Abchazië
Soechoemi

Republiek Abchazië
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders:
 
ga direct naar:   2000     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Abchazië heeft sinds 1992 een premier:
1992 Ivan Illarion-ipa Zarandia, geboren op 1 november 1932 te Oeakoem.

Partijloos
Premier:
05-05-1992 - 18-08-1992
1992-1993 Tamaz Vladimir-ipa Nadarejsjvili, geboren op 19 juli 1954 te Gagra en overleden op 31 augustus 2004 te Tbilisi, Georgië.

Partijloos
Premier:
??-10-1992 - 18-07-1993
1993 Zjioeli Kalistrat-ipa Sjartava, geboren op 7 maart 1944 te Soechoemi en overleden op 27 september 1993 te Soechoemi.

Partijloos
Premier:
18-07-1993 - 27-09-1993
1993 Leonid Ivan-ipa Lakerbaja, geboren op 1 januari 1947 te Koetaisi, Georgië.

Partijloos
Interim Premier:
01-11-1993 - ??-12-1993
1993-1994 Sokrat Ratsjev-ipa Dzjindzjolia, geboren op 11 december 1937 Agoebedia.

Partijloos
Premier:
??-12-1993 - 26-11-1994
1995-1997 Gennadi Leonid-ipa Gagoelia, geboren op 4 januari 1948 te Lychny.

Partijloos
Premier:
??-01-1995 - 29-04-1997
1997-1999 Sergej Vasil-ipa Bagapsj, geboren op 4 maart 1949 te Soechoemi en overleden op 29 mei 2011 te Moskou, Rusland.

Partijloos
Premier:
29-04-1997 - 20-12-1999
1999-2001 Vjatsjeslav Michail-ipa Tsoegba, geboren op 1 januari 1944 te Aatsy.

Partijloos
Premier:
20-12-1999 - 30-05-2001
2001-2002 Anri Michailovitsj Dzjergenia, geboren op 8 augustus 1941 St. Petersburg, Rusland en overleden op 5 januari 2020 te Moskou, Rusland.

Partijloos
Premier:
07-06-2001 - 29-11-2002
2002-2003 Gennadi Leonid-ipa Gagoelia, geboren op 4 januari 1948 te Lychny.

Partijloos
Premier:
29-11-2002 - 22-04-2003
2003-2004 Raoel Dzjoemka-ipa Chadzjimba, geboren op 21 maart 1958 te Tkvartsjeli.

Partijloos
Premier:
22-04-2003 - 06-10-2004
2004 Astamoer Boris-ipa Tarba, geboren op 13 januari 1961 te Soechoemi.

Partijloos
Interim Premier voor Chadzjimba:
30-08-2004 - 06-10-2004
2004-2005 Nodar Vladimir-ipa Gasjba, geboren op 1 oktober 1951 te Tkvartsjeli.

YA
Premier:
06-10-2004 - 14-02-2005
2005-2010 Aleksandr Zolotinska-ipa Ankvab, geboren op 26 december 1952 te Soechoemi.

Ait
Premier:
14-02-2005 - 13-02-2010
2010-2011 Sergej Miron-ipa Sjamba, geboren op 15 maart 1951 te Goedaoeta.

SDP
Premier:
13-02-2010 - 27-09-2011
2011-2014 Leonid Ivan-ipa Lakerbaja, geboren op 1 januari 1947 te Koetaisi, Georgië.

Partijloos
Premier:
27-09-2011 - 02-06-2014
2014 Vladimir Valeri-ipa Delba, geboren op 26 september 1974 te Soechoemi.

Onafhankelijk
Interim Premier:
02-06-2014 - 29-09-2014
2014-2015 Beslan Tiko-ipa Boetba, geboren op 7 februari 1960 te Chlou.

PERA
Premier:
29-09-2014 - 16-03-2015
2015 Sjamil Omar-ipa Adzinba, geboren op 21 maart 1970 te Batoemi.

Onafhankelijk
Interim Premier:
16-03-2015 - 20-03-2015
2015-2016 Artoer Artjom-ipa Mikvabia, geboren op 2 mei 1949 te Soechoemi.

YA
Premier:
20-03-2015 - 26-07-2016
2016 Sjamil Omar-ipa Adzinba, geboren op 21 maart 1970 te Batoemi.

Onafhankelijk
Interim Premier:
26-07-2016 - 05-08-2016
2016-2018 Beslan Konstantin-ipa Bartsits, geboren op 22 juli 1978 te Gagra.

Onafhankelijk
Premier:
05-08-2016 - 25-04-2018
2018 Gennadi Leonid-ipa Gagoelia, geboren op 4 januari 1948 te Lychny en verongelukt op 8 september 2018 te Mjoessera.

Partijloos
Premier:
25-04-2018 - 08-09-2018
2018 Daoer Dzjoemka-ipa Arsjba, geboren op 28 maart 1962 te Tkvartsjeli.

FUNA
Interim Premier:
09-09-2018 - 18-09-2018
2018-2020 Valeri Ramsjoech-ipa Bganba, geboren op 26 augustus 1953 te Bzoeb.

Partijloos
Premier:
18-09-2018 - 24-04-2020
2020- ? Aleksandr Zolotinska-ipa Ankvab, geboren op 26 december 1952 te Soechoemi.

Ait
Premier:
24-04-2020 - heden