli was defacto premier tijdens zijn presidentschap, hoewel de jure de minister van justitie regeringsleider was. Na Zogolli volgen de premiers tijdens het koninkrijk Albanië:
1925-1928 Ahmet Muhtar Bej Zogolli, later Zogu, geboren op 8 oktober 1895 te Burgajet en overleden op 9 april 1961 te Suresnes, Frankrijk, oud 65 jaar.

Conservatief
Regeringsleider(de facto):
31-01-1925 - 05-09-1928
1928-1930 Kostaq Nuçi Kota ook: Koço Kotta, geboren op 5 mei 1886 te Korçë en overleden op 1 september 1947 te Burrel, oud 61 jaar.

Conservatief
Premier:
05-09-1928 - 06-03-1930
1930-1935 Pandeli Jano Evangjeli, geboren op 6 januari 1859 te Korçë en overleden op 14 september 1949 te Korcë, oud 90 jaar.

Partijloos, later Conservatief
Premier:
06-03-1930 - 22-10-1935
1935-1936 Mehdi Abdyl Bej Frashëri, geboren op 28 februari 1872 te Frashër en overleden op 25 mei 1963 te Rome, Italië, oud 91 jaar.

Conservatief
Premier:
22-10-1935 - 09-11-1936
Voorzitter van het Voorlopig Uitvoerende Comité:
20-10-1943 - 03-11-1943
1936-1939 Kostaq Nuçi Kota ook: Koço Kotta, geboren op 5 mei 1886 te Korçë en overleden op 1 september 1947 te Burrel, oud 61 jaar.

Conservatief
Premier:
09-11-1936 - 08-04-1939
1939   vacant 08-04-1939 - 12-04-1939

Premiers tijdens de Italiaanse overheersing:
1939-1941 Shefqet Bej Vërlaci, geboren op 15 december 1877 te Elbasan en overleden op 21 juli 1946 te Zürich, Zwitserland, oud 68 jaar.

PPë, later PFS
Premier:
12-04-1939 - 03-12-1941
1941-1943 Mustafa Merlika-Kruja, geboren op 15 maart 1887 te Krujë en overleden op 27 december 1958 te Niagara Falls, ON, Canada, oud 71 jaar.

PFS
Premier:
03-12-1941 - 18-01-1943
1943 Eqrem Bej Libohova, geboren op 24 februari 1882 te Gjirokastër en overleden op 7 juni 1948 te Rome, Italië, oud 66 jaar.

PFS, sinds 1943 GSHM
Premier:
18-01-1943 - 12-02-1943
1943 Maliq Bej Bushati, geboren op 8 februari 1880 te Shkodër en overleden op 20 februari 1946 te Tiranë, oud 66 jaar.

PFS
Premier:
12-02-1943 - 11-05-1943
1943 Eqrem Bej Libohova, geboren op 24 februari 1882 te Gjirokastër en overleden 7 juni 1948 te Rome, Italië, oud 66 jaar.

PFS, sinds 1943 GSHM
Premier:
11-05-1943 - 08-09-1943

Premiers tijdens de Duitse bezetting:
1943 Ibrahim Aqif Bej Biçakçiu, geboren op 10 september 1905 te Elbasan en overleden op 4 januari 1977 te Elbasan, oud 71 jaar.

BK
Voorzitter van het Voorlopig Uitvoerende Comité:
08-09-1943 - 20-10-1943
1943 Mehdi Abdyl Bej Frashëri, geboren op 28 februari 1872 te Frashër en overleden op 25 mei 1963 te Rome, Italië, oud 91 jaar.

Conservatief
Voorzitter van het Voorlopig Uitvoerende Comité:
20-10-1943 - 03-11-1943
1943   vacant 03-11-1943 - 05-11-1943
1943-1944 Rexhep Bej Mitrovica, geboren op 15 januari 1888 te Mitrovica, Kosovo en overleden op 21 mei 1967 te Istanboel, Turkije, oud 79 jaar.

BK
Premier:
05-11-1943 - 18-07-1944
1944 Fiqri Bej Dine, geboren op 3 augustus 1897 te Dibër, Macedonië en overleden 26 november 1960 te Brussel, België, oud 63 jaar.

BK
Premier:
18-07-1944 - 06-09-1944
1944 Ibrahim Aqif Bej Biçakçiu, geboren op 10 september 1905 te Elbasan en overleden op 4 januari 1977 te Elbasan, oud 71 jaar.

BK
Premier:
06-09-1944 - 26-10-1944

Premiers tijdens de Socialistische Volksrepubliek:
1944-1954 Enver Hohxa, geboren op 16 oktober 1908 te Gjirokastër, overleden op 11 april 1985 te Tiranë., oud 76 jaar

PCS, sinds 1948 PPS
Voorzitter van het Anti-Fascistische Comité voor Nationale Bevrijding:
28-05-1944 - 22-10-1944
Rebellerend Voorzitter van de Regering:
22-10-1944 - 17-11-1944
Voorzitter van de Regering:
17-11-1944 - 20-07-1954
1954-1981 Mehmet Ismail Shehu, geboren op 10 januari 1913 te Çorrush en overleden op 17 december 1981 te Tiranë, oud 68 jaar.

PPS
Voorzitter van de Regering:
20-07-1954 - 28-12-1976
Voorzitter Ministerraad:
28-12-1976 - 17-12-1981
1981-1991 Adil Çarçani, geboren op 15 mei 1922 te Fushë-Bardhë en overleden op 13 oktober 1997 te Tiranë, oud 75 jaar.

PPS
Interim Voorzitter Ministerraad:
18-12-1981 - 18-01-1982
Voorzitter Ministerraad:
18-01-1982 - 22-02-1991

Premiers tijdens de Republiek Albanië:
1991 Fatos Thanas Nano, geboren op 16 september 1952 te Tiranë, oud jaar.

PPS, later PSS
Voorzitter Ministerraad:
22-02-1991 - 11-06-1991
1991 Ylli Sokrat Bufi, geboren op 25 juni 1948 te Tiranë, oud jaar.

PSS
Voorzitter Ministerraad:
11-06-1991 - 18-12-1991
1991-1992 Vilson Faik Ahmeti, geboren op 5 september 1951 te Fier, oud jaar.

Partijloos
Voorzitter Ministerraad:
18-12-1991 - 13-04-1992
1992-1997 Aleksandër Gabriel Meksi, geboren op 8 maart 1939 te Tiranë, oud jaar.

PDS
Voorzitter Ministerraad:
13-04-1992 - 11-03-1997
1997 Bashkim Muhamet Fino, geboren op 12 november 1962 te Tiranë en overleden op 29 maart 2021 te Tirana, oud 58 jaar.

PSS
Voorzitter Ministerraad:
11-03-1997 - 25-07-1997
1997-1998 Fatos Thanas Nano, geboren op 16 september 1952 te Tiranë, oud jaar.

PPS, later PSS
Voorzitter Ministerraad:
25-07-1997 - 02-10-1998
1998-1999 Pandeli Sotir Majko, geboren op 15 november 1967 te Tiranë, oud jaar.

PSS
Voorzitter Ministerraad:
02-10-1998 - 28-11-1998
Premier:
28-11-1998 - 29-10-1999
1999-2002 Ilir Rexhep Meta, geboren op 24 maart 1969 te Skraparit, oud jaar.

PSS
Premier:
29-10-1999 - 22-02-2002
2002 Pandeli Sotir Majko, geboren op 15 november 1967 te Tiranë, oud jaar.

PSS
Premier:
22-02-2002 - 29-07-2002
2002-2005 Fatos Thanas Nano, geboren op 16 september 1952 te Tiranë, oud jaar.

PPS, later PSS
Premier:
29-07-2002 - 10-09-2005
2005-2013 Sali Ram Berisha, geboren op 15 oktober 1944 te Tropojë, oud jaar.

PDS
Premier:
10-09-2005 - 15-09-2013
2013- ? Edi Kristaq Rama, geboren op 4 juli 1964 te Tiranë, oud jaar.

PSS
Premier:
15-09-2013 - heden